Prototroni tänavuse esimese vooru võitjad on selgunud: kas üks nendest värsketest Eesti idufirmadest võib olla järgmine Bolt või Wise?

Prototroni TOP12 meeskonnad.Foto: Prototron

Nutikate ideede rahastu Prototron kuulutas start-up kogukonna üritusel Latitude58 välja tänavuse esimese vooru rahastuse saajad. Finaali jõudnud 12 ideest pälvis rahastuse kolm meeskonda, kelle vahel läks jagamisele kokku 60 000 eurot.

Prototroni tegevjuht Jana Budkovskaja tõdes, et lõpule jõudnud taotlusvoor paistis silma eelkõige väga mitmekesiste ideede poolest ja on heaks läbilõikeks nendest valdkondadest, mis just praegu inimestele korda lähevad: lisaks robotite ja elektritarbimise optimeerimise lahendusele paistsid välja toiduraiskamise vähendamine, vihakõne vältimine sotsiaalmeedias, paremad lahendused tööjõu haldamiseks, artistide jaoks seniolevatest õiglasem muusikajagamisplatvorm.

“Mul on ülimalt hea meel, et tehnoloogiaintensiivne rahastu saab toetada ideid nii mitmes eluvaldkonnas. Rahastuse said meeskonnad, kellel oli praeguse seisuga kõige suurem potentsiaal oma idee turuleviimiseks juba lähiajal,” sõnas Budkovskaja.

Rahastuse saanud meeskonnad olid järgmised.

Ampher, kes arendab seadet elektrivõrkudele, mis aitab tarbijakoormusi vahetada faaside vahel katkematult nii, et koormused jaotuvad faaside vahel alati võrdselt ja võimaldavad selle tulemusel kasutada olemasolevaid elektrivõrke kuni kolm korda tõhusamalt. Toetus 30 000 eurot.

Maasikakorjamise teenust robotite ja operaatori abiga pakkuv pickitWise sai 20 000 eurot ja aitab oma ideega leevendada sektori tööjõupuudust tipphooajal.

Meeskond Adventum Tech “Liveload” on välja töötamas andmehaldussüsteemi, et tagada ohutus ehitusplatsidel ja aidata välistada ajutiste tugisüsteemide kontrolli puudumise tõttu konstruktsioonide varisemisega seotud õnnetusi. Nemad said Prototronilt idee edasiarendamiseks 10 000 eurot.

Budkovskaja lisas, et paljude programmis osalenud meeskondade jaoks on rahastuse saamisest veel suurem abi saada oma ideele väärtuslikku tagasisidet ja nõuandeid, kuidas oma ideed edasi arendada.

“Tänu meie kogenud mentoritele ja investorkontaktidele on see uute lahenduste turule jõudmiseks kriitilise tähtsusega just idee arendamise algusfaasis,” ütles Prototroni tegevjuht.

Prototron.Fundwise.me ühisrahastusplatvormil tegi oma esimesed raha kaasamise sammud 19 meeskonda, kellest edukaimaks osutus Simplex, kogudes 851 eurot. 

Prototron on Swedbanki, TalTechi ja Tallinna Teaduspargi Tehnopol rahastu, mis aitab luua tehnoloogiliste ideede prototüüpe, et maailma muutvad ideed ja tooted jõuaksid kiiremini turule. Prototron on rahastanud 89 nutikat ideed kokku enam kui 1,1 miljoni euroga, meeskonnad on järelinvesteeringuid kaasanud üle 45 miljoni euro. Asutajate kõrval pakuvad meeskondadele nii mentorlust kui rahalist toetust Tallinna linn, BuildIt Latvia, LMT, Hedman Partners, Fundwise, Veebimajutus.ee, Amazon Web Services, coModule ja Avokaado.

Tänavune teine taotlusvoor toimub sügisel, taotluste esitamise tähtaeg on 25. oktoober 2021. 

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas (esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti) spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud kommenteeritud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks. Iga uudiskirja magnet on meie ajakirjanike kirjutatud pikem artikkel, mis meie arvates võiks selles valdkonnas töötavaid inimesi huvitada ja neile vajalik olla