Startup Inkubaatori idufirmad kaasasid 2024. aastal väljakutsete kiuste investeeringuid

Startup kiirendisse saab kandideerida 2. veebruarini 2025

Foto: Tehnopol

Eesti suurima äriinkubaatori, Tehnopol Startup Inkubaatori kiirendiprogrammides osaleb igal aastal umbes 50% Eestis loodud uutest idufirmadest. Ka sel aastal on kiirendi uute idufirmade otsingul – avaldusi saab esitada kuni 2. veebruarini. 

Kiirendiprogrammi põhifookus on pakkuda varajase faasi iduettevõtetele tuge ja teadmisi, et jõuda turule ning valmistuda raha kaasamiseks. See on väärtuslik võimalus idufirmadele, kes soovivad oma ideed ellu viia ja konkurentsitihedal turul läbi lüüa.  

Startup’i loomine on põnev teekond, mis pakub võimalust luua midagi suurt ja maailma muutvat. Kuigi see nõuab läbimõeldud otsuseid ja julgust riske võtta, annab see võimaluse oma ideid realiseerida ja näha nende laiemat mõju,” ütles Tehnopol Startup Inkubaatori juht Anne-Liisa Elbrecht. Ta lisas, et idufirmade toetamine ühtib Tehnopoli eesmärgiga toetada maailma muutvat tehnoloogiaettevõtlust ja innovatsiooni. 

Startup Inkubaatori kiirendiprogramm on disainitud reaalsete vajaduste ümber. Selles on kombinatsioon ärikoolitustest, võtmementorist, ekspertmentoritest, kogukonnast, avatud kontorist ja otsesuhtlusest investoritega. Üheks suurimaks väärtuseks on võtmementor, kellel on startup’i kasvus kandev roll. 

Alates sellest aastast on Startup Inkubaatoris üheks võtmementoriks riskikapitalifondi Superangel investeeringute juht Kaari Kink. “Vaid 1% ettevõtetest, kes riskikapitaliinvestori ette jõuavad, saavad investeeringu. Samal ajal kaasavad asutajad kapitali startup’i eluea jooksul vaid paaril korral ning selle õnnestumine on ettevõttele kriitiline. Raha kaasamine on ühelt poolt nii kunst kui teadus ja nii mõningaidki suuremaid vigu on võimalik vältida, toetudes neile, kes on selle tee enne läbi käinud või saades vahetut tagasisidet otse investoritelt endalt,” ütles Kink. 

Kuigi 2024. aasta oli idusektorile võrdlemisi keeruline, õnnestus Startup Inkubaatori kiirendites viimasel kolmel aastal osalenud idufirmadel kaasata üle 10 miljoni euro. Scorestars kaasas 725 000, Bilance 300 000, Menken Trials 1,3 miljonit, Wayren 700 000, Nanordica Medical 1,2 miljonit, AIÖ 6,1 miljonit, GaltTec 100 000 ja Complok 50 000 eurot. 

Startup Inkubaatori kiirendisse kandideerimiseks peab iduettevõttel olema eskaleeritav äriidee, pühendunud meeskond ja esmane prototüüp. Kandideerimise tähtajaks on 2. veebruar. Lisainfot programmi kohta leiab www.startupincubator.ee/

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.