INTERVJUU Net Groupi asutaja Priit Kongoga: otsime enda meeskonda inimest, mitte tema CV-d

Net Groupi asutaja Priit Kongo räägib, kuidas tähendusrikaste projektidega maailma paremaks muuta ja kas see tasub end ära.Foto: Net Group

Tarkvaralahendusi ja -tooteid pakkuv Net Group alustas 23 aastat tagasi arvutite ja serverite müümisega. Tänaseks on firma tublisti kasvanud ja laieneb veelgi! Ettevõtte asutaja Priit Kongo räägib usutluses, kust leitakse firmasse kõige lahedamaid tüüpe, kuidas projektidega maailma paremaks muuta ja kas see tasub end üldsegi ära. 

Mis oli Net Groupi algne visioon?

Kui üle 20 aasta tagasi Jaaniga (Jaan Feldmann) Net Groupi asutasime, siis oli meie soov luua üks lahe töökoht, kus on koos ägedad inimesed ja kus oleks iga päev tore ning motiveeriv käia. Mõlemal oli eelmistest töökohtadest oma kogemus, mistõttu teadsime, et tööl ja tööl on vahe. Kui sa pead suure osa ärkveloleku ajast käima koos inimestega, kellega ei klapi, siis on see kurb. Seetõttu tahtsime luua koha, kus oleks kõigil hea töötada. 

Valdkond oli teada, sest olime mõlemad tulnud tehnoloogiaalalt. Alustasime arvutite ja serverite müümisega, sest tol ajal oli see rohkem päevakorras. Hiljem hakkasime tegelema tarkvaralahendustega. 

Kuidas on teie visioon 23 aastaga täienenud?

Laias laastus oleme teinud kaks suurt asja: üks on infrastruktuuri- ja arvutiäri, mille kümme aastat tagasi Net Groupist lahutasime ja maha müüsime; ning teine on kogu tarkvaramaailm, millele pärast esimest etappi keskenduma asusime. 

Kokku oleme 23 aastaga viinud ellu kümneid ja kümneid huvitavaid äriprojekte ja -ideid. Kui ma nüüd tagasi vaatan, siis oleme paljudes alades olnud ka turuliider või esimene tegija. Kui infrastruktuuri tegime, olime esimene virtuaallahendustepakkuja, esimene storage’i-pakkuja ning esimene mobiilsete arvutitöökohtade pakkuja. Viimane oli ka meie esimene ärikontseptsioon, millega eristusime. 

Nüüd oleme esimeste seas, kes teeb klientidega koos spin-offe ehk arendame tütar- ja tooteettevõtteid. Meil on esimesena rakendatud mastaapselt erinevates tarkvaraprojektides masinõpet. Oleme olnud kogu aeg innovaatilised. 

Kokkuvõtlikult saab öelda, et meie DNA on jäänud samaks, aga inimeste komplekt on kasvanud. Kui 10 aastat tagasi tarkvaraga alustasime, oli meid ligi 30, täna on juba 130 – ja kõik väga ägedad tüübid! 

Kuidas te lahedad tüübid ära tunnete?

Meil on veendumus, et töötajat ei vali personali- või värbamisjuht, vaid meeskond ise. Uue potentsiaalse töötajaga toimuvad alati paneelintervjuud – kandidaadiga kohtuvad kõik tiimi liikmed. See on vastastikku tuttavaks saamine, et kõik saaksid aru, kas uue töötajaga tekib klapp või mitte. 

Tähtis on ka see, et kandidaat näeks ise, kes saavad olema tema kolleegid ja kas see talle huvi pakub. Lõpliku otsuse teeb alati tiim ise. Ilusa CV taga võib olla vale inimene, mistõttu ei ole elulookirjeldus meile niivõrd oluline. Otsime alati eelkõige inimest ja vaatame tema suhtumist. 

Millised inimesed ja ettevõtted on olnud teile eeskujuks?

Eeskujuks on julged ja südikad inimesed – meie enda töötajad. Ettevõtetest oli Nortal üks esimesi, kes tehnoloogiavallas tegutsema asus ning inspireeris. Samuti on oma innovaatilisusega eeskujuks mitmed start-up-id ja idufirmad. Viimased lähevad suurde ilma ja peavad oma idee eest seisma. See on julgust nõudev väljakutse. 

Milliseid projekte te enda ettevõttega siduda tahate?

Teeme koostööd projektidega, mis muudavad maailma ühel või teisel viisil paremaks. Töötaja saab alati valida, millised projektid ette võtab. Selleks ongi meil vaja meeskonda ühise visiooniga inimesi. 

Kas need tasuvad end ära?

See on huvitav küsimus. Näiteks haridusvaldkonnas ei ole meie ega keegi teine leidnud head ärimudelit, kuidas teenida. Aga ometi oleme omadega ju kasumis. Seetõttu on meil ka mitu erinevat valdkonda. Mingis mõttes toimime nagu Robin Hood – võtame sealt, kus on rohkem, ning jagame laiali. 
Kui sinagi tahad kuuluda NetGroupi lahedasse kollektiivi, tegeleda tähendusrikaste projektidega ja uuta maailma paremaks, siis pane end proovile ning kandideeri juba täna!

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.