Uued tulijad Innovatsiooniliidrite klubis: liitujate hulgas on palju nimekaid ettevõtteid, aga ka idufirmasid

Innovatsiooniliidrite klubi korraldatud eksimuste õhtu Lore Bistroos.Foto: Tehnopol

Tehnopoli ja SEB loodud Innovatsiooniliidrite klubiga liitus sel sügisel mitu suuremat ja väiksemat tegijat. 

Tehnopoli innovatsioonijuht ja Innovatsiooniliidrite klubi eestvedaja Merilin Varsamaa väljendas rõõmu selle üle, et klubi on end kolme tegutsemishooaja jooksul tõestanud – pakkunud väärtust erinevate töötubade-koolituste, tippettevõtete külastuste ja innovatsiooni tööriistade alaselt ning seda näitab pidevalt kasvav kogukond.

2022. aasta liitujate hulgas on palju nimekaid ettevõtteid, aga ka idufirmasid. Saame uute tulijate veidi lähemalt tuttavaks.   

Pildiallkirjas mainitud eksimuste õhtu kohta saad täpemalt lugead Digigeeniuse artiklist “Eksklusiivne pilk ettevõtete siseellu: miks sünnivad eksimused ja mida nendest õppida?”.

Mobire 

Mobire tegeleb sõidukite täisteenusrendi, lühirendi ja sõidukiparkide haldusega. Ettevõte on esindatud kolmes Balti riigis ja nende sõidukipargis on kokku üle 3500 sõiduki.  

Mobire liitus Innovatsiooniliidrite klubiga, et olla kursis oma ala tippettevõtete tegevuste ja uute innovaatiliste lahendustega ning õppida parimatelt spetsialistidelt.  

LightCode Photonics 

LightCode Photonics on Eesti teadlaste loodud süvatehnoloogia ettevõte, mille lahendustel on potentsiaali saada uueks 3D kuvamise standardiks. Tootmises kasutatakse patenteeritud tehnoloogiat, mis suudab pakkuda väga täpset navigeerimist.

Lai rakendusvaldkond pakub lahendusi robotite nägemise parandamiseks alates laorobotist või robotniidukist, kuni militaarsõiduki ja targa linna lahendusteni välja. Patendid muudavad ettevõtte turupositsiooni üsna unikaalseks, mis võimaldab kiiret kasvu.

LightCode Photonics liitus Innovatsiooniliidrite klubiga, sest üheskoos saab viia teaduse ja innovatsiooni laiemalt maailma.

CYBERS 

CYBERS on juhtiv küberturbe terviklahenduste pakkuja Eestis ja lähiturgudel nii era- kui riigisektoris olevatele ettevõtetele ja asutustele. Arendades oma teadmisi, oskusi ja lähenemist küberkaitse tehnoloogiale, pakub ettevõte efektiivseid ja usaldusväärseid küberturbe teenuseid, millele nende kliendid saavad toetuda. 

CYBERS liitus Innovatsiooniliidrite klubiga, et olla küberturbe ettevõtte esindajana üks suunanäitajatest, väärtustades innovatsiooni ja majanduse kestlikumaks muutmist. 

Thinnect  

Thinnect pakub Asjade Interneti (IoT) tehnoloogiat, teenuseid ja lahendusi, mis võimaldavad riistvaralisi süsteeme (nt valgustuse juhtimise kontrollerid või keskkonnaseire andurid) ühendada kohaliku võrgu ja internetiga.

Thinnecti lahendusi saab kasutada nii energiasäästu saavutamiseks kui ka kasutusmugavuse ja tõhususe suurendamiseks. 

Swedbank 

Swedbank on suurim pank Eestis, mille on oma finantspartneriks valinud üle 850 000 era- ning 130 000 ärikliendi. Pangal on suurim pangaesinduste ja sularahaautomaatide võrgustik Eestis. Klientidel on ööpäevaringne ligipääs oma rahaasjadele nii nõustamiskeskuse, internetipanga kui ka mobiiliäpi vahendusel. Aktiivselt toetatakse ja osaletakse erinevates Eesti ühiskonda edasiviivates algatustes. 

Innovatsiooniliidrite klubiga liitus pank selleks, et olla oma klientidele parimaks partneriks igal ettevõtte elukaare etapil.

Innovatsioon, digitaliseerimine ja ärimudeli muudatused on loomulik ja vajalik osa ettevõtte arengust. Klubi tegevustes osalemine aitab laiendada teadmisi ja silmaringi Eesti ettevõtlusmaastikul toimuvate innovatsioonitegevuste osas ning olla eeskujuks ja motivatsiooniks teistele ettevõtetele. 

Stora Enso 

Stora Enso Eesti tegeleb peamiselt jätkusuutliku puiduvarumisega ja taastuvmaterjalist ehk täpsemalt puidust toodete valmistamisega.

Ettevõte on huvitatud uutest tehnoloogiatest ja digitaalsetest teenustest, mis võiks neid erinevates valdkondades edasi aidata. Klubiga liitudes soovitakse olla lähedal innovatsioonile ja märgata huvitavaid koostöövõimalusi. 

Smartecon 

Smartecon tegeleb taastuvenergialahenduste (praegu peamiselt päikeseelektrijaamade) rajamisega. Peamiselt tegeletakse suurte päikeseparkidega, klientideks on suurtarbijad, maaomanikud ja investorid, kes soovivad taastuvenergiasse investeerida. 

Smartecon soovib olla Euroopas teerajaja taastuvenergiale üleminekul. See tähendab, et igas aspektis tuleb olla teistest sammu võrra ees ja see on ka nende peamine ootus klubiga liitumisel – leida üles tänaste protsesside kitsaskohad ja võimalused uue kõrge standardi saavutamiseks.

Järgmine Innovatsiooniliidrite klubi liikmetele mõeldud sündmus leiab aset 27. jaanuaril Tartus, mil külastatakse GScani tehast ning toimub teenusedisaini lühikoolitus. 

Loe klubi tegemiste kohta lähemalt veebilehelt https://innovatsiooniliidrid.tehnopol.ee/  

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.