Kuula: 26.05 Kriitiline intsident: Milline on uue valitsuse reaalne mõju e-Eesti käekäigule?

Sotsiaalministeeriumi innovatsiooni asekantsler Nele Labi ning majandus- ja kommunikatsiooniministeerium digiriigi arengu osakonna teenuste valdkonna juht Kaili Tamm.Foto: Ronald Liive/Geenius Meedia

Kuigi valimised on läbi ning värskelt käis külas ka uus IT-minister ei pääse kuulajad sel korral veel poliitikast. Sel nädalal arutlevad sotsiaalministeeriumi innovatsiooni asekantsler Nele Labi ning majandus- ja kommunikatsiooniministeerium digiriigi arengu osakonna teenuste valdkonna juht Kaili Tamm selle üle, milline mõju on koalitsioonilepingul ja üldiselt valitsusel e-riigi arengu osas. 

Näiteks räägiti sellest, kui palju koalitsioonilepingusse kirjutatust on juba töös või kohe töösse minemas. Lisaks avasid Labi ja Tamm veidi e-riigi lähituleviku lootusi ja ootusi personaalse riigi, sündmusteenuste ja sotsiaalse kaitse osas. 

Ühtlasi räägiti perehüvitiste taaskordse muutmise näol saates sellest, milline mõju on poliitikute otsustel arendustööde osas. Saatekülalised rääkisid ka selle kohta, mida kõike nad loodavad järgmise nelja aasta jooksul antud valitsusega ära saavutada.

Ühel õilsal päeval võiks e-Eesti olla nii arenenud, et süsteemid näevad automaatselt, mil mõne pere finantsiline seis on selline, et pere pisipere vajab toetuste näol lisatuge. 

Saatejuht on Ronald Liive.

Kuula saadet Apple Podcastist, Spotifyst või telli RSS.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.