Tahad targemalt treenida? KULG pakub hea lahenduse nii sportlasele kui ka treenerile

Tehnopol Startup Inkubaatori kiirendisse võeti 2024. aasta alguses vastu 11 idufirmat, kes hakkavad korda saatma suuri tegusid. Saame nendega lähemalt tuttavaks – esimesena on teie ees KULG.

KULG (kulg.io) on veebirakendus, mis aitab jooksjatel ja treeneritel treeningute edenemist hõlpsamalt mõista ja seeläbi targemini treenida ning paremini joosta. KULG analüüsib seoseid jooksja tervise- ja treeningandmete vahel ning loob tervikliku ja pikaajalise pildi treeningute edenemisest, aidates märgata trende ning püsida terve ja motiveerituna.

KULGi juht ja asutaja Maris Heinaru on pikamaajooksja ja jooksutreener. Enam kui 15-aastase juhtimiskogemusega Maris on tootearenduse ja UX disaini vallas töötanud üle kümne aasta, sealhulgas tehnoloogia ettevõtetes nagu Pipedrive ja Monese.

KULGi kaasasutajad on Jevgeni Striganov (disaini juht) ja Henri Taube (tehnoloogiajuht). Jevgeni on märkimisväärse 20-aastase karjääriga endine elukutseline iluuisutaja, kellel on üle 19 aasta kogemust veebirakenduste, visuaalide ja brändide loomisel ettevõtetes nagu Pipedrive, Hrmny Human Technologies, Multilogin jt. Henri on harrastusjooksja ja koorilaulja ning elukutselt arendaja, kellel on samuti üle kümne aasta kogemust andmerikaste ja eri programmeerimiskeeli nõudvate veebirakenduste loomisel, sealhulgas Monesest ja SEB-st.

Idufirmat tutvustab Maris Heinaru.

Kuidas sündis idee luua oma startup?

KULGi idee sündis, kui Maris alustas teiste jooksjate juhendamist ning tajus treenerina vajadust parema ülevaate ja kiirema tagasiside järele, et pakkuda personaalset ja tõhusat juhendamist. Olles jooksjana juba aastaid tulutult endale sobivat analüütikaplatvormi otsinud, oli ta üle kümne aasta oma treeningandmed Google Sheeti salvestanud ja neid seal analüüsinud, et tulemusi oma treeneriga jagada.

Marise poolt aja jooksul välja töötatud metoodika andis põhjaliku ülevaate treeningute edenemisest, mis aitas tal paremini mõista, mis tema puhul toimib, ning oma kiirust aasta-aastalt parandada kuni Eesti naiste vanuseklassi rekordini maratonis. Olles kohandanud oma treeninganalüütika lähenemisviisi jooksjatele, keda ta treenis, avastas Maris, et see töötab ka teiste jaoks. Nii otsustati selle pinnalt luua parema kasutajakogemusega veebirakendus ja liita sinna täiendavaid, jooksjate jaoks unikaalseid lahendusi.

Mis on seni olnud suurim väljakutse/ebaõnnestumine ja suurim võit?

Oleme alles oma teekonna alguses ja suurimad võidud ning väljakutsed on ilmselt alles ees. Ent jooksjate positiivne tagasiside tootele, mida arendame, on meie jaoks kõige motiveerivam. Meie missiooniks on aidata jooksjatel targemini treenida ja seeläbi paremini joosta.

Mis eristab teie idufirmat konkurentidest?

Erinevalt teistest treeninganalüütika platvormidest on KULGi põhifookus jooksul, ja treeningute lühiajalise ning detailse perspektiivi asemel keskendub KULG pikaajalisele ja suurele pildile. Teisendamata treeningu efektiivsust pelgalt paarile tuletatud mõõdikule, näitab KULG, kuidas protsessile suunatud eesmärkide järgimine viib edusammudeni ja kuidas treeningkoormust tasakaalustada taastumisega, et treening oleks maksimaalselt efektiivne.

Miks just Tehnopol Startup Inkubaator?

Tehnopoli Startup Inkubaatoris on palju suurepäraseid oma ala eksperte, kes aitavad katta meie tiimis hetkel puuduolevaid oskusi. See on suurepärane tunne, kui peale sinu tiimi, usuvad su ettevõttesse ka teised inimesed, kes tahavad anda panuse selle eduloosse.

Kus näete oma startupi 1 aasta pärast? Ja kus 5 aasta pärast?

Aasta pärast on KULG laienenud Euroopasse ja lisaks jooksjate rakendusele, oleme välja toonud lahenduse treeneritele. Viie aasta pärast on KULG maailmas tuntud ja tunnustatud treeningprogramm jooksjatele ja jooksutreeneritele.

Kes on järgmine Eesti ükssarvik?

Ei oska spekuleerida selles osas.

Milliseid raamatuid/podcaste/väljaandeid ja oma valdkonna tegijaid jälgite ning soovitaksite ka teistele alustavatele iduettevõtjatele? 

Mina jälgin hetkel põhiliselt jooksu- ja triatloniteemalisi podcaste ning uuringuid, ent kuulan audioraamatuid erinevatel üldharivatel teemadel. Üks viimaseid raamatuid, mida soovitan ka teistele, on nt Steve Magnessi „Do Hard Things“.

Kui istuksite laua taga Elon Muski, Mark Zuckerbergi ja Jeff Bezosega, siis mida neilt küsiksite? (1-3 lausega)

Ma küsiksin neilt nõu KULGi ehitamiseks.

Tehnopol Startup Inkubaatori idulugude sari tutvustab põhiprogrammi ja erikiirenditesse pääsenud ettevõtteid, kelle kasvus näeme tugevat potentsiaali ja kelle ettevõtmistel tasub silma peal hoida. Idulugude sarja lood leiad siit.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.