Dokobiti blogi

2. juulist jõustub muudatus ja mobiil-ID-d kasutavad e-teenuste pakkujad peavad uuendama infosüsteemi

SK ID Solutions teavitab oma kodulehel, et 2. juulist jõustub uus mobiil-ID-ga seotud muudatus.Foto: Geenius Meedia

SK ID Solutions teavitab oma kodulehel, et 2. juulist jõustub uus mobiil-ID-ga seotud muudatus. Nimelt hakkab SK ID Solutions väljastama uutele mobiil-ID dokumentidele lõppkasutaja sertifikaate uue sertifitseerimisahela alt. Sellest tulenevalt peavad SK ID Solutionsi integreeritud lahendusi kasutavad e-teenuste pakkujad, kes võimaldavad kasutajatel mobiil-ID-ga end autentida või digiallkirja anda, uuendama oma infosüsteemi ja seadistama EID-SK 2016 vahesertifikaadi. Lisaks tuleb üle kontrollida ka sertifikaadi profiili muudatused.

Juhul kui uus vahesertifikaat jääb lisamata, ei saa kasutajad enam e-teenusesse uue mobiil-IDga siseneda ega digitaalset allkirja anda. Täpsemalt on võimalik muudatuse kohta lugeda SK ID Solutionsi veebilehel.

Uuendustega tuleb pidevalt kursis olla

Kuna e-teenused arenevad pidevalt, on mõistetav, et aeg-ajalt tuleb ette uuendusi, mis toovad endaga kaasa vajaduse tehnilisteks muudatusteks. 

Näiteks 2022. aasta veebruaris vahetus mobiil-ID teenuses TLS-sertifikaat ning SK ID Solutionsi integreeritud lahenduste kasutajatel tuli e-teenuste veatuks toimimiseks kontrollida üle ahela sertifikaadid ja vajadusel viia sisse vastav uuendus.

2021. aastal võttis SK ID Solutions kasutusele uue Smart-ID teenuse sertifikaadi, mis tuli e-teenuse pakkujatel oma infosüsteemi lisada.

Muudatus ei puuduta Dokobiti kliente

Kõige ülaltoodu pärast ei pea muretsema e-teenuste pakkujad, kes kasutavad Dokobiti digiallkirjastamis- ja autentimislahendusi. 

Dokobiti eesmärk on muuta e-teenuste kasutamine võimalikult lihtsaks, mugavaks ja stressivabaks. Seetõttu viib Dokobit kõik vajalikud tehnilised muudatused ise sisse ning võid olla kindel kindel, et sinu teenus on alati nõuetekohaselt uuendatud ja kasutajatele kättesaadav.

Dokobiti lahendusi kasutades ei ole vaja muretseda selle pärast, et ühel päeval ei õnnestu kliendil mõne tegemata jäänud muudatuse tõttu sinu teenusesse sisse logida või digiallkirja anda.

Milliseid integreeritavaid lahendusi Dokobit pakub?

Dokobit pakub turvalisi ja kaasaegseid võimalusi nii digiallkirjastamiseks, allkirjade kogumiseks, autentimiseks kui digitembeldamiseks. Kõik Dokobiti API lahendused on loodud pidades silmas lihtsust ja arendajasõbralikkust. Valitud teenuse infosüsteemi lisamine on olemasoleva detailse dokumentatsiooni ja koodinäidetega kiire ning võtab 80% klientidest aega alla nädala. 

Näiteks Dokobiti identifitseerimislahendus aitab pakkuda klientidele paremat kasutajakogemust võimaldades neil end kiirelt ja mugavalt autentida. ​​Teenus toetab erinevaid rahvuslike digitaalseid identiteete (näiteks riiklikud ID-kaardid, USB tokenid, mobiil-ID ja Smart-ID) ning tuleb koos mitmekeelse valmisehitatud kasutajaliidesega, mida kliendil on võimalik vastavalt oma soovile disainida ja brändida.

Allkirjade kogumise API aitab vabaneda manuaalsetest protsessidest ning automatiseerida e-allkirjade kogumise kolmandatelt osapooltelt. Lahendus toetab kõiki kasutuselolevaid digiallkirjastatud dokumentide vorminguid nagu ASiC-E, BDoc ja PDF. 

Dokobiti e-allkirjastamise lahendus võimaldab klientidel allkirjastada dokumente ettevõtte enda infosüsteemis. Teenus vastab täielikult eIDAS standarditele ning kasutab allkirjade lisamisel alati kvalifitseeritud ajatempleid vältimaks võltsimist ja tagasiulatuvalt allkirjastamise kuupäeva muutmist.

Samuti pakub Dokobit võimalust lisada digitempli kasutamise võimekus ettevõtte oma infosüsteemi. Lahendus pakub kõike, mida dokumentide digitembeldamiseks vaja läheb: pilvepõhist turvamoodulit, kvalifitseeritud ajatempleid ja templi sertifikaati parneritelt. Dokobiti e-templi API-t kasutades ei ole vaja soetada lisaseadmeid ega -tarkvara.

Kõigi Dokobiti pakutavate võimalustega saad lähemalt tutvuda veebilehel www.dokobit.ee. Selleks, et leida sulle kõige sobivam lahendus, võta ühendust aadressil kasutajatugi@dokobit.com.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.