Autodes pilveteenuste rakendamisel on tihti suurimaks hüveks paindlikkuse ja mugavuse tagamine. Näiteks Stellantise ja Amazoni värske koostöö puhul on üheks kõige selgemini kogetavaks töövõiduks mitmetahuline STLA SmartCockpit tarkvara, mis edaspidi sõidukite meediasüsteemides jooksma hakkab.
Uudne lahendus võimaldab tootjal pakkuda margi- või isegi mudelipõhiseid erifunktsioone, mis tähendab, et süsteemi tööd saab kohandada täpselt juhiprofiili vajaduste järgi. Näiteks Citroëni pereautodes võib STLA SmartCockpit pakkuda võimalusi reisi planeerimiseks ja soovitada tee peale jäävaid vaatamisväärsusi, samas kui Jeepi maasturites võib meediasüsteem anda juhile nõu ja õpetusi auto off-road-võimaluste ja funktsioonide kohta.
Koostöö tehnoloogiafirmadega toob uutesse sõidukitesse ka lahendusi, mis on seni olnud omased peamiselt nutitelefonidele. Näiteks saab pilveteenuste abil viia läbi videokõnesid või pakkuda tagaistmel sõitvatele reisijatele striimingu- ja videoteenuseid. Seejuures saavad autotootjad najatuda pilveteenuste pakutud funktsionaalsusele, et kõiki pakutavaid süsteeme veelgi paremini konkreetse juhi vajadustega kohandada.
Tarkvarauuendused muutuvad oluliselt kiiremaks
Järjest laiemat pilveteenuste hõlmamist autotööstuses tingib ka vajadus pakkuda täienenud turvalisust, kiirust ning nutikaid funktsioone, mille nullist loomine võib olla ebamõistlikult kulukas. Seetõttu otsustavad autotootjad tihti võtta oma teenuste aluseks pilvepõhised tööriistad, mis on loodud oma ala vaieldamatute spetsialistide poolt ning mille puhul miljarditesse eurodesse ulatuvad investeeringud end õigustavad.
Näiteks Amazon Web Services (AWS) kasuks otsustades saavad autotootjad ligipääsu sadadele erinevatele teenustele, mille abil oma klientidele kõige paremini sobivaid lahendusi luua. Seeläbi võivad kliendid kindlad olla, et pilvepõhistele lahendustele loodud tarkvarasüsteemid saavad oluliselt kiiremini uuendusi ja turvaparandusi ning süsteemi töökindlus on igal ajahetkel tagatud.
“Amazon Web Services on pilveteenuste maailmas vaieldamatu tipptegija, kelle teenuseid usaldab üha enam suurfirmasid üle kogu maailma. Näiteks kuuluvad AWSi klientide hulka tuntud firmad nagu Twitter, Netflix, Facebook ja BBC, aga ka paljud riigiasutused. Tugevusteks on AWSil kindlasti pea sajaprotsendiline käideldavus ja tippklassi turvalisus,” sõnas IT-halduse ja AWSi ekspert Riho Raassild.