Kristjan Vanaselja sõnul on Parempoolsete soov tehnoloogiaga tagada avatud ja läbipaistev riik. Ühtlasi plaanivad nad IT-ga hakata korruptsiooni vastu võitlema. Vanaselja tõdes sedagi, et kuigi Eesti on IT-lahendustes edukas olnud ei tohi jääda loorberitele puhkama.
Kristjan Järvani sõnul seab Isamaa olulisele kohale küberturvalisuse, kuhu lubatakse suuremaid investeeringuid. Peamiselt lubas ta jätkata juba ellukutsutud teemadega ehk viimase miili, kasutajasõbraliku e-riigi ja ettevõtluse digitaliseerimisega.
Andrei Korobeinik tõdes, et riik ei kasuta IT-võimekust efektiivselt ära. Keskerakondlase väitel on aga tal olemas oskused, kuidas see murekoht ära lahendada. Korobeiniku sõnul on tema esindatud erakond parim valik neile, kes soovivad Eestisse tuua kõrgepalgalist IT-tööjõudud.
Andres Sutt lubas, et taaskord IT-ministri portfelli endale saades on Reformierakonna eesmärk, et e-riik toimiks küberturvaliselt ning kõrgele kohale oleks seatud ka keskkond, et avaliku sektori süsiniku jalajälg oleks väike.
Marek Reinaase sõnul on Eesti 200 eesmärk pakkuda personaalset riiki, mida on võimalik saavutada sääraste e-teenustega, mida inimestel reaalselt vaja on. Seda on tema sõnul võimalik saavutada tänu riigil juba eksisteerivate andmete parema kasutusele võtmisega.
Raimond Kaljulaid osales küll IT-ministrite debatil, kuid märkis samas ära, et Sotsiaaldemokraatidel ei ole enne potentsiaalseid koalitsiooniläbirääkimisi ministrikandidaate. Sotside lubadustest tõstis ta esile küberjulgeoleku ning IT-tööjõu murekoha lahenduse. Tööjõu osas on Kaljulaidi erakonnal plaan luua uus viisa, mis on mõeldud maailma tippülikoolide lõpetajatele.
Kuula poliitikute lubaduste kohta lähemalt saatest. Debatti juhtisid Ronald Liive ja Eleen Änilane.