Prototroni edulood

Prototron aitab ettevõtjatel leida ja katsetada uusi tegevussuundi

Parimad õnnestumised, ebaõnnestumised ja katsetused on selleks, et neist õppida. Nii leitakse uutele probleemide seninägematuid lahendusi, mis vastavad tänasele ajastule.Foto: Shutterstock

Praegune kiiresti muutuv olukord majanduses paneb ettevõtjaid otsima uusi tegevussuundi. Kui Sul on nutikas idee, aga oma käibest prototüüpimiseks vajalikku raha välja ei pigista ning ilma prototüübita on pangale ja investoritele idee teostatavust samuti raske selgeks teha, tuleb appi Prototron – 35 000 eurot oma idee elluviimiseks võib olla just see tõuge, mida ideega edasiminekuks vajad. 

Parimad õnnestumised, ebaõnnestumised ja katsetused on selleks, et neist õppida. Nii leitakse uutele probleemide seninägematuid lahendusi, mis vastavad tänasele ajastule. Siit leiad mõned tähelepanekud, mis Prototroni spetsialistidele aastate jooksul silma on hakanud ning millele oma äriplaani paika pannes mõelda. 

Hea äriidee võib tulla lahendusest

See tähendab, et Sinu idee võib laieneda, kui see ei ole pelgalt tavapärase tegevuse optimeerimine, vaid sellele hoopis teise tähenduse leidmine.

Hea näide on Prototronilt rahastuse saanud meeskond FutuClass, kes leidis, et kui keemiliste reaktsioonide tegemine praktikas võib kogenematuse tõttu olla ohtlik, siis miks mitte paigutada need virtuaalreaalsusesse?

Tulemuseks on õpetlikud VR-mängud, mis on täis plahvatusi. Samavõrd põnev, kui ohutu.

Mõtle olemasoleva lahenduse asemel välja midagi täiesti uut

Uue keele õppimine tundub suuremale osale inimestest alguses pea võimatu – õpikud on igavad ja grammatika kui lingvistiline džungel. Mait Müntel oli Euroopa Tuumauuringute Keskuses töötav füüsik, kelle isiklik huvi keeleõppeprogrammi loomiseks viis keeleõppeprogrammi Lingvist loomiseni.

Šveitsis elades on prantsuse keele oskamise vajadus võrreldav Eestis eesti keele oskamisega, mistõttu oli Maidul vaja keel kiirelt selgeks saada. Lingvisti uudsus peitus selles, et õppimise kiirendamiseks ja tõhusamaks muutmiseks kasutati tehisintellekti.

Lingvisti keeleõppeprogramm suudab tuvastada õppija keeleoskuse taseme ning sellest lähtuvalt pakub edasisi õpitegevusi. Lingvist lubab ükskõik millise võõrkeele selgeks õpetada ükskõik millisele õppurile 200 tunniga.

Tee oma asja suure pühendumusega

Kui Sina oled oma idee kallal töötades rõõmus, võib see peagi rõõmustada ka miljoneid teisi. Meeskonnaliikmete hobitegevusest kasvas välja maailma vallutav ettevõte coModule. Algselt ehitas meeskond TalTechi vormelitiimis võidusõiduautosid ja sellega jõuti maailma tippu. Autodega tehti lõpparve ja tänaseks on üliedukalt turule toodud elektritõuksid Tuul. 

Kuigi majandus on vaikselt koroonakriisist taastuma, oleme olukorras, kus mõned majandussektorid on pidanud päevapealt oma tegevuse seiskama ja seetõttu seisame täiesti uue ja väljakutseterohke perioodi eel. Prototron tuleb ettevõttele nõu ja jõuga appi, et uudsetest lahendustest kasvaksid edukad ettevõtted. 

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.