KUULA IT-TUNDi Kontorikultuur: kuidas mõjutas COVID meie tööelu ja kas IT inimesed peaks ka kontoris käima?

Artur Praun (vasakul) ja Kai Realo (paremal).Foto: Jake Farra | Maido Parv

Juunikuise “IT-tunni” podcast’i põhiteemaks on töökultuur. Arutame saatekülalistega, kuidas mõjutas COVID pandeemia meie kontorikultuuri ning millised on olnud mõjud IT arendajatele. Saatekülalisteks on sel korral Ragn-Sellsi juht ja pikaaegne Eesti tippjuht Kai Realo ning Elisa ärikliendiüksuse juht Artur Praun.

Saatekülalised rääkisid, et kuigi pärast koroonapandeemiat on aru saadud, et iga päev kontoris olemine ei ole tingimata vajalik, on sellel siiski selged eelised, mida ei saa Teamsi kõnede ja virtuaalsete kohtumistega asendada.

Lisaks tõdeti kohe, et laisk saab inimene olla ka kontoris, seega pigem tuleb leida hea tasakaal iga inimese baasil, ehk mõnele sobib kontor paremini, teisele kehvemini. Samuti on viimasel ajal aru saadud, et iga asja jaoks ei pea korraldama koosolekuid.

IT-valdkonna poolelt nentisid külalised, et kuigi tegemist on väga digitaalse töökohaga, siis on ka neil inimestel oluline kontoris aega veeta, kuna ka IT projektid eeldavad koostööd ja meeskonna ühist pingutust, mille jaoks on teinekord oluline ühes ruumis koos aega veeta.

Uudisteplokis räägime riigi IT kärbetest, noorte jaoks mainekatest tööandjatest ning Apple’i WWDC arendajate konverentsist.

Saatejuht on Kaarel Kook.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.