Seekordse “IT-tunni” põhiteemaks on ühe hea IT-valdkonna töötaja profiil. Arutame külalistega, millised on olulised omadused, mis tööturule sisenejal peaksid olema, kuivõrd oluline on töö leidmisel IT-haridus ning mida ootavad inimesed oma tööandjatelt. Saatekülalisteks on Elisa valdkonnajuht Joosep Põllumäe ja Veriffi tasustamise ja personaliarvestuse juht Berit Vals.
Üldjoontes tõdesid saatekülalised, et igal töötajal peavad ilmselgelt mingid baasoskused olemas olema, ettevõtted ei soovi üldiselt inimest, kellele tuleb kohapeal hakata koodi õpetama või mõnda programmi näitama. Töötajate ootuste poolelt rääkisid külalised, et kuigi paljud ettevõtted on panustanud palju ägedate kontorite ehitamisse, siis on iga töötaja ootused tööandjale väga individuaalsed. Mõni soovib palka, mõne jaoks on oluline sporditoetus.
Lisaks nentisid mõlemad külalised, et sõna “IT-töökoht” või “IT-valdkond” on väga lai ning sektoris on palju töökohti, mis ei nõua spetsiifiliselt arendajaid. Seetõttu saab valdkonnas töötada vabalt ka inimene, kes ei ole spetsiifiliselt IT-haridusega, vaid tunneb valdkonda hästi ja omab näiteks suurepäraseid juhtimisoskuseid. Arendajate vaates on haridus kindlasti kasulik, kuid üldjuhul ei ole see töökoha saamise eelduseks, pigem on selleks töökogemus.
Uudisteplokis räägime, miks on IT-sektoris viimasel ajal palgatõus aeglustunud. Arutame kas CrowdStrike’i juht tegi õigesti, kui läks Pwnie Awards auhinnagalale vastu võtma tiitlit nimega “Most epic fail” ning küsime, kas tehisintellekti ehk AI mull on hiljutise börsimaailma languse valguses lõhkemas.
Saatejuht on Kaarel Kook.