Net Groupi Roo meeskond kummutab müüte: IT-töös on palju rohkemat kui arvuti taga istumine ja koodi kirjutamine

Roo tiim hoiab kokku ja veedab ägedat aega ka tööväliselt.Foto: Erakogu

Tarkvaralahendusi ja -tooteid pakkuva Net Groupi Roo tiimile meeldib mõelda kastist välja ning luua klientidele uusi ja efektiivsemaid lahendusi. Viis noort liiget rääkisid, kuidas eristub Roo teistest tiimidest, mida IT-töö endast tegelikult kujutab ning millised suured plaanid neid tulevikus ees ootavad.

Rahvusvaheline meeskond

Roo tiim on Net Groupi kõige rahvusvahelisema koosseisuga meeskond. Aserbaidžaani riigist pärit arendaja Ismat oli esimene välismaalane, kes Net Groupiga liitus. “Suvel töötas meiega ka praktitant Aafrikast Rwandast. See näitab, et oluline ei ole taust, keel ega rahvus – meie tahame näha motivatsiooni ning suutlikkust võtta initsiatiivi keerulistes olukordades” räägib tiimijuht Carl-Robert. 

Järgmistel aastatel on ettevõttel plaanis globaalselt areneda: uued kliendisuhted ootavad nii Belgias kui teistes riikides. “See võib olla drastiline muutus Net Groupi kollektiivis, mille käigus liitub meiega ka rohkem välismaalasi,” arvab Carl-Robert. 

Roo tiim on Net Groupi kõige rahvusvahelisema koosseisuga meeskond. Foto: Erakogu

Mitte ainult koodi kirjutamine

“Me ei ole ainult tarkvaraarendajad, meil on võimalus võtta initsiatiiv ka äriarenduses, et leida ise ägedaid projekte,” ütleb Carl-Robert. “Läbi selle saame laiemapõhjalise kogemuse IT-maailma erinevatest külgedest, mitte ei istu üksi pimedas ruumis ja ei tee enda väikeseid programmijupikesi,” selgitab ta. “Need, kes IT-tööst eriti ei tea, võivad arvata, et istume päevad läbi arvuti taga ja kirjutame koodi. Tegelikult põhineb töö suuresti klientidega suhtlemisel,” lisab noorem full-stack-arendaja Ain. 

Ainil on liitumisega üsna omanäoline lugu: ta osales praktikaloosis, mille võitjana sai ta auhinnaks võimaluse kontorituuriks Net Groupis. “HR-spetsialist uuris, kas mul oleks võimalik reede õhtul võõrustada kontoris üht noort potentsiaalset praktikanti, et teha talle kontorituur ja rääkida lähemalt Net Groupist. Pärast tutvumispäeva teadsin kohe, et sooviksin teda Roo tiimis meiega koos möllamas näha. Ja seda mitte ainult praktikandina, vaid päris nooremarendajana,” meenutab Carl-Robert. 

Net Groupi puhul väärtustab Ain seda, et isegi värskelt liitunud arendajana anti talle hallata enda projekt, mida ise algusest lõpuni läbi viia. “Mind küll õpetatakse ja suunatakse, kuid saan olla ise enda projekti peremees,” sõnab Ain. 

Vanemarendaja Sandri kohta saab kasutada hüüdnime “härra Lojaalsus”, sest Net Group on tema esimene erialane töökoht ja ta on enda valikuga väga rahul. Rahul on ka teised Roo tiimi liikmed: “Kuna ettevõttes on vähe bürokraatiat, saan ma iga päev laialdaselt areneda,” ütleb Ismat. Full-stack-arendaja Marko hindab seda, et saab valida just need projektid, mis teda kõige enam huvitavad. 

“Kuigi meie keskmine vanus on Net Groupi tiimidest kõige noorem, siis räägib meie kasuks asjaolu, et oleme heas mõttes näljased. Tahame mõelda kastist välja ning leida ise uusi ägedaid strateegilisi võimalusi, läbi mille saaksime katsetada uusi tehnoloogiaid, ise nullist lahendusi välja mõelda ja lõpuks neid äriliselt skaleerida ning uutele turgudele paisata,” räägib Carl-Robert. 

Roo tiimi keskmine vanus on Net Groupi tiimidest kõige noorem, aga nende kasuks räägib asjaolu, et liikmed on heas mõttes näljased. Foto: Erakogu

Liitu Roo tiimiga! 

Roo tiim ootab liituma avara silmaringiga meeskonnamängijaid, kes oleks valmis suhtlema rahvusvaheliste klientidega ning osalema uute ärikontseptsioonide loomisel. 

Kui sinagi tahad saada osa NetGroupi ägedast kollektiivist ja tegeleda IT-maailmas tähendusrikaste projektidega, siis pane end proovile ja kandideeri juba täna! 

Ägedaim töökoht!

Juba üle 20 aasta on Net Group lahedaks töökohaks paljudele andekatele inimestele. Ettevõte on piisavalt suur, et tagada stabiilsus, ja samas piisavalt väike, et olla paindlik. 

Net Groupis julgetakse ületada piire ja mõelda kastist välja. Ettevõtte missioon on anda oma töötajatele võimalus teha sisukaid projekte, mis aitavad kaasa elule Maal ning muudavad meie elu-, õppimis- või tööviisi. Kliendid hindavad kõrgelt äriväärtust pakkuvaid tarkvaralahendusi. EMEA piirkonnas on ettevõtte NPS-skoor 85 ja rohkem. Aastate jooksul on tehtud suuri tegusid – ettevõte on andnud nii Euroopa kui ka Aafrika valitsustele, kohalikele omavalitsustele ning suurtele korporatsioonidele ja idufirmadele võimaluse digitaalseks ümberkujundamiseks. 

Mitu ettevõtte toodet on saanud niivõrd edukaks, et hakkasid elama iseseisvat elu – kuus aastat tagasi alustas eraldi ettevõttena tegevust Net Groupi omatoode Synerall ning eelmisel aastal tegi sedasama Depowise, mis tegeleb investeerimistoimingute ja vastavuse jälgimise lahendustega Euroopas, Lähis-Idas ja Aafrikas. 

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.