Prototroni edulood

Mainekalt fondilt miljonituge saanud Eesti idufirma kaasasutaja: meil on unikaalne eelis – suudame väga kiiresti kasvada!

MultiCharge OÜ asutaja Juhan Härm.Foto: Multicharge

Ainsa Eesti ettevõttena õnnestus MultiCharge OÜ-l kaasata Euroopa Liidu innovatsioonifondist 3 miljonit eurot. Idufirma arendab uudset elektrisõidukite laadimisseadet, mis  võimaldab tarbimist faaside vahel ilma katsestuseta ümber lülitada ning olemasolevat võrguühendust kuni kolm korda efektiivsemalt kasutada. Kokku rahastab Euroopa Komisjoni innovatsiooninõukogu programmi raames 65 ettevõtet kogusummas 360 miljonit eurot.

MultiCharge OÜ asutaja Juhan Härm rääkis, et äsja saadud rahastusotsus lubab ideed hoogsalt edasi arendada. „Suve hakul saime Prototronilt 30 000 eurot, mis oli kinnituseks, et taolise lahenduse järele on vajadus olemas. Viimased arengud elektrienergia hinna osas viitavad sellele, et elektrienergia koormuste hajutamiseks tuleb leida erinevaid viise ning olemasolevat võrku paremini ära kasutada,“ ütles Härm.

MultiCharge arendab laadimislahendusi elektrisõidukitele, mille abil on võimalik olemasoleva võrguühendusega laadida kuni kolm korda rohkem sõidukeid ning koormuseid faaside vahel ilma katkestuseta ümber lülitada.

„Koormused on elektrivõrgus faaside vahel ebaühtlaselt jaotatud, kuid meie arendatud seadmega on võimalik koormuseid võrdselt jagada ning olemasolevaid elektrivõrke kuni kolm korda tõhusamalt kasutada,“ selgitas ta.

Ettevõte plaanib tootega turule jõuda järgmise aasta keskel. „Paljuski sõltub see sellest, kui kiiresti suudame arendajaid oma meeskonda kaasata. Kui kõik läheb plaanipäraselt, saame järgmise aasta keskel esimese piloodiga algust teha,“ ütles Härm.

„Praegu on meil järgmise kahe aasta tegevusplaan paigas ja selged eesmärgid silme ees. Oma lahendust me maha müüa ei plaani, tahame ise ettevõtet kasvatada ja oma ideed arendada. Tegime just turuanalüüsi, et millised meie konkurendid on ja selgus, et meil on unikaalne eelis – meie suudame väga kiiresti kasvada,“ märkis Härm.

Euroopa Liidu innovatsioonifond EIC Accelerator toetab väikeseid ja keskmise suurusega ettevõtteid, eelkõige idufirmasid, et arendada maailma muutvaid uuendusi.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.