Tulevasi skyper‘eid ja wiser‘eid oodatakse suvekooli suuri probleeme lahendama

Noori on käinud juhendamas mitmed Eesti idumaailma suured nimed.Foto: Noorte Vabamu

8. – 12. augustil toimub Tallinnas Proto avastuskeskuses Hüppelaua kuues suvekool 14-19-aastastele noortele, et innustada neid julgemalt suuri probleeme lahendama. Üritust korraldava Noorte Vabamu eestvedaja Ede Schank Tamkivi sõnul oodatakse kõiki Eesti noori, keda huvitavad nii tehnoloogia kui ka ettevõtlus.

“Eelnevad teadmised programmeerimise vallas ei ole olulised, tähtis on soov ja pealehakkamine pidevalt midagi uut õppida ning teistega koos töötades parimaid lahendusi leida. Noori aitavad Eestist pärit startup-ettevõtete mentorid ning sajanditaguseid tehnikaimesid eksponeeriv Proto avastuskeskus toetab sobiva ja inspireeriva keskkonnaga,“ sõnas eestvedaja. 

Suvekool toimub nn taibutalgutena: nädala jooksul saavad noored oma ala parimate rahvusvaheliste mentoritega ehitada erinevaid probleeme lahendavaid kasulikke tooteprototüüpe.

Hüppelaud innustab õpilasi meeskonnas töötama, infot koguma ja töötlema, kriitiliselt mõtlema ning otsima oma ideedele kogenud mentorite juhendamisel teaduslikult testitavaid praktilisi väljundeid, kasutades selleks tehnoloogilisi abivahendeid.

“Esmakordselt ootame suvekooli ka Eestis elavaid ukraina noori, et pakkuda neile  rahvusvahelises meeskonnas töötamise kogemust,” lisas Schank Tamkivi.

Kohal on idumaailma staarid

Hüppelaual on viie aastaga käinud 300 õpilast ja 90 mentorit ning ehitatud on 50 toodet. Peamiselt on ehitatud digitaalseid rakendusi, kuid noorte leiutajate käe all on sündinud ka näiteks sõrmejäljetuvastusega seljakott, niiskustaset isereguleeriv minikasvuhoone, valgustundlikud nutikardinad ning taara kogumismasin.  

Noori on toodete ehitamisel juhendanud maailma parimad tootedisainerid, tarkvaraarendajad ja insenerid rahvusvaheliselt tuntud Eesti päritolu ettevõtetest nagu Wise, Starship, Veriff, Bolt ja Comodule.

Oma ettevõtte loomise lugusid on käinud jagamas mh Eesti ükssarvikute asutajad Markus Villig (Bolt), Taavet Hinrikus (Wise) ja Kaarel Kotkas (Veriff), aga ka Kristel Kruustük, Kaidi Ruusalepp ja Kristjan Maruste. Tänavu jagavad oma ettevõtjaks saamise lugu Certificu asutaja Liis Narusk ja NordicNinja VC partner Rainer Sternfeld. 

“Mitmed tänased mentorid on ise varem juba Hüppelaual osalenud, korraldanud oma koolides koodiprõmme, suundunud mainekatesse välisülikoolidesse õppima, kuid tulnud tagasi Eesti tarkvaraettevõtetesse tööle. Hüppelaual on seega tekkinud oluline roll Eesti startup-kogukonna võimestamisel,”  märkis Schank Tamkivi. 

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.