Sisuturundus

IT-spetsialist – räägi kaasa IKT-sektori töötajate ootuste ja mainekamate tööandjate väljaselgitamisel

Kantar Emor korraldab taas info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) tööandjate maineuuringu, millega tahetakse kaardistada IT-spetsialistide ootused tööturul ning uurida, kuidas on erinevad ettevõtted suutnud ootustele vastata ja kas ootused on ajas muutunud.

Uuring selgitab välja, miks ja missuguseid tööandjaid eelistatakse

Kantar Emori uuring aitab leida vastuseid küsimustele, missugused on kriteeriumid, mille alusel IT-professionaalid töökohta otsides oma otsuse teevad – milliseid tööandjaid nad eelistavad ja miks. 

Olenevalt sellest, milliste ettevõtete tööpakkumisi on IT valdkonna töötajad valmis kaaluma, koostatakse ka mainekamate tööandjate pingerida, millega saavad ettevõtted end konkurentidega võrrelda. 

Uuringu eesmärk on saada teada, millised on IT-spetsialistide ootused tööandjatele ja missugune on erinevate ettevõtete maine tööandjana IKT-sektoris.

Uuring annab võimaluse IT-töötajatel neile olulisel teemal kaasa rääkida, tulemused võimaldavad tööandjatel töötajate ootusi aga paremini mõista ja teha muudatusi, et ootustele vastata. 

Miks on uuringut vaja?

IKT-sektori ettevõtete osakaal on Eesti ettevõtete seas aasta-aastalt kasvanud. Seetõttu on kasvanud ka sektoris hõivatud töötajate arv ning tööjõukulud. Selline olukord paneb aga sektori ettevõtted tugeva surve alla – ühelt poolt oodatakse sektoris palgakasvu, samas on heade IT valdkonna töötajate leidmine endiselt tõsine väljakutse. 

Kvaliteetset tööjõudu napib, mistõttu on määrava tähtsusega just töötajate sihtotsingud. Personaalsed pakkumised on edukad aga vaid siis, kui ettevõte end teadlikult turundab.  

“Tegelikult on iga ettevõtte eesmärk meelitada enda juurde vaid parimaid tegijaid, et kõrged tööjõukulud oleks õigustatud,” selgitas Kantar Emori uuringuekspert Mari-Ann Ploom. 

Erinevad uuringud on näidanud, et juhtivaid IKT-ettevõtteid ei eelistata üldsegi mitte ainuüksi kõrge palgataseme pärast, vaid hoopis seetõttu, et tegemist on areneva tegevusvaldkonnaga, kus on avatud ja sõbralik töökeskkond. Oluline on seegi, et taolised ettevõtted on enamasti väga hea mainega. 

Trendiuuring “IKT-sektori tööandjate maine” toimub kolmandat korda, varem on sarnane küsitlus läbi viidud 2017. ja 2019. aastal. Uuringuankeeti saab täita nii eesti, vene kui ka inglise keeles.

Andmeid kogutakse 22. märtsist 12. aprillini ning tulemused valmivad juba maikuus.

Kantar Emor ootab uuringus osalema kõiki IT-spetsialiste, kes tahavad teada anda oma ootustest IKT-sektori tööandjatele ning rääkida ise kaasa IT-spetsialistide jaoks mainekamate tööandjate väljaselgitamisel. 

Tänuks pühendatud aja eest loosib Kantar Emor ankeedi täitjate vahel välja kümme 50-eurost Partner kinkekaarti.

Uuringuankeedi saab täita siin

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.