Seda, et ärimees Urmas Sõõrumaa soovib oma mikromobiilsuse ettevõtte viia sõiduäppide universumi kuningaks, on teada-tuntud uudis. Ent DigiPRO lugejate seas läks läinud aastal kõige rohkem lendu hoopis lugu, milles Sõõrumaa kinnitab oma plaani teha Forusest ka toidu kojuveo turu liider.

2. Linnamäe toiduäpp vallutab järjepanu turgu: nüüd saab juba 17 restoraniketist toitu tellida vaid Fudyga

Tuleb välja, et Margus Linnamäe, teine platvormiturule trügiv ärimees, huvitab lugejaid pea samavõrd kui Urmas Sõõrumaa tegemised. Nimelt teatas Linnamäele kuuluv Fudy eelmisel aastal, et oktoobrist alates saab 17 tuntud Eesti restorani toitu eksklusiivselt vaid nende platvormilt tellida. Fudyga liitusid sellised restoranid nagu KFC, Viru burger, Vapiano, Tokumaru ja Blender.

3. Bolt rentis suvepäevadeks Saku Suurhalli, Tallinkilt laeva ja sulges Kuressaare turismimagneti

Eesti ükssarvik Bolt pidas oma mullused suvepäevad Saaremaal. Üritus kestis ühtekokku kolm päeva ja üle maailma lennutati selleks puhuks Eestisse 2000 töötajat. Bolti suvepäevade tõttu oli turistidele suletud suisa Kuressaare turismimagnet piiskopilinnus.

4. Kogu tõde Eesti IT-firmadesse kandideerimisest: kes, kuidas ja mille alusel värbab ning kuidas kujuneb palk

Uurisime Eesti olulisematelt IT-sektori tööandjatelt, kuidas nad uusi töötajaid värbavad, milliseid vigu vältida püüavad, kui paljudest etappidest koosneb kandideerimisprotsess ning kes ja kuidas hiljem tagasisidet saab. Kokku saime pika ja põhjaliku ülevaate, mis peaks abiks olema kõigile, kes IT-s töötavad.

5. “Pudelid näpus, töllerdasin automaadini, kus avastasin sildi “Automaat rikkis”” — Eesti roheidu tahab inimesed taaramägedest päästa

Aasta alguses kirjutasime Eestis tegevust alustanud roheidust REuse, mis aitab ettevõtetel ja eraisikutel suunata kogunenud taara lihtsalt ning loodussõbralikult ringlusesse, ilma et peaks ise taarakottidega automaadi juures järjekorras seisma ning sellele aega kulutama.

6. Poola toll konfiskeeris Ukraina armeele Eestist saadetud droonid. Välisministeerium püüab olukorda lahendada

Eesti droonimüügifirma Meridein juht Nemo Vunk pöördus sügisel meie poole suure murega – nimelt pidas Poola toll kinni hulga Ukraina armeele mõeldud droone, kuna pidas neid nn kahesuguse kasutusega ehk nii tsiviil- kui militaarotstarbeks mõeldud kaupadeks, mida ei tohtivat tollist läbi lasta. Probleemi lahendamiseks sekkus vaidlusesse ka välisministeerium.

7. Paremat reklaami on vist raske leida: Bolt sai õnnistuse ühelt maailma suurimalt staarilt

“Interneti andmetel kuulub Paris Hiltonile holograafiline BMW i8, banaanikollane Lexus LFA, paar Ferrarit ja G Wagon. Tore näha, et ta loobus nendest autodest lõpuks Bolti tõukeratta kasuks,” hõiskas Bolti brändijuht Maksymilian Malicki augusti lõpus sotsiaalmeedias. Ja tõepoolest, Paris Hiltoni toonase fotoseeria keskmest ei leidnud midagi muud kui meie oma Bolti rohelise tõukeratta.

8. Yandex avas lõpuks suu. Kõige mustema stsenaariumi korral võib ettevõttel lihtsalt raha otsa saada

Üle Euroopa otsingu- ja sõidujagamisteenuseid pakkuv Vene tehnoloogiahiid Yandex tegi kevadel pikema avalduse, kus räägib täpsemalt oma majanduslikust seisust Venemaale kehtestatud sanktsioonide valguses. Sanktsioone Hollandisse registreeritud tehnoloogiafirma enda sõnul ei karda, ent viitas, et keeruline olukord börsil võib neile laastavalt mõjuda.

9. Mitte et see kedagi enam üllataks, aga — Eesti on jälle number üks!

Tänavusest Dealroomi raportist tuli välja mitu põnevat trendi. Üks tabel, mille tulemused kedagi enam ilmselt ei üllata, on Euroopa riikides asutatud idufirmade arv elaniku kohta. Nagu viimastel aastatel üldiselt kipub juhtuma, on Eestis nii startup‘e kui ükssarvikuid per capita rohkem kui teistes Euroopa riikides.

10. Tartus elav Vene IT-töötaja jagas Twitteris infot, kuidas ta väldib Eestis maksude tasumist

Mullu sügisel sattus Twitteris turmtule alla Vene Föderatsiooni kodanik Yulia, kes kiitles sotsiaalmeedias väidetava maksupettuse ning ukrainlaste vastase vihaga. Täpsemalt jagas Yulia-nimeline isik avameelselt näpunäiteid, kuidas saab elada ja töötada Eestis ilma siin makse maksmata.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.