Sisuturundus

Puhas õhk ja viirushooaeg: kuidas korralik õhupuhasti su töötajate tervist kaitsta saab?

Kas teadsid, et inimene hingab keskeltläbi 20 000 korda päevas? Õhu hulgana teisendub see umbes 12 kuupmeetriks, millest enamik käib kopsudest läbi kõige halvema õhukvaliteediga paikades, ehk siseruumides.

Saastunud õhk ning tugev tervis on kaks mõistet, mis ühte sammu paraku ei kõnni. Vaid ühes kuupmeetris õhus võib leiduda kuni 20 miljonit peenosakest, allergeeni, bakterit või viirust. Lisaks hingamisteede haigustele ja allergiatele toovad need kaasa ka väsimuse ning produktiivsuse langemise.

Viirushooaeg on taas kätte jõudnud ning sellega kaasnevatest ohtudest ilmselt pikemalt tänavu vestlema ei pea. Küll aga võib lähemalt tutvustada tõhusaid õhupuhasteid, mille abil nii töötajate kui enda tervist kaitsta. 

Kuidas puhastite filtersüsteemid töötavad?

Kõige efektiivsem õhupuhastus viiakse läbi kasutades õhu niisutamist ning kvaliteetseid HEPA filtreid. Tegu on tõestatult väga võimeka filtriga, mis suudab 0,3 mikromeetri suurusi peenosakesi eemaldada vähemalt 99,97% ulatuses. 

Selline osakeste suurus on tuntud kui kõige läbitungivam osakeste suurus (MPPS) või kõige raskem filtreeritav osakese suurus. Lisaks HEPA filtritele kasutatakse ka aktiivsöefiltreid, mis elimineerivad hingatavast õhust ebameeldivad lõhnad, kemikaalid ja formaldehüüdi.

Nende kõrval on levinud ka õhu pesemise metoodika, mis tähendab sissetõmmatud õhu ioniseerimist, sellele staatilise laengu andmist ning niisutusfiltrite läbi juhtimist. Filtritesse sattunud saasteained jõuavad vette ning õhk saab puhtamaks ja niiskemaks

ProAir aitab õhku puhastada ka ventilatsioonisüsteemidesse plasmapõhiseid või ionisaatoritega õhupuhastajaid, mis töötavad kas ilma filtriteta või eelfiltritega, mille abil jämedaid osakesi kinni püütakse.

Seal kasutatavat tehnoloogiat nimetatakse fotokatalüütiliseks õhupuhastamiseks. Puhastusprotsessi käigus reageerib puhastis olev katalüütiline materjal UV-valgusele ning tekitab selle läbi õhus leiduvaid kahjulikke aineid lagundavaid molekule.

Miks on õhu niisutamine oluline?

Parimad siseruumi lahendused on õhupuhastajad ja niisutid kombineeritult, mis tähendab, et õhk puhastatakse, siis suunatakse läbi veefiltersüsteemi, mis omakorda on puhastanud vee. Puhastatud ja niisutatud õhk suunatakse ruumi.

Niisutamine on tavapärase puhastamisega samaväärse tähtsusega, sest madala niiskusega tubades kipuvad viirused kiiremini levima. Ühtlasi ei aita tavapärased kliimaseadmed seda vältida.

Praegusel talvisel hooajal langeb siseruumides tänu kütmisele oma niiskustegur veel eriti suures ulatuses.

Madal niiskus ja sellega kaasnevad probleemid ei puuduta ainult inimesi. Kahjustuda võivad mööbel, parkett ning näiteks ka taimed.

Pro Air OÜ tootegrupis on maailma tipus olevad õhupuhastusseadmed Coway brändilt. Lahenduste park on valminud teaduspõhiselt, ehk seadmete väljatöötamisel osalevad teadlased. Enamus tehnoloogiaid on patenteeritud.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.