Lihtne viis parendada kliendikogemust: mugav kasutajate autentimine

Mõnikord on kliendi lahkumise põhjuseks pisiasjad, mida sageli alahinnatakse, nagu iseteenindusportaali, veebi, teie pakutavasse e-teeninduskeskkonda sisselogimine.Foto: Shutterstock

Viimastel aastatel on ettevõtted konkurentsis püsimiseks otsinud võimalusi kliendikogemuse parendamiseks. Öeldakse isegi, et kliendikogemus on saamas olulisemaks kui toode ise või selle hind. 

Ka kõige lojaalsemad kliendid võivad lahkuda konkurendi juurde, seega peaksid ettevõtted olema valvsad ning otsima pidevalt uusi lahendusi kliendikogemuse parendamiseks. Mõnikord on selleks pisiasjad, mida sageli alahinnatakse, nagu iseteenindusportaali, veebi, teie pakutavasse e-teeninduskeskkonda sisselogimine.

Statistika ei valeta 

Uuringud näitavad, et 66% klientidest on valmis suurepärase kasutuskogemuse eest rohkem maksma ja 84% väidavad, et ettevõtte kliendikogemus on sama oluline, kui tooted ja teenused, mida pakutakse. See kinnitab kliendikogemuse kasvavat olulisust.

Turvalisusest on saamas klientide jaoks oluline tegur. 84% klientidest on lojaalsemad ettevõttele, kus on tugev turvakontroll, 41% klientidest ei usu, et ettevõtted hoolivad nende andmete turvalisusest. Pooled klientidest on ettevõtte teenuste kasutamisest loobunud turvakaalutlustel ning 72% ütlevad, et nad loobuksid, kui esineks probleeme.

Levinumad väärarusaamad

Statistika põhjal on selge, mida kliendid hindavad, kuid näib, et teenuseosutajad ignoreerivad neid asjaolusid, näiteks oma teenustesse sisselogimise olulisust.

Pikka aega on olnud kaks levinumat kasutajate autentimismeetodit. Tänapäeval on mõlemad teatud määral vananenud. Vaatame lähemalt paari stsenaariumit.

Salasõnapõhine autentimine 

Paroolipõhisest autentimisest on räägitud palju, olgu see siis kasutajanime ja parooli kombinatsioon või sotsiaalmeedia kontoga sisselogimine. Salasõnade lekkimise ja salasõnade varguste juhtumite hulk on ülemaailmselt tohutu, siiski jätkuvalt paljud teenusepakkujad kasutavad just seda autentimismeetodit.

Miks seda jätkuvalt kasutatakse? Levinumad on kaks põhjendust.

Esiteks, see on odav lahendus. Õigemini, see ei maksagi midagi. Sellise mõtteviisiga e-teenused aga sõltuvad paljuski pimedast juhusest. Kui salasõnade leket ei ole veel juhtunud, ei tähenda see, et seda kunagi ei juhtu. Ehk olete selle riski enda jaoks kirjeldanud.

Teiseks, teenusepakkujad arvavad, et see on kasutajatele kõige mugavam. Aga kas ikka on? Kui palju kordi olete te unustanud oma kasutajanime ja salasõna? Seda juhtub kogu aeg, eriti, kui te ei ole teenuse igapäevane kasutaja või kui te ei ole kõigi oma e-teenuste kasutamiseks seadistanud ühe ja sama kasutajanime ja parooli.

Keerulisem on, kui salasõnale on seatud reeglid: see peab sisaldama vähemalt ühte suurt tähte, vähemalt ühte numbrit, jne. Muidugi, kui olete seadistanud kaheastmelise autentimise või kasutate paroolihalduseks mõnd rakendust, on olukord parem, kuid tegelikult ei tee see asja lihtsamaks.

Lugege paroolihalduse turvariskide kohta SIIT.

Pangalingiga autentimine 

Pangalingid on seevastu üsna turvalised ja võibolla ka piisavalt mugavad. Tänapäeval ei ole see aga endiselt kõige mugavam meetod ja kliendikogemust saab parandada. Pidage meeles, et konkurents on tihe, kasutajakogemus võib tähendada palju.

Tegelikult ei taga pank pangalingi kasutamisel, et pangalingi kaudu sisselogiv inimene on tõesti see, kelle pangakonto see on. Teisisõnu, pank ei võta vastutust sisselogija identiteedi eest. Kui seadusega on nõutud kliendi tugev autentimine, ei pruugi pangalingid olla sobivad.

Mis on alternatiiv? 

Hea alternatiiv on PKI-põhine autentimine! See pole mitte ainult turvalisem, vaid ka mugavam.

Miks on see mugavam kui pangalingi kasutamine, eriti kui enamik inimesi tänapäeval kasutavad panka sisselogimiseks Smart-ID või Mobiil-ID abi? Küsimus on selles, mitu klikki klient eesmärgini jõudmiseks tegema peab.

Pangalingi kasutamisel suunatakse klient panga veebilehele, kus nad sisestavad enda kasutajanime ja seejärel valinud sobiva autentimismeetodi kinnitavad enda identiteedi PIN koodiga. Samas, kasutades Smart-ID või Mobiil-ID sisselogimist otse teie teenusesse sisselogimisel on kliendi teekond lühem. See võib tunduda väheoluline, kuid tihti saab sellest peamine põhjus, miks teie teenust ei kasutata.

Teil võib olla veel üks argument pangalinkide kaitseks – kõik kasutavad panka, Mobiil-ID või Smart-ID lahendust kasutavad huvigrupid. See aga pole päris tõsi. Enamik internetipanka kasutavaid inimesi logivad sinna sisse kasutades just eelpoolmainitud meetodeid. Muud võimalused, nagu PIN-kalkulaatorid ei ole nii populaarsed ja on kliendile kulukamad kui Mobiil-ID või Smart-ID, viimase puhul on mobiilirakendus selle kasutajatele Baltikumis täiesti tasuta.

Kuid kas teile kui ettevõttele on seda mugav implementeerida ja hooldada? See sõltub tehtud valikutest. Meie usume, et Dokobiti autentimislahendus on parim alternatiiv. Järgnevalt räägime, miks.

Esiteks ei pea te erinevaid digiidentiteete eraldi integreerima, mis tähendab, et integratsioon on kiire ja odav, saate kõik digiidentiteedid ühes tootes ja lepingus, seega on vähem ka paberimajandust.

Teiseks ei pea muretsema kasutajaliidese pärast, pakume valmisehitatud kasutajaliidest, mida saate vastavalt oma soovidele brändida ja disainida, et kogu sisselogimise osa oleks loogiline osa teie ülejäänud e-keskkonnas.

Lisaks ei pea oma aega kulutama hooldusega tegelemisele, kuna infrastruktuuri muudatuste eest vastutame meie. See tähendab, et teil on vaba aega ja ressurssi tegelemaks muuga.

See on kõigest lühikokkuvõte meie argumentidest. Rohkema info saamiseks külastage meie veebi või võtke meiega ühendust.

Enne aga vaadake, kuidas on meie autentimislahendus kasutusel teistes ettevõtetes.

Graphical user interface, application, Teams

Description automatically generated
Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.