Koroonaviirus on põhjalikult muutnud seda, kuidas ettevõtted praegu toimivad. Uut töökorraldust kasutavad ära ka küberkurjategijad, kes ründavad teenuseid pilve üle viinud ärisid. Kaugtöökohtadel, kodukontorites ja maakodudes kontori võrku ühendatud töötajad on uus oht ja VMware´i värskest uuringust selgubki, millised rünnakud kõige rohkem on selles olukorras turvakaitsetest läbi murdnud.
Ärevaid aegu kasutati kõige enam ära mitte tarkvaranõrkuste, vaid sotsiaalsete nippidega ehk inimeste psühholoogilise mõjutamisega. Need rünnakud pole midagi uut, kuid endiselt on paljud töötajad nii-öelda “äraräägitavad”. See on lihtsaim viis hästi kaitstud pilveteenustesse sisse murda. Kui kasutajalt on ligipääsuõigused osava jutuga välja petetud, keskenduti (eelmisel aastal üha enam) lunavararünnakutele, eriti aga suunatud rünnetele kõrgete kasutajaõigustega kontodele. Lisaks on taas aktiveerunud vanemad rünnakumeetodid, kus kasutati ära halvasti hooldatud ning turvamata koduarvuteid. Kui varem polnud koduarvutid nii huvitav sihtmärk, siis nüüd, kui neil masinatel on üsna tihti ligipääs mõne suurema ettevõtte sisevõrku või pilveteenusesse, on see sihtmärk muutunud palju ahvatlevamaks.
VMware avaldas eelmisel nädalal oma turvaohtude aastaaruande, mida saavad kasutada kõik võrguturvalisuse spetsialistid ja IT-töötajad, et paremini mõista praegu ähvardavaid suurimaid ohtusid, mis murravad kõige enam ettevõtete infoturbest läbi. Aruande koostas VMware’i ohuanalüüsi üksus, kus töötab pahavara analüütikute ja turvaspetsialistide tiim. Aruande jaoks jälgiti miljoneid võrke ja võrgusegmente juulist 2020 kuni detsembrini 2020. Tulemustes tuuakse välja ohud, mis kaitsest läbi murdsid ja mille tuvastasid VMware´i turvalahendused.