Net Groupi Delta meeskond on rääkinud: hea kambavaimu loomiseks tuleb palju torti süüa!

Net Groupi Delta tiimil sujub koostöö eriliselt hästi.Foto: Net Group

Kuidas aitab tordi söömine või koos lõunatamine tõsta tööalast produktiivsust ning seljatada ka kõige raskemad ülesanded? Net Groupi tarkvaraarendajate Delta tiimi liikmete vestlusringis koorub välja valem, kuidas tööle see õige fiiling saada.

Koos töötamine on koostöö alustala

Tarkvaralahendusi ja -tooteid pakkuva Net Groupi 10 erinevast arendusmeeskonnast saab kümneliikmeline Delta tiim kokku pea iga päev – enamik tiimist töötab kontorist, kuigi neile oleks võimalik töötada ka distantsilt. 

Seda kinnitab ettevõttes juba kuus aastat töötanud, nendest neli ja pool Delta tiimi juhina tegutsenud Erki, kelle sõnul on 70-80% meeskonnast iga päev kontoris kohal. “Meil on palju lihtsam saada kokku ja asjad interaktiivselt läbi arutada,” sõnab ta. “Tegeleme keeruliste projektidega, mis vajavad pidevat arutelu,” lisab tiimis kaks aastat kaasa löönud tarkvarainsener Stanislav. 

Meeskonna edu saladus peitub hästi toimivas kommunikatsioonis – mida avatum on suhtlus kolleegide või klientidega, seda rohkem saab vältida vigu. “Üheksa korda küsi, üks kord tee,” sõnab poolteist aastat Net Groupis tarkvaraarendajana töötanud Boriss. 

Ühislõunad ja väljasõidud mere äärde

Et kommunikatsioon toimiks, tuleb mõista üksteise eripärasid ja saada läbi ka tööväliselt. Selleks on Delta tiimil omad nipid. Meeskond korraldab pidevalt ühisüritusi ja käib iga päev koos lõunatamas. Pärast tööpäeva leitakse ka aega, et minna kinno, restorani või bowlingut mängima ning kui tiimiliikmel on sünnipäev, tellivad kolleegid talle uhke tordi, mis koos ära süüakse. “Hea kambavaimu loomiseks tulebki palju torti süüa,” märgib Erki. 

“Vahel on tunne, et üks üritus ei jõua lõppedagi kui teine juba algab,” räägib Erki. “Augusti lõppu planeerisime neljapäevase väljasõidu mereäärsesse maamajja, kus teeme tööd ja naudime üheskoos vabaaja tegevusi..” Piirangute leevenedes on uue hoo saanud sisse ka Net Groupi ühised hommikusöögid, mis toimuvad kord kuus. Iga kord katab üks tiim kogu ettevõttele suurejoonelise laua. “Eelmine kord oli uhkem kui mõne hotelli hommikusöögirestoranis,” meenutab Erki.

Net Groupi tiimijuht Erki ja tarkvaraarendaja Stanislav ägedate tortidega.Foto: Net Group

Meeskonnas on kõik võrdsed

“Mida parem on meeskonnavaheline suhtlus, seda kergem on saada jagu erinevatest katsumustest,” räägib Erki. Sellega on nõus ka teised tiimiliikmed. “Inimene veedab suurema osa elust tööl. Kui sul on töökaaslased, kellega tunned end hästi, siis läheb ka töö lihtsamini,” märgib Boriss. “Meil on inimestega ikka väga vedanud.” 

Stanislavi sõnul on tähtis kolleegidest lugu pidada – see on tiimi toimimise vundament. Erki lisab, et töötava terviku loob üksteise aktsepteerimine, austamine ja eripäradega arvestamine 

“Ei ole vahet, mis on kellegi staaž või positsioon – meie meeskonnas on kõik võrdsed,” märgib kollektiivi värskeim liige Lilia. “Kui inimene tiimiga liitub, tähendab see automaatselt, et ta on seda väärt.” Kõigil on samad õigused, kohustused ja vastutused, olenemata sellest, kas tulid tööle päev tagasi või oled püsinud ametis juba aastaid. “Me oleme üks suur perekond,” sõnab Erki. 

Tahad kampa lüüa?

 Et saada üheks Delta tiimi inimeseks, peaks sind iseloomustama uudishimulikkus, vastutustunne, iseseisvus, hoolivus, sisemine soov pidevalt edasi areneda ja väljakutseid vastu võtta. 

Arendaja Boriss võtab kokku kollektiivi meelestatuse: “Meie sekka sobivad inimesed, kes võitlevad probleemiga lõpuni ega alistu ühelegi katsumusele. Sedasi saame luua tarkvaraarenduse projektidele tähendusrikkaid lahendusi.”

Kui sinagi tahad saada osa NetGroupi ägedast kollektiivist ja tegeleda IT-maailmas tähendusrikaste projektidega, siis pane end proovile ja kandideeri juba täna! 

Kõige ägedam töökoht!

Üle 20 aasta tagasi asutatud Net Groupi suurim kirg on muutusi toetavaid tarkvaralahendusi ja tooteid ning pakkuda oma inimestele kõige lahedamat töökohta. Ettevõte on piisavalt suur, et tagada stabiilsus ja samas piisavalt väike, et olla paindlik. 

Net Groupis julgetakse ületada piire ja mõelda kastist väljapoole. Ettevõtte missioon on anda oma töötajatele võimalus teha sisukaid projekte, mis aitavad kaasa elule Maal ning muudavad meie elu-, õppimis- või tööviisi. Kliendid hindavad kõrgelt äriväärtust pakkuvaid tarkvaralahendusi. EMEA piirkonnas on ettevõtte NPS-skoor 85 ja rohkem. Aastate jooksul on tehtud suuri tegusid – ettevõte on andnud nii Euroopa kui ka Aafrika valitsustele, kohalikele omavalitsustele ning suurtele korporatsioonidele ja idufirmadele võimaluse digitaalseks ümberkujundamiseks. 

Mitu ettevõtte toodet on saanud niivõrd edukaks, et hakkasid elama hoopis iseseisvat elu – kuus aastat tagasi alustas eraldi ettevõttena tegevust Net Groupi omatoode Synerall ning eelmisel aastal tegi seda sama Depowise, mis tegeleb investeerimistoimingute ja vastavuse jälgimise lahendustega Euroopas, Lähis-Idas kui Aafrikas. 

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.