Playtech vähendab uue andmekeskuse toel keskkonnajalajälge

Playtech Eesti direktor Ivo Lasn ja Greenergy Data Centersi tegevjuht Tõnu Grünberg koostöö väljakuulutamise sündmusel.Foto: Andres Oolberg

Maailma suurim mängutarkvara looja Playtech täiendab oluliselt oma IT-taristut jõudmaks süsinikuneutraalsuseni aastaks 2040. Selle saavutamiseks uuendab Eesti juurtega ettevõte äri aluseks olevaid IT-seadmeid ning viib olulise osa Eestis paikneva arenduskeskuse serveriruumidest Baltikumi suurimasse andmekeskusesse.

Globaalselt enam kui 7000 töötajaga ja 1,6-miljardilise käibega (2022) Playtechi jaoks tähendab see jõudsat ökoloogilise jalajälje vähendamist ning oma äri energiatõhususe ja töökindluse kasvatamist. Arvestades pidevat nõudluse kasvu digitaalsete teenuste järele, mis füüsilises maailmas tarbivad samamoodi loodusressursse, on jätkusuutlikkusest saanud internetipõhise ettevõtluse nurgakivi.

Greenergy Data Centersi tegevjuhi Tõnu Grünbergi sõnul on partnerlus Playtechiga hea näide, kuidas innovatsioon toob kasu nii keskkonnale kui ka ärile. “Sellest kümnendist alates pööravad suured IT-ettevõtted palju tähelepanu keskkonnajalajäljele, kuna see on muutunud eduka tegevuse lahutamatuks osaks. Pakkudes teenuseid andmekeskusest, mis vastab kõrgeimatele Euroopa standarditele, liigub Playtech lähemale oma jätkusuutlikkuse eesmärkide saavutamisele. Kaasaegse andmekeskusena on meie kohustus soodustada ettevõtete kasvu, aidates samas hoida nende energiatarbimist võimalikult madalal. Ühtlasi aitame oma klientidel vastata Euroopa Liidus rakenduvatele jätkusuutlikkuse nõuetele. Koostöö maailma absoluutse tipptegijaga nagu Playtech paneb ka meid rohkem pingutama,” kommenteeris Grünberg.

Rohelisusel on selge äriline mõõde

Playtech Eesti direktori Ivo Lasni sõnul viivad meid ambitsioonikate kliimaeesmärkide täitmiseni lõpuks just ettevõtjad. “Üks tõhusamaid viise selleks on koostööpartnerite valik. Eelistades energiaefektiivseid teenusepakkujaid, tõstame laiemalt keskkonnasõbralike valikute atraktiivsust ning motiveerime ka teisi rohkem nende suunas vaatama. Koostöö Greenergy Data Centersiga tõstab meie süsteemide töökindlust ja energiaefektiivsust. Pühendumus juhtida ja kasvatada oma äri jätkusuutlikult on osa meie konkurentsieelisest,” selgitas Lasn.

“Seega on faktil, et pakume teenuseid andmekeskusest, mis töötab täielikult taastuvatest allikatest saadava elektriga ning taaskasutab muuhulgas ka jääksoojust, selge äriline mõõde,” lisas Playtech Eesti direktor.

IT-seadmete uuendamise investeeringu ja andmekeskuse asukoha valikuga kinnitab Playtech ka oma sidet Eestiga. Ettevõte pakub siin tööd enam kui 700 inimesele ning panustab märkimisväärselt siinsesse majandusse ja IT-sektori arengusse. Ettevõtte siinse üksuse käive aastal 2022 ulatus 46,8 miljoni euroni.

Greenergy Data Centers on Baltikumi kõige suurem, turvalisem ja energiaefektiivsem andmekeskus. Andmekeskuse esimesse majja mahub seadmeid kahe jalgpalliväljaku jagu ning kompleksi elektriühendused suudaksid toita keskmise Eesti linna.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.