Pilveteenused

Kuidas ja miks valida kohalikku pilveteenust?

Rubriiki toetab

  • Wavecom - kõrgkäideldavad pilveteenused ärikriitiliste andmete majutamiseks
  • Vaata täpsemalt

Kui tavaliselt kipuvad pilveteenustega seostuma maailma sellised suurtegijad nagu Amazon, Microsoft jt, siis tegelikult on olemas ka palju kohalikke teenusepakkujaid, kellel võib paljude ettevõtete jaoks olla oma eeliseid, mida suured ei suuda pakkuda.

Kui valida pilveteenus, siis on hea teada, millised eelised ja puudused teenusepakkujatel tavaliselt on ja mis sobib kõige paremini kohalikule firmale. Siin on mõned soovitused, mille järgi hinnata kohalikku teenusepakkujat.

Kohalik kasutajatugi

Kas sinu jaoks on oluline kiire ja alati kättesaadav kohalik kasutajatugi, soovitavalt eesti keeles? Paljudes oma IT osakonnaga suurtes firmades ei pruugi see nii oluline olla, kuid mõnedel väiksematel ja mitte IT valdkonnas nii kodus olevatel on ikkagi vaja, et teda mõistaks teine kohalik firma ja spetsialist. Kasutajatoest võib abi olla nii oma teenuse mahtude ja laiendamisvõimaluste hindamisel kui ka näiteks selliste tehniliste küsimuste, nagu vajaminev internetiühenduse kiirus, kindlaksmääramisel.

Tasu täpselt selle eest, mida tarbid

Kohalikul teenusepakkujal võib olla hinnakirja alumine ots vastuvõetav ka neile, kes tahavad alustada väiksemate kuludega (mõnikord on muidugi ka rahvusvahelistel teenustel olemas lausa tasuta prooviperioodid). Väga väikese kuutasuga ei pruugi alati leida sobivat pilveteenust suurte tegijate juurest või on selle raha eest mõni oluline lahendus, näiteks andmete krüpteerimine puudu, küll aga saab need tavaliselt kokku leppida kasvõi näiteks testimise jaoks mõne kohaliku teenusepakkujaga.

Tahad serverikeskust ise oma silmaga näha? Astu läbi

Nüüd on võimalik ka paljude ülemaailmsete tegijate juures täpselt määrata, kus tahad oma andmeid füüsiliselt hoida. Kohaliku teenusepakkuja juurest aga on lihtne lausa ise läbi astuda, et veenduda andmekeskuse turvalisuses lisaks ettenäidatud sertifikaatidele, mis peaksid niikuinii olemas olema. Mõnikord on meelerahu jaoks vaja ise kõik üle vaadata, ehkki pilveteenuste puhul ei pruugi see olla enam väga vajalik.

Samas – Eesti on looduskatastroofide esinemise tõenäosuse poolest üks maailma turvalisim koht. Miks mitte hoida siis oma andmeid ka sellises piirkonnas, kus oht püsib stabiilselt madal.

Erilahendused spetsialisti abiga

See sõltub muidugi ka teenusepakkujast, kuid üsna tihti on võimalik kohaliku firma juurest saada abi ka mõne erilahenduse kasutamisel, mis standardsete teenuste nimekirjast puudu. Kohalik spetsialist on sama asja võib-olla juba mitu korda läbi teinud. Mõnikord võivad Eesti firmadel olla ka spetsiifilised meie e-riiki puudutavad küsimused, mille kohta on mujalt raskem abi leida.

Varundus võib käia kiiremini

Kui varundamiseks ei pea andmed üle piiri rändama, võib suuremate andmemahtude puhul käia see oluliselt kiiremini, kui server asub samas linnas. Riigisisene netiühendus võib osutuda väga kiireks. Teenusepakkujalt saab küsida vajaliku andmeühenduse kiiruse kohta ja teha ka test kiirusest kohalikku serverikeskusse oma kontorist.

Klienditeenindus on tavaliselt firmas endas olemas

Ülemaailmsed teenusepakkujad on tavaliselt nii suured, et suur osa klienditeenindusest on välja viidud, sellega tegelevad vastavad keskused. Kui tegemist on standardküsimustega, siis muidugi vahet pole, kas klienditeenindaja Indiast või kuskilt mujalt sellele vastab.

Niipea, kui küsimused muutuvad spetsiifilisemaks, on eelis neil, kes saavad kliendiga tegelema saata asjatundja oma firmast, kes tunneb teenust põhjalikumalt.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.