Avameelselt Beeta tiimist: oleme kui itaalia perekond, kes aeg-ajalt tülitseb, aga lõpuks lepime alati ära!

Ühine huumorisoon, tugev kambavaim ja võitjamentaliteet on vaid mõned märksõnad, mis iseloomustavad Net Groupi Beeta tiimi.Foto: Erakogu

Ühine huumorisoon, tugev kambavaim ja võitjamentaliteet on vaid mõned märksõnad, mis iseloomustavad Net Groupi Beeta tiimi. Seitse meeskonnamängijat räägivad usutluses, kuidas hoida kõrgel ühist motivatsiooni, mis on tiimi pika staaži saladus ning millest sai alguse juba aastaid kestnud reisitraditsioon. 

Nakatav kambavaim 

Beeta tiim on tarkvaralahendusi ja -tooteid pakkuva Net Groupi kümnest arendusmeeskonnast üks staažikamaid – tiimijuht Birgit on töötanud ettevõttes 15 aastat, enamik teisi liikmeid 6–9 aastat. Kaks kõige värskemat meeskonnamängijat liitusid küll alles 71 ja 10 päeva tagasi, aga nemadki on juba omaks võetud ja kambavaimuga nakatatatud. 

“Väga tähtis on omavaheline side – kui saad vestelda töökaaslastega süvitsi mistahes teemadel, on barjäärid kohe maas,” ütleb meeskonnaga alles paar kuud tagasi liitunud Henry. “Just inimesed on põhjus, miks ma juba üheksa aastat iga päev hea meelega tööle tulen,” lisab tarkvaraarendaja Marek. Seda kinnitab ka 8aastase staažiga analüütik Jaak: “Oleme nii kaua koos töötanud – me ei ole ainult kolleegid, vaid sõbrad.” Ants-Kristjan selgitab: “Seepärast olemegi üks kõige staažikam tiim.” 

Beeta tiimi liikmed on kaua koos töötanud, aga nad ei ole vaid kolleegid, vaid sõbrad. Foto: Andres Paomees

Iga-aastane traditsioon 

Kuus aastat tagasi kujunes välja iga-aastane traditsioon: sõita kevaditi paariks päevaks välisreisile. Seni on käidud Itaalias, Hispaanias, Rootsis ja Suurbritannias. “Oleme reisinud välismaal isegi rohkem kui Eesti-siseselt,” tunnistab Marek. 

Reisitraditsioon algas Ühendkuningriikidest: üks Beeta tolleaegne liige läks sinna aastaks lähetusse ning ülejäänud tundsid temast puudust. “Mõtlesime siis, et sõidame talle külla – et ta meid ei unustaks ja hiljem kindlalt tagasi tuleks,” meenutab Birgit. “See kogemus ühendas kogu tiimi ja nii saigi alguse traditsioon, mida igal aastal väga ootame.” 

Kuus aastat tagasi kujunes välja iga-aastane traditsioon: sõita kevaditi paariks päevaks välisreisile. Foto: Erakogu

Mis Beeta tiimi seob?

Ühiseid tegevusi on teisigi: vabal ajal käiakse koos nii kinos, elatakse kaasa jalgpallimatšidele ning kuulatakse kontserte. Mitu tiimiliiget löövad kaasa ka Net Groupi bändis – Marek mängib basskitarri, Jaak mängib trummi ja laulab, Birgit lööb aegajalt kaasa taustalauljana. Net Groupi bändiga esinetakse ettevõtte üritustel ning esitatakse erinevate tuntud lugude cover-versioone. Muusikatalent on ka vanemarendaja Aleksander, kes hiljuti bändi tegemise küll pausile pani. 

“Vahel on vaja töömõtted kõrvale saada ja väike paus teha. Kaheksast viieni ei saa ka kogu aeg ekraani taga istuda ja keskenduda,” märkis Marek. Naljaviluks vaadatakse koos aeg-ajalt kentsakaid tõsieluseriaale. Kusjuures huumorisoon on liikmete jaoks inimese üks tähtsamaid omadusi – seda jälgitakse juba tööintervjuul. “Oleme kõik väga erinevad, aga huumor peab klappima, olenemata vanusest, soost või muudest eripäradest,” kinnitab Birgit.

Tiim toetab üksteist nii heas kui halvas – koos saadakse jagu kõigist probleemidest. Foto: Erakogu

Tiimis kuus aastat töötanud arendaja Ants-Kristjan täpsustab, et tähtis ei ole ainult huumorimeele olemasolu, vaid kõik peavad naljast ka ühte moodi aru saama. “Meie huumor on päris terav, teeme tihti ka üksteise üle nalja, aga sõbralikult – kõik saavad sellest aru ja ei solvu,” lisab Jaak. 

“Muidugi on vahepeal ka draamat – oleme kui itaalia perekond, kes aeg-ajalt tülitseb, aga lõpuks lepime alati ära,” sõnab Birgit. Tiim toetab üksteist nii heas kui halvas – koos saadakse jagu kõigist probleemidest. “Kui kellelgi on raske, tuleb sellest rääkida. Me ei jäta midagi enda sisse,” selgitab Birgit. 

Just hiljuti oli kogu tiimil emotsionaalselt väga raske aeg, kui kaks liiget tiimist lahkus. “Kuna meie meeskond on väga kokku kasvanud, oli see kõigile kurb sündmus. Tekkis tühja pesa sündroom,” meenutab Birgit. 

Beeta tiimi liikmete jaoks on üks tähtsamaid omadusi huumorisoon – seda jälgitakse juba tööintervjuul. Foto: Erakogu

Võitlus viimse veretilgani!

Allaandjaid Beeta tiimis ei ole – peale terava huumorimeele on üks tähtsamaid isikuomadusi ka võitjamentaliteet. Seda läheb vaja Net Groupi sisestel võistlustel, kus tiimid üksteisega tööalaselt mõõtu võtavad. “Meie võistleme alati viimase veretilgani,” ütleb Jaak pooleldi naljatades. “Võistlusmoment sunnib rohkem pingutama ja see annab võimaluse kiiremini areneda,” lisab Birgit. 

Pane end proovile!

Et saada üheks Beeta tiimi liikmeks, peaks sind iseloomustama võitlejahing, hea huumorimeel, tahe pidevalt edasi areneda ja võtta vastu erinevaid väljakutseid.

Kui sinagi tahad saada osa NetGroupi ägedast kollektiivist ja tegeleda IT-maailmas tähendusrikaste projektidega, siis pane end proovile ja kandideeri juba täna! 

Ägedaim töökoht

Juba üle 20 aasta on Net Group lahedaks töökohaks mitmetele andekatele inimestele. Ettevõte on piisavalt suur, et tagada stabiilsus ja samas piisavalt väike, et olla paindlik. 

Net Groupis julgetakse ületada piire ja mõelda kastist väljapoole. Ettevõtte missioon on anda oma töötajatele võimalus teha sisukaid projekte, mis aitavad kaasa elule Maal ning muudavad meie elu-, õppimis- või tööviisi. Kliendid hindavad kõrgelt äriväärtust pakkuvaid tarkvaralahendusi. EMEA piirkonnas on ettevõtte NPS-skoor 85 ja rohkem.

Aastate jooksul on tehtud suuri tegusid – ettevõte on andnud nii Euroopa kui ka Aafrika valitsustele, kohalikele omavalitsustele ning suurtele korporatsioonidele ja idufirmadele võimaluse digitaalseks ümberkujundamiseks. 

Mitu ettevõtte toodet on saanud niivõrd edukaks, et hakkasid elama hoopis iseseisvat elu – kuus aastat tagasi alustas eraldi ettevõttena tegevust Net Groupi omatoode Synerall ning eelmisel aastal tegi seda sama Depowise, mis tegeleb investeerimistoimingute ja vastavuse jälgimise lahendustega Euroopas, Lähis-Idas kui Aafrikas. 

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.