Idufirma lahendas kullerite mure: e-poodlejad saavad nüüd pakimere vastu võtta ka siis, kui ise kodus ei ole

Lisaks Eestile saavad nutipostkasti abi kasutada ka Soomes asuva Espoo piirkonna majapidamised.Foto: Tehnopol

Kaks tehnoloogiahuvilist meest on asunud lahendama kullerteenuse probleeme ja seda nii tellija poolelt, kes seni pidi tellitud kaupade toojat kodus ootama kui ka kulleritele, kes olid hädas inimestega, keda ei ole kodus saadetisi vastu võtmas.

Lahenduseks on nutipostkast ParcelSea, mis võimaldab kasutada paki- ja toidukullervedusid kontakti- ja suhtlusvabalt. Idee sai Prototroni 2020. aasta sügisvoorus 5000 euro suuruse eripreemia Samsungilt.

Kõik sai meeste endi kogemusest ja murest, kui internetist tellitud kaupade kullerit oli vaja kodus oodata. Andres Sampka, üks idee autoritest, toob välja, et probleemi kaardistades saadi aru, et mure on ka kullerite poolel – inimesed ei ole tihti kulleri saabudes kodus pakki vastu võtmas.

Loomulikult oli nutikatel meestel alguses küsimusi rohkem kui vastuseid: kust alustada, milliseid ressursse vaja on, milline on väärtuspakkumine?

“Saime aru, et peame alustama materjalide ja tööriistadega, mis meil olemas olid ja esimese kontsepti ehitasimegi pappkastidest, liimist, poltidest ja mutritest ja viimistlesime spreivärvidega. Esimene tulemus kasvatas kõvasti meie enesekindlust. Teine prototüüp valmis juba peenematest materjalidest ja tehnikatest ning olime tulemusega väga rahul,” kirjeldas Sampka.

Pöörane areng

Edasi läks kõik pöörase kiirusega. Oktoobris 2020 andsid mehed sisse disaini patendi, novembris testiti kahe esimese prototüübiga edukalt nii elektroonikat kui ka riistvara. Esimene MVP toode (ingl k. minimum viable product ehk minimaalne töötav toode kujutab endast esimest versiooni tootest, mida klient saab kasutada) valmis jõuludeks. Jaanuaris paigaldati testklientidele 20 nutipostkasti Tallinnas, Viimsis ja Pärnus ja alustati nutipostkastide tootmisega.

Asutajatele Andres Sampkale ja Indrek Jürgensonile, kes katsid oskuseid IT ja riistvara arendusest, strateegilisest mõtlemisest ja operatsioonide juhtimisest, on ParcelSea meeskonnaga liitunud Tanel Raun, kes on ekspert logistikas ning tunneb põhjalikult kullermaailma ning tippinsener Timo Tolmusk, kelle käe all sõidab kogu tootearendusprotsess õigetes rööbastes.

Nutipostkast töötab

Andrese sõnul tehakse koostööd näiteks Omniva, DPD, Coopi, Selveri, Prismai, DHLi ja UPSiga. Tänavu juulist võimaldab nutipostkast esimesena Eestis ka pakkide saatmist. Septembris aga paigaldas meeskond Helsingis asuvasse autopesulasse põhjamaa esimese ParcelSea nutipostkasti ja seega saavad kõik Soomes asuva Espoo piirkonna majapidamised endale aia taha tellida ParcelSea nutika postkasti.

Kui Sul on äge idee, siis pane see teele, sest Prototroni uus taotlusvoor on avatud. Esita oma idee www.prototron.ee hiljemalt 15. novembriks. 

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.