Eesti idufirma CAV Solution kaasas investoritelt raha ja siseneb USA turule: plaane seatakse ka Baltikumi turu jaoks

CAV Solution.Foto: Tehnopol

Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol Narva inkubatsiooniprogrammi lõpetanud idufirma CAV Solution kaasas aasta alguses Pipedrive Angelsi ja Garage Entertainment OÜ ingelinvestoritelt 125 000 eurot. Investorite osalus ettevõttes moodustab 5%. Ettevõtte plaanib laiendada oma tegevust USAsse.

Idufirma asutati veidi enam kui aasta eest ja alates asutamisest on kiiresti kasvatud. Möödunud suvel ostis Rootsi riskikapitaliettevõte Curitas Ventures ettevõttes CAV Solution maailma esimese NFT-kapitali, mis oli esimene omalaadne tehing maailmas.

Innovatsioon: lihtne kontrolliprotsess

CAV Solution on spetsialiseerunud klientide vanusekontrolli teenusele. Idufirma on välja arendanud vanusekontrolli lisandmooduli, mis on mõeldud üle maailma erinevate müügiautomaatide jaoks. Moodul suurendab automaatide konkurentsivõimet traditsiooniliste jaemüüjate ees, kellel on võimalus tarbija vanuse kontrollimiseks kasutada kohapealset müüjat. Mooduli kasutuskohad ei piirdu ainult müügiautomaatidega, vaid seda on võimalik tarvitada ka kohapealse KYC (know your client / tunne oma klienti) tuvastusvahendina.

Protsess on lihtne: klient läheneb automaadile, paneb dokumendi lugejasse ja kaamera kontrollib dokumendil oleva fotoga masina ees seisja nägu.

“Tegemist on tehisintellektiga, mis võrdleb dokumendil olevat fotot kaamera ees seisva reaalse inimesega ning kontrollib ka dokumendi ehtsust, aegumiskuupäeva ning et kliendi vanus sobiks antud toote ostmiseks,” selgitas CAV Solutioni äriarendusjuht Dmitri Pimenov.

Tulevikuplaanid: tootmisvõimsuse suurendamine

“Meie lahenduse puhul on kõik lihtne, selge ja täpselt see, mida automaatide tootjad vajavad, sest tegelikult peaks kõik minema ostuprotsessi lihtsustamise, mugavama lahenduse poole,” ütles Dmitri ja lisas, et praegu käivad aktiivsed läbirääkimised seadmete tootjatega seoses võimalusega integreerida CAV Solutioni lahendus seadmetesse juba tehase kokkupaneku etapis.

“Tootjad on teadlikud, et oleme startup, et meie lahendust arendatakse edasi ning tuvastusvahendeid muudetakse ja täiustatakse ning see meeldib neile väga, sest see annab paindlikkust ka neile,” kommenteeris Dmitri Pimenov.

CAV Solutioni esindajate sõnul on nende seas, kellega müügi- ja koostööläbirääkimised praegu käivad, suuri nimesid, kuid startup ei kiirusta neid avalikustama, kuna läbirääkimised on pooleli.

“Piisab, kui sõlmime lepingu ühega neist hiiglastest, et selle protsessi jaoks tehas ehitada. Plaanides on tootmisvõimsuste suurendamine ja loomulikult on tehas see, mida vajame,” sõnas Dmitri.

Nagu arvata, areneb startup kiiresti. Hiljuti kolis meeskond avaramasse kontorisse, sest vana muutus kitsaks.

“Enne seda oli meil “garaaži käivitamine”, 30-ruutmeetrises kontoris, kus ei olnud piisavalt õhku ja ruumi,” naeris Dmitri. Ta lisas, et pärast investeeringut koliti suuremasse kontorisse, kus on võimalus luua eraldi ruum labori jaoks ning olemas mugavamad tingimused töötamiseks ja potentsiaalsete partneritega läbirääkimisteks.

CAV Solutioni esindajad tutvustavad aktiivselt oma startupi ka välismaal, osaledes erinevatel temaatilistel messidel, näiteks eelmise aasta lõpus käidi Miamis toimunud Self-Service Innovation Summitil, kus nad tutvustasid oma ideed potentsiaalsetele klientidele/ostjatele ja mille järel said palju pakkumisi erinevatelt firmadelt.

Meeskonnal on plaanis ka edaspidi reisida USAsse messidele ja konverentsidele, sest just seal on automaatide abil ostlemise kultuur väga arenenud ja sellest tulenevalt on nende tootmisega seotud palju ettevõtteid. Lähiajal on neil plaanis minna näiteks Chicagosse.

“USAs on turg päris suur ja sellega seoses on meil palju võimalusi arenemiseks ja edasiliikumiseks,” on CAV Solutioni esindajad kindlad.

Kuidas on lood Euroopaga?

Vaatamata üsna edukatele esimestele sammudele USA turul, on CAV Solution valmis ka kodumaal läbirääkimisi pidama. Eesti turg on muidugi väga väike, seega arvestatakse nii kogu Balti regiooni kui ka Euroopaga.

“Tahaksime väga pilootprojekte käivitada ja praegu peame Balti riikides läbirääkimisi ühe potentsiaalse kliendiga Daugavpilsist, kes soovib meie kontrollijaga aparaate tellida ja võtta need kasutusse hotellides. Ja loomulikult on plaan siseneda iseteeninduskassade turule, kuid see pole lähitulevikus, kuna oleme ju ikkagi iduettevõte ja meie tehnoloogiaga tutvumine võtab aega. Hetkel on küll tulusam minna USA turule, kuid mitte mingil juhul ei sulge me uksi Euroopa ega teiste riikide ees. Oleme avatud koostööle ning kui keegi tunneb huvi meie lahenduse vastu, oleme valmis ühiselt arendama meie toodet ja kaalume hea meelega erinevaid partnerluslepingute sõlmimise võimalusi,” ütles Dmitri Pimenov.

Tehnopol rõõmustab oma hoolealuste edu üle

Tehnopol Startup Inkubaatori Narva programmijuht Olga Kurdovskaja tunneb siiralt rõõmu meeskonna edu üle. “Minu kui programmijuhi jaoks on see suur rõõm ja uhkus,” ütles Kurdovskaja.

Ta selgitas, et Tehnopol Startup Inkubaatori missiooniks on suunata ja toetada iduettevõtte arengut – ideest kuni valmistoote loomise ja esimeste investeeringute kaasamiseni. Tänu nende edule on näha, et meie strateegiline otsus laiendada tegevust Ida-Virumaal ja eelkõige Narvas õigustab end igati.

Kurdovskaja nentis, et mõte liikuda Ida-Virumaale eesmärgiga toetada süsteemselt iduettevõtjaid oli üsna julge ja ambitsioonikas, nagu kogu missioon. “Nähes, kuidas esimestest pääsukestest saavad paljulubavad idufirmad ja – kindlasti – nad saavutavad maailmaturul edu, mõistad, et on aeg asju veelgi kaugemale viia,” ütles ta.

Kurdovskajal on soovitus ka kõigile neile, kes sarnaselt kunagise CAV Solutioni lahendusega tulid välja uue lahendusega ja hetkel “garaažis ja põlve otsas” toodet arendavad – liituge julgelt Tehnopoli Startup Inkubaatoriga!

“Aeg on tegutseda, pole mõtet oma ideega üksi istuda ja väärtuslikku aega raisata. Otsustavad sammud määravad, kui huvitavaks ja täisväärtuslikuks muutub su elu, kui oled valmis investeerima oma uuenduslikku ideesse, kui sa ei karda raskusi ja oled otsustanud liikuda edu suunas. Meie professionaalsete mentorite meeskond on valmis teid toetama, isegi kui tee tundub keeruline ja takistusi täis. Tegutsege!”

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.