Valdkonna eksperdid sekkuvad IDA Hubi filmikiirendi tegevustesse 

Filmi ja multimeedia innovatsioonikeskuse IDA Hubi eesmärk on toetada filmitalentide ja nutikate tulevikutegijate arengut. IDA Hubi tugevuseks on komplekssed lahendused ja võimekus ühendada tehnoloogia areng filmitööstuse vajadustega.Foto: Tehnopol

Ida-Virumaal alustas käesoleva aasta kevadel Tehnopoli, Ida-Viru Investeeringute Agentuuri ja Ida-Viru Ettevõtluskeskuse eestvedamisel tegevust Filmi ja multimeedia innovatsioonikeskus IDA Hub. Keskusega luuakse eeldused rahvusvaheliste produktsioonide teenindamiseks Eestis ja toetatakse seeläbi audiovisuaalse valdkonna arengut. Filmi- ja tehnoloogiavaldkonna sünergia suurendamiseks moodustati ka nõuandev koda, kuhu kuuluvad valdkonna juhtivad eksperdid ja idusektori esindajad. 

Nõuandva koja liikmed on Tiina Lokk-Tramberg, Katre Valgma, Anti Reinthal, Maarit Mäeveer-Eller, Madis Tüür, Esko Rips, Kristofer Piir, Kaupo Karelson ja Alvar Kõue. 

Nõuandva koja roll ja eesmärk on anda sisendit, nõustada, luua koostöösildu ning tagada filmikiirendi jätkusuutlik areng. Nõuandva koja liikmetel on võimalus olla eestkõnelejaks innovatsiooni edendamisel ning uute tehnoloogiliste ettevõtete tekkimise toetamisel filmi ja multimeedia valdkonnas. Lisaks on liikmetel ainulaadne võimalus anda idusektorile omapoolseid “tellimusi” filmivaldkonna innovatsiooniväljakutsete seljatamiseks.  

Pimedate Ööde Filmifestivali (PÖFF) direktor Tiina Lokk-Tramberg sõnas, et tema loodab näha selle algatuse tulemusel maailma muutvaid tehnoloogilisi arenguid.

“Film on üks huvitav fenomen. Kui film esilinastub, arutame tema kunstilise taseme üle ja enamasti meid ei huvita, mis rahadega, mis meeskonnaga ja – mis tänapäeval on ülioluline –, mis tehnikaga see sündis. Filmi kvaliteet sõltub paljuski kasutatud tehnikast ja siin on minu jaoks IDA Hubi kiirendi peamine võlu ja olulisus – pannakse kokku n-ö traditsiooniline film ja tema vajadused ning uusimad tehnoloogilised saavutused, ja loodetavasti mõeldakse neid ka ühiste ajurünnakute käigus juurde. Ootan eelkõige kastist välja mõtlemist ja uusi, võimalik, et ka maailma muutvaid tehnoloogilisi arenguid, mis sellest sümbioosist võiks sündida,” kommenteeris Lokk-Tramberg. 

Filmi ja multimeedia innovatsioonikeskuse IDA Hubi eesmärk on toetada filmitalentide ja nutikate tulevikutegijate arengut. IDA Hubi tugevuseks on komplekssed lahendused ja võimekus ühendada tehnoloogia areng filmitööstuse vajadustega. Keskuse juures tegutsev filmikiirendi, mida juhib Tehnopol Startup Inkubaator, aitab idufirmadel arendada tehnoloogiapõhiseid tooteid, pakkudes neile koolitusi, mentortuge ja ligipääsu rahvusvahelisele võrgustikule. 

Tehnopol Startup Inkubaatori Filmi- ja multimeediakiirendi programmijuht Olga Kurdovskaja ütles, et nõuandva koja loomine on valdkonna jaoks oluline samm.

“See on tähtis nii kohaliku kui ka rahvusvahelise filmitööstuse innovatsiooni edendamisel, sest tehnoloogiad, sealhulgas tehisaru, avaldavad suurt mõju filmide tootmisele ja levitamisele, muutes kogu protsessi – ideest kuni esilinastuseni. Koondades idusektori ja filmiekspertide teadmised ühe laua taha, saame tuua valdkonda värskeid, praktilisi ja jätkusuutlikke lahendusi, mis vastavad filmitööstuse tegelikele vajadustele. Meie eesmärk on aidata kaasa koostööle, mis muudab filmitööstuse innovaatilisemaks, keskkonnasõbralikumaks ja jätkusuutlikumaks,” ütles Kurdovskaja.

IDA Hubi filmiinnovatsioonikeskust arendatakse Euroopa Liidu rahastusel avatud Õiglase Ülemineku Fondi (ÕÜF) meetmest. 

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.