Sisuturundus

Paberihunt ei suuda konkureerida dokumentide hävitusteenusega

Arelet turundusjuht Tobias Reiter. Foto: Karl Artur Kangur

Miks ei suuda paberihunt enam konkureerida dokumentide hävitusteenusega, sellest räägib lähemalt infokaitseteenuste ettevõtte Arelet turundusjuht Tobias Reiter.

Ta toob välja kolm olulist põhjust, miks vahetatakse kontorites järjest enam paberihunt dokumentide hävitusteenuse vastu: 1. ettevõtte turvalisus 2. töötajate ajaressursi kokkuhoid 3. ökoloogiline jalajälg.

Arelet turundusjuht Tobias Reiter selgitab, et kliendi vaatevinklist on üleminek väga mugav. Büroosse tuuakse sobiva disainiga dokumentide hävituskast, kuhu iga töötaja saab hävitamisele kuuluvad paberid muretult visata. Kogumiskastide vahetuse, transpordi ja dokumentide hävituse professionaalsete seadmete abil tagab juba teenusepakkuja. “Samuti tagame paberimassi 100% taaskasutusse suunamise,” lisas ta.

Dokumendihävituse täisteenuse juures on oluline, et suudetakse säilitada klientide konfidentsiaalsus. Areleti turundusjuht rääkis, kuidas konteiner ja turvakott plommitakse teisaldamisel. Tehas, kus plomm avatakse, on valve all, kaameratega turvatud ning purusti, kus dokumendid hävitatakse, vastab rahvusvahelisele nõudele DIN 66399 T-3 isikuandmed, arhiivid, konfidentsiaalsed dokumendid. “Samuti on kliendil võimalus tellida hävitusest videosalvestus. Kõik kliendid saavad peale teenuse teostamist hävitust kinnitava akti,” lisas Reiter.

Paber suunatakse pärast purustamist taaskasutusse, mis Euroopa Liidu rohelist kokkulepet silmas pidades saab iga aastaga äris järjest olulisemaks. Tonn paberit taaskasutusse aitab säilitada 17 puud, 35000 liitrit vett, 4500KWH elektrit, 2300kg prügila pinda, 318L õli.

Koostööpartnerit valides võiks jälgida lisaks konfidentsiaalsusele ning turvalisusele ka tellimuste täitmise operatiivsust üle kogu Eesti.  “Kindlasti on oluline eelnevalt täpsustada, et teenuse hind sisaldaks kindlasti ka transporti ehk täisteenust. Tellimuse võib esitada nii ühekordsena kui ka regulaarse paketina, viimasel juhul on mõistlik küsida nõu,” lisas Reiter. Tema sõnul on oluline, et Arelet pakub täisteenust algusest lõpuni ise ning ekspertnõu terviklahenduste kohta võib küsida siit.

Dokumendihävituse teenus vs paberihunt

  • Mugav 
  • Konfidentsiaalne
  • Tööaja kokkuhoid (võimaldab kiirelt dokumendid turvakasti panna)
  • Hooldusvaba
  • Operatiivne (Tallinna piires teenuse teostamine järgmise päeva jooksul)
  • Taaskasutus (väiksem ökoloogiline jalajälg)

Paberihundi Miinused:

  • Aega kulub palju (purustamine toimub lehe kaupa)
  • Töötaja keskendumisvõime väheneb
  • ●      Purusti vajab hooldust
  • Paber võib sattuda olmeprügisse

Vaata dokumendihävituse kohta lähemalt siit.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.