Pilveteenus ise on juba üsna virtuaalne — firmal pole tagatoas serverit. Tegelikult ei pruugi teenusepakkujal samuti olla konkreetselt selle või teise ettevõtte ärirakenduste jooksutamiseks eraldi serverit. Kõik ongi juba suuresti virtuaalne. Kuid virtualiseerida saab ka muid asju, näiteks töötajate töölauakeskkondi või võrguühendust.
Presenteeriv virtualiseerimine ehk serveris oleva rakenduse “näitamine” kasutajale tähendab sellist virtualiseerimist, kus kasutatavad rakendused on ühes serveris ja kui keegi neid oma seadmest üle võrgu kasutama hakkab, edastatakse talle üle võrgu ekraanipilt. Seda, millise ekraanipildi ta oma seadme ekraanile saab, määravad tema enda käsud: klahvivajutused ja hiireliigutamised.
Virtuaalne töölaud on eelmisega veidi sarnane, kuid siin esitatakse kasutajale juba tervet töökeskkonda, näiteks Windowsit, justkui oleks kasutaja eraldi Windowsiga arvutis, milles saab ka Windowsi programme käivitada. Virtuaalne töölaud on väga hea lahendus ettevõtetele, kes tahavad töötajate töökeskkonna hoida standardse ja puhtana, sest kõik kasutaja jaoks vajalikud operatsioonisüsteemid, rakendused ja seadistused on serveris ning inimene saab oma virtuaalsele masinale ligi vaid üle turvalise internetiühenduse. Talle edastatakse samamoodi töölaua ekraanipilti ning see, mida ta näeb, sõltub samamoodi klahvivajutustest ja hiireliigutustest.