“Siin ei pea kunagi põdema, et ta on sinust viis taset kõrgemal positsioonil.” See on pilt heast töökohast, mida kirjeldab Gamma tiim!

Gamma tiimil on miski imeline anne jääda rahulikuks ka kõige kiiremal ajal – endale tuleb teadvustada, et ka kõige tulisem aeg saab alati läbi.Foto: Erakogu

IT-talente värbava Net Groupi Gamma tiimil on miski imeline anne jääda rahulikuks ka kõige kiiremal ajal – endale tuleb teadvustada, et ka kõige tulisem aeg saab alati läbi. Tiimi neli liiget rääkisid, kuidas üksteist keerulisel ajal motiveerida, miks ootavad nad töötajaid otse ülikoolist ning mida tähendab nende tiimile vanasõna “üheksa korda mõõda ja üks kord lõika”. 

Tööle hea meelega!

Mihkel on töötanud Net Groupis juba 14 ja pool aastat, kuid tema silmad säravad siiani, kui tööle tuleb. Üks põhjustest on tema sõnul see, et inimestega on siin lihtne suhelda ja ettevõttel ei ole ees struktuuribarjääri: “Sa võid vabalt iga kell CEO tuppa astuda ja temalt midagi küsida. Kunagi ei pea põdema, et ta on sinust viis taset kõrgemal positsioonil.”

Alles paar kuud tagasi Gamma tiimiga liitunud testija Teele arvab sama: “Tiimi oli väga lihtne sisse sulanduda, sest inimesed on toredad ja abivalmid. Tiimikaaslased aitavad mind sisseelamisega. Seetõttu tulen iga päev väga hea meelega tööle.” 

Kolleegidega on nõus ka vanemarendaja Rene, kes tuli Net Groupi tööle otse ülikoolist ning teist töökohta enam otsida ei tahagi. “Meil kõigil on asjadest ühine arusaam ja sellised inimesed annavadki põhjuse tööle tulla,” rääkis Rene. 

Miks on Net Groupis hea?

Tiimijuht Alina meenutas oma eelmisi töökohti: “Kui võrdlen Net Groupi eelmiste töökogemustega, siis siia tahaks tulla iga päev. Net Groupis on väga mugav olla ja ma saan end täiesti vabalt tunda. Net Groupi tööõhkkond on väga tore ja lahke.” 

“Vahel on töö keeruline ja kõiki ülesandeid ei oota sama entusiasmiga, aga kui keskkond on kutsuv, siis saab kõigega hakkama,” nentis Mihkel. “Vahel aitab see, kui probleem kolleegile ära seletada, kui juba tekibki selline ahhaa-moment. Kolleegid lihtsalt ei kuula, vaid annavad ka alati head nõu. Keegi ei hinga sulle kuidagi ebamugavalt kuklasse.”

Gamma tiimil on asjadest ühine arusaam ning seepärast minnakse tööle hea meelega.Foto: Erakogu

Tööd tuleb võtta rahulikult

Kogenud tarkvaraarhitekt Mihkel meenutas, et tema ei mäleta sellist hetke, kus tööd palju ei oleks. Kiirel ajal soovitab ta keskenduda ühele asjale: “Isegi kui tundub, et kõik asjad vajavad korraga tähelepanu, tuleb võtta üks asi korraga. Inimene ei ole mõeldud saja asjaga korraga tegelema.” Kliendiga suheldes tuleb teha selgeks, mis vajab kõige enam tähelepanu ja siis sellega tegeleda. “Küsi endalt, kas kõik muu kannatab oodata – tihtipeale on vastus jah,” rääkis Mihkel. 

Alina ja Rene lisasid, et kiiremad perioodid tulevad lainetena. “Vanematel olijatel on julgus tööülesandeid prioritiseerida ja öelda endale, et maailm ei lõpe praegu ära, kui ma sellega kohe ei tegele. Kõike tuleb võtta tähtsuse järjekorras,” soovitas Alina. “Endale tuleb alati teadvustada, et kui on ka kiirem aeg, siis see saab alati läbi,” ütleb Rene. 

Teele tunnistas, et tunneb end vahel pudelikaelana, kelle taga kõik seisab, kuid Mihkel julgustas tedagi rahulikult võtma: “See on täiesti normaalne, et alguses kauem aega läheb.” 

Seda põhimõtet meeldib ka Alinal uutele kolleegidele meelde tuletada: “Värsked töötajad kurdavad tihti, et teevad tööd liiga aeglaselt. Mina rahustan neid siis ja ütlen, et parem on praegu võtta aega ja asjad läbi analüüsida kui kiirustada ja endale valed harjumused sisse jätta. Ikka kehtib vanasõna “üheksa korda mõõda ja üks kord lõika.””

“Paika peab ka see, et ei ole piisavalt raha, et õigesti teha, aga on piisavalt raha selleks, et kaks korda teha. See on nii tüüpiline olukord,” arvab Mihkel. 

Ühine kambavaim

Tiimijuht Alina sõnul on Gamma meeskonna imejõuks see, et kõik motiveerivad kõiki ja tahavad teha koos ägedat asja. “Mulle meeldib, kui meile tulevad ülikooli värskelt lõpetanud inimesed, sest nad on hästi avatud uutele asjadele/kogemustele ning võtavad suurepäraselt omaks meie kambavaimu.” Keerulisem on juhul, kui tiimiga liitub inimene, kes on aastaid teises ettevõttes töötanud. “Ta ei oska võib-olla nii hästi meeskonnas kaasa lüüa, talle on raske ümber õppida eelmistest harjumustest. See ei ole tema süü, aga töökeskkond oli lihtsalt selline,” arvab Alina. 

Gamma tiimi imejõuks on see, et kõik motiveerivad kõiki ja tahavad teha koos ägedat asja.Foto: Erakogu

Pane end proovile! 

Gamma tiim on rääkinud: et liituda nende tiimiga, peaksid olema rõõmsameelne, ambitsioonikas, aus, avatud mõtlemisega ning hea huumorisoonega. Alina ütles, et kuna koostöö saab alguse inimestest, vaatab ta tööintervjuul esimese asjana just isikuomadusi: “Muid oskusi saab alati juurde tekitada, aga tähtis on see, milline oled inimesena.”

Kui sinagi tahad saada osa NetGroupi ägedast kollektiivist ja tegeleda IT-maailmas tähendusrikaste projektidega, siis pane end proovile ja kandideeri juba täna! 

Ägedaim töökoht!

Juba üle 20 aasta on Net Group lahedaks töökohaks paljudele andekatele inimestele. Ettevõte on piisavalt suur, et tagada stabiilsus, ja samas piisavalt väike, et olla paindlik. 

Net Groupis julgetakse ületada piire ja mõelda kastist välja. Ettevõtte missioon on anda oma töötajatele võimalus teha sisukaid projekte, mis aitavad kaasa elule Maal ning muudavad meie elu-, õppimis- või tööviisi. Kliendid hindavad kõrgelt äriväärtust pakkuvaid tarkvaralahendusi. EMEA piirkonnas on ettevõtte NPS-skoor 85 ja rohkem. Aastate jooksul on tehtud suuri tegusid – ettevõte on andnud nii Euroopa kui ka Aafrika valitsustele, kohalikele omavalitsustele ning suurtele korporatsioonidele ja idufirmadele võimaluse digitaalseks ümberkujundamiseks. 

Mitu ettevõtte toodet on saanud niivõrd edukaks, et hakkasid elama iseseisvat elu – kuus aastat tagasi alustas eraldi ettevõttena tegevust Net Groupi omatoode Synerall ning eelmisel aastal tegi sedasama Depowise, mis tegeleb investeerimistoimingute ja vastavuse jälgimise lahendustega Euroopas, Lähis-Idas ja Aafrikas. 

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.