Mida peaksid krüptomängurid 2024. aastast ootama? Turgu kujundavad tipptrendid

Foto: Unsplash / Art Rachen

Krüpto hasartmängude turg on end tõestanud kui üks silmapaistvamaid ja kiiremini kasvavaid segmente laiemas hasartmängu tööstuses, mis prognooside kohaselt kasvab 2030. aasta lõpuks peaaegu 300 miljardi dollarini, mis teeb aastaseks liitkasvumääraks ligikaudu 68% rohkem võrreldes eelmise aastaga. 

Vahepeal on krüptovaluutade kasutamine hasartmängude eesmärgil kujunenud ka populaarsemate digitaalsete varade üheks domineerivaimaks reaalseks rakenduseks ja pidevalt loonud lisaruumi krüpto hasartmängude kasvuks. 

Nüüdseks töötab enamik online-kasiinode platvorme ja kasiinosid üldiselt – samuti ülemaailmsed kasiinode veebisaidid – oma funktsioonide ja toimingute kallal, et võtta omaks krüptovaluutad ja võimendada sel viisil üha kasvavat krüpto kasutuselevõtu trendi. Täna on üsna raske leida kasvõi üht Eesti kasiinod, millel pole mingeid krüpto hasartmängude funktsioone ega krüpto maksevõimalusi. 

See ei tule üllatusena, arvestades, et Eesti kasiinodes, kaasaarvatud paljudes teiste riikide kasiinodes, on krüpto kasutuselevõtu määr tegelikult uskumatult kõrge tänu üldisele kõrgtehnoloogilisele taiplikkusele, digitaalse kirjaoskuse määrale ja muidugi vajaliku infrastruktuuri kättesaadavusele ja riigi valitsuse toetusele.

Krüpto hasartmängude turg peaks prognoosi järgi 2024. aastal veelgi laienema. Tegelikult eeldatakse, et krüptoraha kasutuselevõtu tõusulaine viib üha rohkem Eesti neti kasiinosid või online-kihlvedude saite kasutama krüpto ökosüsteemi, lisades kas rohkem operaatoreid juba niigi suurele digitaalseid valuutatehinguid aktsepteeritavate saitide loendisse või levitades krüpto hasartmängude platvorme üle riigi. 

Niisiis, krüpto mänguritele pakutakse oma mängutegevuseks järjest rohkem võimalusi. Ja rohkem võimalusi tähendab rohkem võimalusi leida seda, mida nad otsivad. Samuti tähendab see ka rohkem võimalusi saada juurdepääsu põnevamatele kogemustele. Sel ajal kui turg muutub rahvarohkemaks, konkureerib iga usaldusväärne veebikasiino või kihlvedude sait suurema osa nimel ja teeb rohkem investeeringuid, et oma kasutajad rahule jääksid. Lõpuks jäigemast konkurentsist saavad tegelikku kasu suures osas kliendid. 

Lisaks rohkematele krüpto kihlvedude võimalustele peaksid mängurid arvestama ka e-spordiennustuste kasvu. Kuigi e-spordi kihlvedude ja krüpto hasartmängude vahel on selge erinevus, on üsna ilmne, et need ei ole täiesti üksteisest sõltumatud. E-spordi kihlvedude kasvu soodustab krüpto kasutuselevõtu kasv ja muidugi krüpto hasartmängude kasv. Seega, kuna krüpto hasartmängude arv peaks sel aastal veelgi suurenema, teeb e-spordis panustamine sama, eriti kuna suur osa krüptodest suunatakse konkurentsivõimelistesse videomängudesse ja ka seetõttu, et peamised e-spordi panustajad on ka peamised krüptokasutajad. Uuringud näitavad, et e-spordi panustajatel ja krüpto kasutuselevõtjatel on üldiselt samad demograafilised omadused ja me räägime peaaegu samast sihtrühmast. 

Krüptomängurid peaksid ka arvestama sügavama sukeldumisega NFT-i (Non-Fungible Tokens) maailma, mida kasiinod ja hasartmänguplatvormid tulevikus intensiivsemalt kasutama hakkavad. Eeldatakse, et NFT-id toovad uut, enneolematut kasutusväärtust, suurendades mängusisest kogemust, lisades mängudele uusi funktsioone ja pakkudes ainulaadseid võimalusi mängusiseste esemete omamiseks. Siin on ka krüptode ja e-spordi ristumiskoht, mille tõttu hasartmängudes NFT-id tegivad, kuid kõige rohkem kasu saavad sellest kasiinomängud. 

Ja lisaks varasemalt mainitule, peaksid krüptomängurid eeldama ka seda, et regulatiivne raamistik hakkab nüüdsest karmistuma, tõenäoliselt alates 2024. aastast. Krüptovaluutad on paljudes maailma riikides juba reguleerimise teel, kuid lähitulevikus muutub ka terve krüpto hasartmängu tööstus. Tõenäoliselt hakkavad krüpto hasartmängude saitidel kehtima tingimused, mis ütlevad, et nad peavad omandama litsentsid ja load seaduslikeks toiminguteks, kui oletatakse, et krüpto hasartmängud jätkavad oma kasvu ja tõusutrendi. See asetab asjad uude perspektiivi, muutes eelkõige krüpto hasartmängude saidid ja kasiinod vastutustundlikumaks, turvalisemaks ja ka kasutajate ees vastutavamaks. 

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.