Tehnopol Startup Inkubaator viis koostöös Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) ja Euroopa küberpädevuskeskusega (ECCC) ellu Küberkiirendit, kus arendas oma toodet või teenust kaheksa idufirmat. Teie ees on kiirendis osalenud Coursy.
Coursy.io on LMS (Learning Management System) keskmistele ja suurtele ettevõtetele. Idufirma aitab ettevõtetel digitaliseerida töötajate arendamist, et ettevõte saaks saavutada paremaid äritulemusi. Coursy asutajateks on Agu Remmelg, kel on nii avaliku kui erasektori taust, ta on tegutsenud juhtimiskoolitajana ja olnud üheks Eesti Välisinvesteeringute Agentuuri asutajaks; Sven Kristjansen, Kunstiinstituudi taustaga tootedisainer; Marko Vene, turundus- ja müügijuht, hariduselt Tallinna Ülikooli andragoogika magister.
Iduettevõtte tegemisi tutvustas lähemalt asutaja ja tegevjuht Agu Remmelg.
Kuidas sündis idee luua oma startup?
See oli koroonakriisi alguses, kui olime Euroopa Innovatsiooniakadeemiaga täiskiirusel vastu koroonaseina sõitnud ja pidime peaaegu pillid kotti panema. Mind häiris tõsiselt see, et kuidas meie, kes me jutlustasime digitaliseerimist, ei suutnud ise digitaalset Innovatsiooniakadeemiat luua. Siis leidsingi esialgse versiooni Coursy-nimelisest tootest tarkvarafirmast Opus Online, kellega alustasin toote äriarenduse osas koostööd. Aasta 2020 lõpus avanes mul võimalus teha Coursy.io toote spin-off tarkvarafirmast, kaasata investorid ja pädev tiim. Nüüdseks on Coursy.io-st saanud Baltikumi suurim LMS ehk õpihaldussüsteem.
Mis on seni olnud suurim väljakutse/ebaõnnestumine ja suurim võit?
Suurim väljakutse on olnud esialgse toote spin-off, kus selle läbiviimise ajal olid tulud kuus 10 000 eurot, kulud 60 000 eurot ja võlad kokku 200 000 eurot. Välja aitas FFF investeeringute ring ja algusaja tiim. Suurim ebaõnnestumine oli see, kui 2021 lõpus otsustas tootearendust tegev allhankepartner ära jalutada. Siis tuli kiiresti uus arendustiim luua. Suurim võit on praeguseks saavutatud liidripositsioon Baltikumis, enam kui 50 tuntud klienti ja umbes 50 000 kasutajat.
Mis eristab teie idufirmat konkurentidest?
Coursy.io eristub konkurentidest sellega, et pakub terviklikku lahendust sisekoolituste tulemuslikuks haldamiseks ja seda nii, et koolitused parandavad äritulemusi. See tähendab koolitusprotsessi digitaliseerimist, automatiseerimist ja oskuste praktilise omandamise juhtimist.
Miks just Tehnopol Startup Inkubaator?
Selle aasta alguses avastasime, et üks meie suurklient näeb tõsist vaeva RIA kübertesti konverteerimisel Coursy koolituseks. Lähemal uurimisel selgus, et ka teistel klientidel on sarnane valu ja vajadus. Tegime RIA-le ettepaneku probleemi lahendamiseks koostöös, mille peale nad soovitasid kandideerida Küberkiirendisse. Tagantjärgi hinnates oli see väga hea otsus ja kiirendi toel on valmimas nii interaktiivne küberkoolitus kui ka Marketplace sarnaste koolituste levitamiseks.
Kus näete oma startupi 1 aasta pärast? Ja kus viie aasta pärast?
Aasta jooksul kasutab Coursy kiirendis loodud lahendust nii olemasolevatele klientidele lisaväärtuse pakkumiseks kui ka täiesti uude turusegmenti sisenemisel. Viie aasta pärast soovime olla tegija juba 1-3 Euroopa suurimal turul.
Kes on järgmine Eesti ükssarvik?
Teada-tuntud ettevõtetest võivad ükssarviku staatust püüda Veriff, Skeleton Technologies või Glia. Startup kogukond on viimasel ajal väga aktiivne olnud ka kaitsetööstuse valdkonnas, seetõttu pole välistatud, et uued tähed sünnivad sellest valdkonnast.
Milliseid raamatuid/podcaste/väljaandeid ja oma valdkonna tegijaid jälgite ning soovitaksite ka teistele alustavatele iduettevõtjatele?
Ise jälgin juhtimise, strateegia, müügi, turunduse, kommunikatsiooni, tehnoloogia ja psühholoogia teemasid raamatute ning podcastide valikul. Soovitan lugeda/kuulata vähemalt ühte huvitavat raamatut kuus, nagu ma ka ise teen. Podcastidest meeldivad mulle ettevõtete asutamise lood, näiteks Acquired, How I Built This?, aga ka üldarendav The Learning Leader Show.
Kui istuksite laua taga Elon Muski, Mark Zuckerbergi ja Jeff Bezosega, siis mida neilt küsiksite?
Nende meestega põrgataks mõtteid AI rollist elus ja ettevõtluses ning uuriks, kuidas nad on lahendanud praktilisi olukordi, mis vastaval hetkel on tundunud võimatuna lahendada.
Küberkiirendit toetab Euroopa küberpädevuskeskus.