Tahad liituda rahvusvahelise ettevõttega? Mõned nipid, millega enne vestlust arvestada!

Rahvusvahelisse tehnoloogiaettevõttesse kandideerimine sisaldab endas mõningaid võib-olla veidikene harjumatuidki lähenemisi, kui oleme seni harjunud kohtama.Foto: Wise

Rahvusvaheline keskkond pakub töötajale ülipõnevaid võimalusi lihvimaks oma koostöökogemust — seda nii kolleegide kui ka klientidega üle maailma. Kui keeruline on aga globaalsesse ettevõttesse tööle saada ning milliseid nippe kasutada, et tööle kandideerimine õnnestuks?

Wise’i arendusjuht Uku Tammet on aidanud ettevõttesse palgata kümneid arendajaid ning peab kandidaatide juures kõige olulisemaks avatud suhtumist ning julgust mõelda seatud raamidest väljapoole. Rahvusvahelisse tehnoloogiaettevõttesse kandideerimine sisaldab endas mõningaid võib-olla veidikene harjumatuidki lähenemisi, kui oleme seni harjunud kohtama.

Julge rääkida ebaõnnestumistest

“Aina olulisemaks muutub see, kas kandidaat on võimeline suurelt kastist välja mõtlema ning ebaõnnestumistest õppima,” rõhutab Tammet. Ta soovitab varasemast töökogemusest saadud õppetunde kindlasti töövestlusel jagada, isegi siis, kui risk antud olukorras ennast ära ei tasunud. See annab ettevõttele aimu, kui varmas uusi lähenemisi katsetama sa oled.

Vestlusel tasub olla avameelne, mõelda kaasa ja seletada kõik oma mõttekäigud lahti. Kandidaat peab suutma erinevaid lahendusi selgitades põhjendama, miks ta just sellise tee valiks. Kindlasti ei tasu karta, et tööandja ootab “seda ühte õiget lahendust”. Vastupidi, globaalse maailma tihenevas konkurentsis on üha rohkem vaja uusi lähenemisi ning nii on tööandjale asendamatuks väärtuseks uudsed, erinevad seisukohad probleemide lahendamiseks.

Näita, et oskad prioriseerida

“Me ehitame rööpaid sisuliselt samal ajal, kui rong neil juba sõidab,” kirjeldab Uku Tammet keskkonda, mis võib ettevõtte kasvu ja töötempo kiiruse tõttu olla kaootilisem kui mõnes traditsioonilises firmas. See ei sobi kõigile, aga paljud tunnevad end just sellises inspireerivas keskkonnas hästi.

Tänasel päeval areneb üha enam ettevõtteid väga kiiresti, mistõttu vajatakse tööle iseseisvaid inimesi, kes julgevad langetada ka keerulisi otsuseid. Wise’is töötavad inimesed ja tiimid autonoomselt — see võimaldab tooteid ehitada kiirelt ning ilma liigse hierarhiata, tuues kaasa suure isikliku vastutuse. “Et  Wise’is edukas olla, peab inimene suutma ise enda aega edukalt planeerida ja prioriteete seada,” selgitab Tammet. 

Wise’i tööle kandideerides osaletakse olenevalt ametikohast umbes 3-5 vestlusel, kohtudes erinevate tulevaste kolleegidega. Osad neist on tootevestlused, kus uuritakse, kuidas inimesed otsuseid langetavad ning oma projekte prioriseerivad. Kas valitud projekt ja lähenemine A aitavad ehitada klientidele kasulikumat toodet kui variant B? “Neid väärtusi otsime kõigilt, kes meie tiimiga ühinevad,” lisab Tammet.

Unusta iganenud töömeetodid

Vahel tuleb ette, et paberil perfektne kandidaat päriselus vestlustest edasi ei saa. Põhjuseid selleks võib olla mitu. Näiteks võib pika töökogemusega inimene arvata, et tema senised töövõtted on ainuõiged — olemata valmis katsetama uusi lähenemisi. “Me ehitame maailmas unikaalseid lahendusi, mistõttu oleme alati avatud uutele töömeetoditele. Otsime inimesi, kes oleksid õpi- ja uudishimulikud ning valmis end arendama,” räägib Tammet.

Tunne ettevõtet ja tema väärtuseid

Enamus kandidaate, kes tahavad Wise’i tiimiga ühineda, on varem olnud ettevõtte kliendid ning usuvad firma missiooni. Seda enam teevad Tammeti sõnul nukraks harvaesinevad olukorrad, kus kandidaat ei tunne Wise’i toodet ning pole seda enne vestlust isegi katsetanud. Wise’i jaoks on töötajate side ettevõtte missiooniga ülioluline — see on see, mis motiveerib inimesi.

“Olenemata sellest, kas soovitakse liituda arendaja, tootejuhi, disaineri või klienditoe spetsialistina tuleks alati end ettevõtte olemuse ning toote või teenusega kurssi viia,” toonitab Tammet.

Julge rääkida, et soovid areneda

“Kuldreeglina tuleks alati näidata oma tugevaid külgi, kuid samal ajal jagada neid valdkondi, mida kandidaat ise sooviks enda puhul arendada — on suur võimalus, et saame seda pakkuda,” lubab Tammet.

Wise’i mitmekülgne tiim peegeldab ettevõtte kirevat kliendibaasi ning erinevate kogemustega inimesed rikastavad ettevõtte kultuuri. Seega ootab Wise endaga liituma veelgi enam ägedaid inimesi kõikvõimalikest eluvaldkondadest. 

Ei tasu karta, et oodatakse ainult pika kogemusega talente. Ka väiksema töökogemusega inimesed võivad julgelt kandideerida. Näiteks äsja ülikooli lõpetanute puhul mängib kõige olulisemat rolli suhtumine — tal peab olema uudishimu ja tahe õppida.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.