Sisuturundus

Viirused lendavad peale – kuidas pandeemia ajal oma kollektiivi tervist hoida?

Puhtas õhus tegutsevad inimesed produktiivsemalt ning tunnevad end mugavalt ka siis, kui neid peaksid kimbutama mõned tervisemured.Foto: Shutterstock

Kontrollime alati hoolsalt, et meie joogivesi oleks ikka puhas ja toit mida suhu pistame samuti. Kuidas on lood aga õhuga, mida hingame? Seda me sageli ju üldse ei teagi ning ega eriti huvitu ka. Koroonapandeemia on kaasa toonud selle, et õhu kvaliteedist on hakatud palju rohkem rääkima. Eriti praegusel ajal, kui Covidi kõrval levib hulgaliselt teisigi piisknakkushaiguseid, tasuks ruumi õhk lasta spetsialistidel üle mõõta ja vajadusel õhupuhasti või -niisuti kontorisse tuua.

TAC V + ja AirgoCleanONE on maailma esimesed mobiilsed õhupuhastid, mis on spetsiaalselt välja töötatud viirustega koormatud aerosoolide filtreerimiseks igasugustes siseruumides. Teaduslikult on tõestatud, et õhupuhastajatel TAC V + ja AirgoCleanONE on efektiivne viiruse filtreerimise süsteem ja see vähendab kiiresti ning väga tõhusalt viirusega koormatud aerosoolid ruumiõhust välja ja neutraliseerib sel viisil aerogeense koroonainfektsiooni riski seadme paigalduskohas.

TAC V + õhupuhasti töötab vaikselt, on suure õhupuhastuse mahuga ning lahjendab viirusega koormatud õhu ja suure reaktiivjõuga aerosoolpilved kiiresti tasemele, mis pole enam inimesele nakkav. Õhupuhasti filtreerib haiguseid põhjustavad viirused välja oma HEPA H14 filtriga, mis on vastavalt standardile EN 1822 sertifitseeritud 99,995 protsendile ruumiõhust ja inaktiveerib selle tsükliliselt kuumakindla erifiltri termilise saastatusest puhastamise abil. Nii vähendab suure jõudlusega õhupuhasti TAC V + tõhusal aerosoolide, viiruste ja bakterite hulka ruumiõhus ning kaudse viirusnakkuse oht väheneb.

Õhu kvaliteet paraneb vaid mõne minutiga

Kvantitatiivsed mõõtmistulemused näitavad, et testitud TROTEC TAC V + õhupuhasti abil saab isegi 80 m² suurustes ruumides suure mahuvoolu ja klassi F7 + H14 filtrikombinatsiooni abil vähendada aerosooli kontsentratsiooni poole võrra kõigest 6 kuni 15 minutiga. 20 m² suurustes ruumides saavutatakse sama tulemus vaid 3 kuni 5 minutiga.

Seega hoiab TAC V + tüüpi õhupuhasti probleemideta väikestes ja keskmise suurusega ruumides aerosooli kontsentratsiooni madalal tasemel. Seda tüüpi õhupuhastusseadmed sobivad väga hästi klassiruumidesse, kauplustesse, ooteruumidesse või raviasutustesse. See aitab tagada püsivalt madal viirustaseme ning pole vaja pidevalt akende avamise ja ruumi tuulutamise pärast muretseda. Võrreldes muude seadmete või ventilatsiooniga, võib olla kindel, et õhupuhastaja hoiab ruumis õhu ka reaalselt aerosoolidest puhta ning ei levita saastet ventilatsiooni kaudu edasi. Selleks, et õhupuhasti oleks hügieeniliselt turvaline isegi pärast mitut kuud pidevat töötamist, tuleks filtrit H14 kuumutada ca poole tunni jooksul umbes 100 kraadini, et filtris olevad viirused hävineks.

Osta või rentida, selles on küsimus?

Mõne seadme, teenuse või lahenduse valimisel seistakse sageli silmitsi igivana küsimusega: kas osta või hoopis rentida? Vana tõde ütleb aga, et osta on mõtet siis, kui seadet on plaanis pikemat aega pidevalt kasutada. Kui aga mõnda lahendust on tarvis vaid hooajaliselt kasutada või vajab seade regulaarset hooldust, siis kipub kaalukauss rendi poole kalduma.

Enamjaolt ilmnevad kontorites õhukvaliteediga seotud probleemid aastaringselt (haigust tekitavad viirused ja bakterid, allergeenid, linnasaaste jne). Õhupuhastusseadmed vajavad pidevat hooldust ja puhastamist ning spetsialist tuleb sellega kiiresti ja professionaalselt toime. Siinkohal tulebki välja, et rentida on mõistlik. 

Näiteks õhuniisutajad töötavad reeglina kütteperioodil ning pärast seda võib need lihtsalt tagastada ja siis suvepuhkus järel taas kasutusele võtta. Oma kollektiivi tundes, saab rendiperioode valida ka näiteks hooajalisi allergiaid arvestades. Kõik seadmed saavad sealjuures korralikult hooldatud ning kui kusagil peaks ilmnema rike, asendatakse probleemne puhasti kohe uue ja töötavaga. Nii säilib puhtast õhukvaliteedist tingitud produktiivsus ning võidavad kõik osapooled.

Enne rentima asumist, tuleks ettevõtte vajadused korralikult ära kaardistada. Rendikulud võivad kasutusperioode valides osutuda isegi odavamaks kui seadme ostmine ja nii on ettevõttel võimalik oma käibevahendeid põhitegevusteks hoida. Puhtas õhus tegutsevad inimesed produktiivsemalt ning tunnevad end mugavalt ka siis, kui neid peaksid kimbutama mõned tervisemured.

Samuti on rentimine äärmiselt paindlik ning arvestab ettevõtte võimalike muutuvate vajadustega. Kui tekib soov suurematele või väiksematele büroopindadele kolida, on rentimise korral võimalik kulusid mõistlikult kontrolli all hoida.

Proair aitab igakülgselt, alates eelarve koostamisest kuni renditavate seadmete hulga ning tüübi valimiseni välja. Enne kui ettevõte õhupuhasti või niisutaja tellijale kohale toob, teeb Proair spetsiaalse simulatsiooni, mille põhjal leitakse kontori või ruumi jaoks kõige tõhusam lahendus.

ProAir tunneb õhuniisutajate ja õhupuhastajate valdkonda nagu oma viit sõrme ning oskab läbi oma ekspertiisi ning seadmete tundmise õhukvaliteedi mõistele täiesti uue tähenduse anda.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.