Väärsi sõnul ei vasta tõele arusaam, et tulevikus peavadki sõda ainult robotid. Kaitsetööstuses on täna peamiseks eesmärgiks võetud just robotite koostöö “tavalise” väega. “Ajaraamis 15–20 aastat ei näe ma, et tegutseks ainult mehitatama sõidukid. Ja tule avamise ning jõu kasutamise otsus peab alati jääma sõdurite kätte.”
Mehitamata süsteemide roll on tema sõnul sõduri tegevust võimendada. Näiteks võib jaoga kaasas käia Themise robot koos kuulipildujaga, mis annab täiendavat tulevõimekust. Sama loogika alusel liigub suurem Type-X robot kaasas sõjaväe lahingumasinatega. Nii ei pea sõdurid Väärsi sõnul muretsema, et neid piltikult öeldes “ära koondataks”.
Droon võiks aidata sidet pidada ja kaarti koostada
Kui täna näeb Ukraina sõjas droone peamisel kahes rollis — luure ja rünne —, siis tulevikus võib Väärsi sõnul oluliseks muutuda ka drooni võimekus autonoomsetele sõidukitele kaarti koostada. “Keskkonnataju loomine on autonoomsete sõidukite puhul väljakutse. Praegu kasutatakse palju lidarit (laseri abil keskkonnast 360-kraadise pildi loomine — toim.),” rääkis ta.
See lugu on PRO tellijatele.
Logi sisse või vormista tellimus:
- Piiramatu ligipääs DigiPRO, E-kaubanduse, RMP, Rikka Geeniuse ja Ärigeeniuse artiklitele.
- Ligipääs veel seitsme Geeniuse portaali kõikidele artiklitele.
- Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigus veebis.
- Soodushinnaga sissepääs Geeniuse üritustele.
- Soovi korral ajakiri Digi paberil.
Tellija andmed
Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.