Eestis arendatud laste vaimse tervise rakendus on nüüd tasuta saadaval ka ukraina keeles

Triumf Hero aitab lapsel toetava loomast kaaslase abil tulla toime emotsioonidega, igapäeva olukordadega, maandada ärevust ja ennetada vaimse tervise probleemide tekkimist.Foto: Shutterstock

Eesti idufirma ja Connected Health klastri liige Triumf Health annab praeguste sündmuste taustal värskenduskuuri läbinud lahenduse Triumf Hero välja ka ukraina keeles. Uuenenud rakendus on kättesaadav tasuta.

Laste vaimne heaolu on suure riski all

Triumf Health on asutatud eesmärgiga pakkuda lastele eakohast psühholoogilist ja tervisekäitumise tuge. Edasiarenduse läbinud tervisemäng Triumf Hero aitab lastel tulla toime erinevate igapäevaste situatsioonidega ning on mõeldud toetama ka traumaatilise kogemusega lapsi, et nende arengut toetada.

Triumf Healthi juht, psühholoogiadoktor Kadri Haljas sõnas, et laste vaimne heaolu on sattunud suure riski alla ning eriti on sellest mõjutatud sõjapõgenikest lapsed.

“Need lapsed on kaotanud oma kodud, sotsiaalse võrgustiku, tavapärase rutiini ja tihtipeale kahjuks ka ühe või mõlemad vanemad. Sellist olukorda on lapse areneval psüühikal pea võimatu hoomata.”

Seetõttu andiski Triumf Health oma täna ilmunud mängu lisaks eesti, inglise, rootsi, soome ja vene keelele välja ka ukraina keeles.

Mäng aitab toime tulla

Triumf Hero aitab lapsel toetava loomast kaaslase abil tulla toime nii oma emotsioonidega, igapäeva olukordadega kui maandada ärevust ning ennetada vaimse tervise probleemide tekkimist.

“Lõime mängukeskkonda kaaslase kuna ükski laps ei peaks tundma, et ta on oma mures üksi. Lisaks on kõikide meie lahenduskäikude mõju teaduslikult mõõdetud ja need on tõenduslikult mõjusad. Eriti praegu on lastel seesugust tuge vaja,” kinnitas Haljas.

Lisaks sõjapõgenikest laste toetamisele on lahendus mõeldud kasutamiseks ka neile, kes jätkuvalt Ukrainas ning ühtlasi ka kõigile teistele, kes seesugust tuge vajada võivad. Nii saabki mängu lisaks Eestile alla laadida veel Ukrainas, Poolas, Ungaris, Moldovas, Rumeenias, ja Slovakkias.

“Otsustasime uuenduse läbinud mängu anda oma partnerite abiga tasuta välja kõikide nende laste pärast, kes just täna seesugust tuge väga vajavad. Soovisime, et lahendus oleks kättesaadav ka kõikides neis riikides, kuhu sõjapõgenikud potentsiaalselt liiguvad. Lisaks soovime muidugi toetada ka sõjast ümbritsetud riikide inimesi ja Euroopa vene keelt kõnelevat kogukonda, kes samuti praegu tuge vajab. Tahtsime anda oma panuse ja kuna usume sellesse väga, mida teeme, tundus see ainuõige otsus,” ütles psühholoogidoktor.

Triumf Healthi mängude sisu on välja töötanud Triumfi tiimi psühholoogid koostöös tervishoiu ekspertidega. Mängud on loodud tõenduspõhisele algoritmile, mis loob 7–12 aastastele lastele turvalise keskkonna toetamaks nende käitumuslikku arengut, aidates vähendada stressi ning pakkudes abi ärevuse ja emotsioonidega toimetulekul.

Tegemist on tervisetehnoloogia ettevõtega, mis kuulub ka Connected Health klastrisse. Mäng on alla laetav Google Play keskkonnas SIIN ja App Store’is SIIN. Personaalseid andmeid rakendus ei kogu.

Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol juhitav Connected Health klaster on Eesti suurim tervisetehnoloogia kogukond, mis koondab nii terviseteenuse osutajaid, tervisetehnoloogia ettevõtteid kui ka kõiki teisi valdkonna olulisi huvigruppe. Klastri abiga on võimalik teha siseriiklikke koostööprojekte ning eksportida tervisetehnoloogilisi lahendusi ka teistesse riikidesse. Klastri tegevusi kaasfinantseerib EAS.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas (esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti) spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud kommenteeritud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks. Iga uudiskirja magnet on meie ajakirjanike kirjutatud pikem artikkel, mis meie arvates võiks selles valdkonnas töötavaid inimesi huvitada ja neile vajalik olla