Kriitiline intsident

Kuula: 11.11 Kriitiline intsident: Kuidas selgitada e-riiki poliitikule?

Tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse juht Margus Arm (vasakul) ja riigi infosüsteemi ameti (RIA) juht Margus Noormaa.Foto: RIA

Saadet toetab

Saadet toetab

  • Tervise-, töö- ja sotsiaalteenuste IT
  • 1,3 miljonile inimesele
  • Liitu meiega

“Kriitiline intsident” räägib sel korral poliitikast. Kuid mitte sellest, kelle poolt tulevastel valimistel hääl anda, vaid hoopis selle nurga alt, milline on poliitikute kokkupuude riigi IT-majadega.

Tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse (TEHIK) direktor Margus Arm ning riigi infosüsteemi ameti (RIA) juht Margus Noormaa selgitavad, miks sai 2009. aastal käibemaksu tõstmisega seotud IT-tööd ära teha vaid paari päevaga, kuid praegu ei saa kõiki peretoetuste tõstmise IT-töid poliitikutele meelepärases kiiruses tehtud. 

Arm ja Noormaa jagasid poliitikutele ka näpunäiteid, milliseid lubadusi võivad nad valijatele kergekäeliselt lubada ning milliste puhul peab arvestama, et IT-tööde tegemine võtab märkimisväärselt aega. Ühe näitena tõi RIA juht välja rahvahääletuse lahenduse, mida sooviti teha paar aastat tagasi ja mis muutis toona arenduses olnud valimiste infosüsteemiga tehtavaid töid olulisel määral.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.