Wise’i praktikaprogrammis ehitad päris toodet juba esimesest päevast

Praktikantide töökohad on Wise’is täistööajaga – neid juhendatakse kolme kuu jooksul ning kui nad selle aja jooksul õnnestuvad, siis pakutakse neile kooli lõpetamise järel võimalust liituda Wise’iga täiskohal.Foto: Shutterstock

“Meenutan kogu praktikaperioodi väga suure tänutundega – uskumatult rikastav oli hüpata ülikoolipingist otse fintech maailma ja oma naha peal proovida, milline tegelik igapäevaelu Wise’i insenerina välja näeb,” meenutab Wise’i rahaülekannete tiimi insener Grete Helena Kütt oma praktikakogemust. 

Praktikandid on kaasatud esimest päevast peale

Wise’i praktikaprogrammi iseloomustavad kogu suve vältav praktikaperiood ning juuniorpositsioonid. Värbaja Paula Pascual, kes töötab oma tööelu alguses olevate noortega, selgitab, et Wise’i praktikaprogrammis osalevad üldjuhul noored, kes on ülikoolis eelviimasel kursusel omandamas bakalaureuse- või magistrikraadi. Juuniorpositsioonidel asuvad tööle üldjuhul värsked ülikoolilõpetajad.

Kuigi ametikoha nimes kõlab sõna “praktika”, on töö ning väljakutsed samad kui ettevõtte täiskohaga töötajatel. “Kõik meie ametikohad on tasustatud ning juba praktikal olles on sul kohe esimesest päevast alates oma projekt, mille kallal töötada,” rõhutab ta. 

Olulistest projektidest osa saamist kinnitab ka Grete Helena. “Kõik, mille kallal töötasin oli “päris” ja läks kohe kasutusse.” Ta alustas töötamist väiksemate ülesannete kallal ning sealt edasi liiguti koos mentoriga juba keerulisemate probleemide lahendamiseni – näiteks oli Grete Helena suuremaks ampsuks automatiseerida operatsiooni spetsialistide jaoks kogu riskiturbe protsessi.

Eestis on nii praktika raames kui ka juuniorpositsioonidel võimalus kaasa lüüa mitmes erinevas tiimis, näiteks inseneeria, andmeteaduste, makseoperatsioonide või rahapesu tõkestamise valdkonnas.

Eksimine on oodatud ja loomulik osa tööst

Praktikante kaasatakse ettevõtte igapäevatöösse juba esimest päevast, aga loomulikult ei eelda see, et nad peaksid kohe kõike oskama. “Me teame, et sisseelamine ja harjumine võtab aega – nii ongi praktikantide esimeseks ülesandeks õppida tundma oma tiimi protsesse, tutvuda uute inimestega ning jagada teiste praktikantidega oma kogemusi,” selgitab Pascual. “Meie jaoks on väga oluline, et praktikandid saaksid Wise’ist kaasa tugevad tutvused oma ala spetsialistide seast ning osaks meie tiimist.”

Oma kogemuse kõige positiivsemaid aspekte meenutades on Grete Helena jaoks märkimisväärne, kui arusaadavalt suhtutakse Wise’is vigade tegemisse. “Eksimist lausa tervitati, vigu nähti õppimiskohana vea tegijale, kuid ka teistele. Selline lähenemine muutis mind kui praktikanti tunduvalt julgemaks – seda nii inseneri kui inimesena,” räägib ta.

Samas toonitab Grete Helena, et praktikanti ei suhtutud kuidagi teistmoodi, vaid teda koheldi nagu iga teist inseneri. “Praktikandina oli mul võimalus oma arvamust avaldada, teiste arvamuste kohta küsimusi küsida ja tootele sõna otses mõttes käed külge panna,” räägib ta. See tähendab aga ka seda, et praktikantidel lasub oma töö ees samasugune vastutus nagu igal teisel tiimiliikmel.

Õnnestunud praktika on tugeva edasise arengu vundament

Praktikandid töötavad kolme kuu jooksul ühes konkreetses tiimis mentori juhendamisel ning programm kulmineerub mentori tagasisidega. Kui praktikant on olnud edukas, võidakse talle pakkuda võimalust pärast kooli lõpetamist liituda Wise’iga täiskohal.

Grete Helena soovitab kahe käega haarata võimalusest liituda Wise’i praktikaprogrammiga. “See on suurepärane võimalus panustada millessegi, mis on kogu maailma mõistes esmakordne, ning liituda tiimiga, mis kubiseb andekatest ja soojadest inimestest.”

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.