Vahelduv pilvisus: mis on hübriidpilv ja miks paljud just selle suunas liiguvad?

Rubriiki toetab

  • Wavecom - kõrgkäideldavad pilveteenused ärikriitiliste andmete majutamiseks
  • Vaata täpsemalt

Lihtsalt ja selgelt öeldes on hübriidpilv selline pilveteenuse lahendus, milles ettevõte kasutab vähemalt ühte privaatpilvelahendust ja avalikku pilveteenust. Tõsisem “pilvisus” on juba kombinatsioon mitmest avalikust pilveteenusest ja privaatsest pilveteenusest. Nõudlikumal ettevõttel võib vaja minna mitme pilveteenuse ühendamist – nii privaatse kui avalikku pilveteenuse.

Hübriidpilv aitab laiendada IT-infrastruktuuri paindlikult, mis tavaliselt tagab ka rakenduste töökoormuse ühtlase jagamise mõlemas keskkonnas, nii privaatses kui avalikus pilves.

Hübriidpilv aitab lisaks vähendada riske ja kulusid, toetada pilvemigratsiooni, täita hooajalisi vajadusi mõne suurema pilveressursi järele, mida privaatpilv ei suuda pakkuda ning annab juurde ka salvestusressurssi, kui “kodus” ruumi väheseks jääb. Piltlikult öeldes on hübriidpilv lahendus, mis töötab privaatpilves seni, kuni seal ressurssi jätkub ja võtab lisaks kasutusele avaliku pilveteenuse, kui privaatpilve ressurssidest väheseks jääb. Samas on hübriidpilve haldamine pea sama lihtne, kui privaatpilve.

Hübriidpilvel on ka muid eeliseid, võtame need järjest ette.

Töökoormuse ühtlasem jaotamine. Töökoormust saab hübriidpilves kiiresti hajutada, viies osa ülesannetest privaatpilvest avalikku pilveteenusesse, kui kontoris serveri koormus liiga kõrgeks läheb. Üle viies peab hübriidpilves aga säilima kasutuslihtsus – samad tööprotsessid ja võimalused ei peaks kasutajale kuidagi märku andma, et privaatpilvele lisaks kasutatakse koormuse hajutamiseks ka avalikku pilve.

Lihtsam turvalisuse juhtimine. Hübriidpilve turbepoliitika ühtlustab teenused nii privaatpilves kui avalikus pilves ja haldab rakendusi samade reeglite järgi. Mitmes pilves ei pea seega eraldi kogu aeg kõigil seadetelk silma peal hoidma. Kasutajatel pole vaja paralleelselt erinevate keskkondadega tegeleda, vaid hübriidpilve seaded ongi ühtsed igal pool. See suurendab ka turvalisust, sest keerukust ja seadistusi, millega eksida, on vähem.

Vähendab IT-inimeste töökoormust. Privaatsed ja avalikud pilveteenused saab ühendada iseteeninduskeskkonnaks, kus IT-töötajad vabanevad osadest igapäevastest korduvatest ülesannetest, mis on seotud näiteks korduvate virtuaalmasinate või konteinerite loomisega.

Suurendab rakenduste paindlikkust. Hübriidpilv lubab täiendada kohapealseid pilvevõimalusi ja minna üle teenustele, mis on samamoodi kättesaadavad olenemata rakenduste asukohast.

Kokkuvõttes on hübriidpilv selline mugav lahendus, mis justkui liidab privaatpilve ja avaliku pilve teenused kokku ja lubab neid kasutada ühtse pilveteenusena vastavalt vajadusele. Lihtne on migreerida rakendusi ühest pilvest teise, neid hallata ja turvapoliitikaid seada. Näiteks võib hübriidpilverakendus kasutada firma kohapealseid andmebaase, käivitades rakenduse koodi nii kohapealses privaatpilves kui ka vajadusel avalikus pilves, kui ressursinõudlus suureneb.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.