Digiallkirjasta dokumente kasvõi rannas: kuidas kiirelt ja mugavalt telefonis digiallkirja anda?

Selleks, et distantsilt töö tegemine eriti sujuvalt kulgeks, on oluline roll nutiseadmetel.Foto: Shutterstock

Tööl käimine ei tähenda tänapäeval enam 40 tundi nädalas kontorilaua taga istumist. Järjest populaarsemaks on muutunud nii kaugtöö kui hübriidtöö. Viimase puhul käib töötaja mõned päevad nädalas kontoris ja ülejäänud aja töötab distantsilt.

Kaugtöö omakorda ei pea tähendama ainult kodukontorit, vaid töötamist ükskõik millises kontorivälises keskkonnas, olgu see siis kodus, kohvikus, bussis või hoopis kuskil mujal.

Kuna liikvel olles töötamine on muutnud üha tavalisemaks, on hea töökvaliteedi säilitamiseks eriti oluline vahetada aegunud tehnoogiad uute ja kaasaegsete vastu. Näiteks lauaarvutid ja vananenud kontoritehnika piiravad kaugtöö võimalusi ning ei suuda enam probleemivaba tööülesannete täitmist tagada.

Selleks, et distantsilt töö tegemine eriti sujuvalt kulgeks, on oluline roll nutiseadmetel. Statista läbiviidud uuring näitab, et kasutajate hulk, kes eelistab arvuti asemel nutitelefoni, on aasta-aastalt tõusuteel. Näiteks 2021. aasta viimases kvartalis tuli koguni 54,4% kogu veebiliiklusest mobiilseadmetest. 

Kontorist eemal olles saame nutiseamete abil vaadata üle kiireloomulisi dokumente või olla ühenduses kolleegidega. Näiteks on paljudel töötajatel telefonis alati juurdepääs töömeilile ja muudele olulistele programmidele.

Mobiilirakendused on muutunud igapäevaelu oluliseks osaks

Viimaste aastate jooksul on populaarsust kogunud mobiilirakendused ja võib öelda, et pea kõige jaoks on tänapäeval olemas oma äpp. Kiirus ja kasutusmugavus on olulisemad kui kunagi varem ning inimesed on harjunud sellega, et kõik vajalikud toimingud saab teha lihtsalt ja turvaliselt nutiseadmes.

Samamoodi on aja jooksul arenenud ja lihtsustunud digiallkirjastamise tehnoogiad ning digiallkirja saab anda vaid mõne lihtsa klikiga nutitelefonis. Selle asemel, et tugineda digiallkirjade kogumisel ikka veel aegunud ja manuaalsele meetodile (salvestada dokument arvutisse, anda allalaaditud tarkvara abil digiallkiri, lisada manus e-kirjale ning saata see edasi järgmisele osapoolele), on Dokobiti äpi abil võimalik dokumente mugavalt digiallkirjastada ükskõik kus parasjagu viibid – taksos, poejärjekorras või isegi rannas.

Mis on Dokobiti mobiilirakendus?

Dokobiti mobiilirakendus võimaldab hallata dokumente otse oma nutitelefonist. See on eriti kasulik töövahend, kui oled pidevalt liikvel või otsid lihtsat ja kiiret viisi dokumentide allkirjastamiseks.

Dokobiti mobiiliäppi saad kasutada nii digiallkirjastamiseks, teistelt osapooltelt allkirjade kogumiseks, allkirjastatud dokumendi valideerimiseks kui dokumendi staatuse jälgimiseks.

Digiallkirju on võimalik anda kasutades mobiil-ID või Smart-ID kontot. Kõik Dokobiti äpis või portaalis antud digiallkirjad on seaduslikult siduvad ning vastavad täielikult eIDAS määrusele. Allkirjastatud dokumendid on kindlustatud võltsimise ja allkirjastamise kuupäeva muutmise vastu.

Kuidas Dokobiti äppi kasutama hakata?

Dokobiti mobiilirakendus on olemas nii Androidile kui iOSile ning selle saab tasuta alla laadida Google Play Store’ist või App Store’ist.

Muude Dokobiti pakutavate lahendustega on võimalik tutvuda kodulehel www.dokobit.ee või võttes ühendust aadressil kasutajatugi@dokobit.com.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas (esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti) spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud kommenteeritud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks. Iga uudiskirja magnet on meie ajakirjanike kirjutatud pikem artikkel, mis meie arvates võiks selles valdkonnas töötavaid inimesi huvitada ja neile vajalik olla