KUULA IT-TUNDi Tehisaru ehk AI: millal inimesed tööd kaotama hakkavad ja kas kogu asi on tegelikult üks suur mull?

IT-tunni podcasti salvestus. Pildil vasakult Jarmo Tuisk, Kaarel Kook, Villu Teearu (Elisa)Foto: Geenius

Maikuu “IT-tunni” podcast’i põhiteemaks on tehisintellekt ehk AI. Saatekülalistega arutame, mis see tehisintellekt üldse endast kujutab, mida see täna päriselt teha suudab ning millised on sellega seotud olulisemad riskid. Samuti võtame teemaks, kuidas see IT-sektorit laiemalt mõjutab. Saatekülalisteks on Elisa IT-juht Villu Teearu ja AI ekspert ning ettevõtete koolitaja Jarmo Tuisk.

Saatekülalised tõdesid, et kuigi AI vallas on praegu kindlasti palju lihtsalt vahtu, siis ei saa öelda, et see oleks samasugune mull nagu võis mõni aeg tagasi näha krüptomaailmas. Seda põhjusel, et tehisintellekt pakub vähemalt praeguse teadmise kohaselt rohkem reaalseid kasutusvõimalusi. See on aga asi, mida krüpto puhul pigem ei suudetud välja mõelda.

IT-valdkonna töökohtade ja tööturu poolelt laiemalt rääkisid külalised, et kuigi mingil määral AI kindlasti tööturgu mõjutab, ei pea kartma, et inimesed nüüd massiliselt tööd kaotama hakkaksid. Pigem on tegu loomuliku arenguga ning inimesed liiguvad enda töökohtadel uutesse rollidesse ja väärtuslikumaks muutuvad need inimesed, kes suudavad tehisaru enda igapäevatöös rakendada.

Uudisteplokis arutame Tallinna Sadama uue IT-juhi palkamist, räägime rakendusest mis teeb AI abil tootest reklaamvideoid ning samuti lahkame Google’i otsingutulemuste liikumist tehisaru koostatud kokkuvõtete poole.

Saatejuht on Kaarel Kook.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.