Kuula: 02.06 Kriitiline intsident: RIA räägib ausalt ja avatult, miks riiklik postkast kinni pannakse

Riigiportaali eesti.ee juht Kaisi Udumäe ja postkasti tootejuht Asso Kasuk.Foto: Ronald Liive/Geenius Meedia

Saadet toetab

Saadet toetab

  • Tervise-, töö- ja sotsiaalteenuste IT
  • 1,3 miljonile inimesele
  • Liitu meiega

Kuu aega tagasi tegi riigi infosüsteemi amet (RIA) teatavaks pommuudise, et tänavu 1. novembrist läheb hingusele aastakümneid kasutusel olnud riiklik postkast. Ameti otsus pani ahhetama ja ohhetama ka peavoolumeedia, mis muidu igapäevaselt ei kajasta Eesti e-riigis toimuvat.

Kui siiani toodi põhjusena välja, et lahendus on oma aja ära elanud, siis tänases saates räägivad riigiportaali eesti.ee juht Kaisi Udumäe ja postkasti tootejuht Asso Kasuk avatud kaartidega, mis on postkasti teenuse sulgemise tegelik põhjus.

Saatest selgub, et põhjuseid on isegi mitu ning üks neist puudutab RIA koostööd suurte tehnoloogiagigantide nagu näiteks Google ja Microsoft. Konkreetsemalt oli üheks väga suureks põhjuseks spämm ehk riiklikku postkasti on kuritarvitatud.

Kasuk tunnistas saates sedagi, et täpselt nii nagu tuli riikliku postkasti sulgemine üllatusena tavainimestele oli see üllatus ka teistele riiklikele IT-majadele kuna mingit eelteavitust neile selle kohta ei tehtud.

Lisaks sulgemisele mineva postkast kohta kuuleb saatest ka, millised uued tuuled on riigiportaali allesjääva isikukood@eesti.ee meilide osas tulemas.

Saatejuht on Ronald Liive.

Kuula saadet Apple Podcastist, Spotifyst või telli RSS.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas (esmaspäeviti, kolmapäeviti ja reedeti) spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud kommenteeritud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks. Iga uudiskirja magnet on meie ajakirjanike kirjutatud pikem artikkel, mis meie arvates võiks selles valdkonnas töötavaid inimesi huvitada ja neile vajalik olla