VMware Cloud Director täidab lünga pilveteenuste haldamisel

Pilveteenuste pakkujad seisavad sageli silmitsi probleemiga, kus edukate ettevõtete pilveteenuste haldamisel oleks vaja teisaldada füüsilised andmekeskused väga elastseteks virtuaalseteks andmekeskusteks. Lahendusi pole just varnast võtta, ent VMware Cloud Directori tarkvaralise andmekeskuse juhtplatvorm täidab selle lünga edukalt.

Juhtivad virtualiseerimise tööriistad paiknevad paljudele tuntud kõrgkäideldaval vSphere’i platvormil ja kliendid saavad kasutada olemasolevaid tehnilisi oskusi ning tööriistu.

Juhtplatvorm pakub turvalist, tõhusat ja elastset pilveressursside haldust

Äsja oma 10. sünnipäeva tähistanud VMware Cloud Director pakub sisuliselt turvalisi, tõhusaid ja elastseid pilveressursse tuhandetele ettevõtetele ja IT-meeskondadele kogu maailmas. Maailma ühe võimekama hübriidpilveplatvormina suudab Cloud Director siduda kokku erinevaid pilvekeskkondi, ühendada võrke, migreerida kiirelt erinevate workload’ide vahel ning luua avarii- ja varundustaastamist. VMware Cloud Director aitab hallata keskkondi reaalajas ja efektiivselt, vastavalt äri nõudmistele.

Rollipõhine lähenemine compute-, storage– ja networking-teenustele tagab, et üürnikel on turvaliselt eraldatud virtuaalsed ressursid, sõltumatu rollipõhine autentimine ja pilveteenuste täielik kontroll.

Kogemus aastast 2010

VMware Cloud Directori lugu ulatub tagasi aastasse 2010, kui lahendus loodi võimaldamaks ettevõtetel luua mitme kasutajaga privaatseid pilvi. Algselt suutis Cloud Director hallata ainult vApp’e ja virtuaalmasinaid.

2016. aastal osutus VMware NSX-i integreerimine revolutsiooniliseks: Cloud Directorist kujunes võimas tööriistakomplekt, millele teenusepakkujad said mugavalt pilveteenuseid üles ehitada. Seda intuitiivset kasutajaliidest oli lihtne kohandada ja see andis põhjaliku kontrolli klientidele pakutavate teenuste üle.

2018. aastal loodi Cloud Availability, mis võimaldab erinevate andmekeskuste ja on-premises-tüüpi keskkondades asuvate töövoogude replikeerimist ja taastamist. 2019. aastal tulid koos HTML5 uue kasutajaliidesega uuenduslikud võimalused ja suurem kasutusmugavus, mis tegid kliendile teenuste ülevaatlikkuse ja funktsionaalsuse Cloud Directoris veelgi paremaks.

Cloud Directoris peitub rohkelt võimalusi

VMware Cloud Directori üks põhielement on suutlikkus määrata kasutajatele erinevaid õiguseid, gruppe ja rolle ning neid seadistada. Samuti saab konfigureerida turvalist kaheastmelist SAML-autentimist või siduda erinevaid asukohti multisite-funktsiooni abil üheks.

Kui teenuse kasutajal on soov infrastructure as code lahenduse järele, siis selleks on Cloud Directorisse integreeritud võimekas API, mis võimaldab käivitada vajaminevaid API käske ning mida saab lihtsalt kasutada juba sisseehitatud API explorer’i kasutajaliidesega. Vajadusel on olemas ka terraform’i pidevalt uuenev tugi.

Avaleht “Data Center” annab ülevaate virtuaalsete andmekeskuste ressurssidest. Vajutades hiirega andmekeskuse peale, avaneb vApp’ide ja virtuaalmasinate ressursside haldus, lisaks eelnimetatute loomisele on võimalik iga vApp’i ja virtuaalmasinat üksikult konfigureerida ning määrata Affinity/Anti-Affinity reegleid, mille alusel virtuaalmasinaid host’idele määrata või üksteisest lahus hoida.

Menüü all Networking saab platvormi kasutaja luua ja hallata erinevaid organisatsiooniväliseid või ka -siseseid virtuaalandmekeskuste võrke. 

Edge Gateway — virtuaalse tulemüüri ülesandeks on ühendada sisevõrk välisvõrguga ja võimaldada seadistada vertikaalseid tulemüüre, NAT-i, Load Balancer’it ning VPN-i.

Security services lubab seadistada veel ka vertikaalset ja horisontaalset tulemüüri.

Tagamaks virtuaalmasinate ja vApp’ide kiire loomise, on Cloud Directori arsenalis spetsiaalsed eelseadistatud templiidid, mis on leitavad failikataloogist ehk libraries alt. Teenusepakkujatel on üldjuhul juba eelvalmistatud OS-i paigaldusmallid (ingl k template), millest saab vaid paari minutiga uue virtuaalmasina luua.

Võimalik on ka enda olemasolevaid virtuaalmasinaid ja vApp’e paigaldusmallideks teha ja neid tulevikus kasutada. Samuti saab keskkonnas luua oma ISO ja OVA katalooge, kuhu üles laadida vastavaid paigaldusmeedia faile, millest saab samuti hiljem virtuaalmasina luua.

Kõikide Cloud Directori tegevuste jälgimiseks on loodud spetsiaalne leht Monitor, kust task-funktsiooni alt saab vaadata kõiki toimunud tegevusi ja nende staatust. Kui mõni tegevus ebaõnnestub, siis on just Monitor tõrkeotsingul esimene tööriist. Events’i alt saab näiteks vaadata süsteemilogi, kust näeb kirjeldusi ebaõnnestunud sündmuste kohta ja vaadata neid kasutaja kaupa.

Lisaks on nähtavad järgmised teenusepakkuja lisafunktsionaalsused:

  • Managed Backups (näiteks DELL EMC AVAMAR pikaajaline varundus),
  • App Launchbad (paigaldusmallide ja dokkerkonteinerite haldus),
  • Availability (varunduse, replikeerimise, migreerimise ja avariitaaste tööriist)
  • Kubernetes Container Clusters (konteinerrakenduste elutsükli haldus). 

Cloud Director täieneb pidevalt

Möödunud aasta tõi VMware Cloud Directorile veel mitmeid innovaatilisi uuendusi, sealhulgas ka rakenduste PaaS-teenused koos Bitnami ja kolmandate osapoolte rakendustega. Lisaks sai täiustatud vRealize’i haldus- ja mõõtmisvõimalusi. 

Lisandus NSX-T tugi, mis võimaldab uuenduslikke ja paremini hallatavaid võrguteenuseid ning sidumisi avalike pilvedega, nagu näiteks AWS või Azure. Küpseks on saanud ka VMware TANZU platvormil Kubernetes as service koos NSX-T automatiseeringutega, S3 object storage ning App Launchpad, paigaldusmallide ja konteinerite haldus.

WaveCom on sertifitseeritud VMware’i pilveteenuse pakkuja Eestis

Eestis pakub VMware’i platvormil pilveteenust WaveCom AS, mis on VMware Advanced partner ja Baltikumi ainuke VMware Cloud Verifiedi sertifitseeritud teenusepakkuja, mille pilv pakub kõiki VMware’i tarkvaralise andmekeskuse piiramatuid võimalusi. Sinna hulka kuuluvad VMware NSX, Cloud Availability ja Cloud Directori haldusliides. 

WaveComi andmekeskus ja teenused vastavad infoturbe ja käideldavuse standardile ISO 27001:2013. WaveComi innovaatilises andmekeskuses majutavad teenuseid paljud tehnoloogia-, kindlustus-, finants- ja ka küberturvalisusega seotud ettevõtted. Ühise nimetajana pakuvad nad kõik kõrgkäideldavaid IT-teenuseid.

WaveCom on Cloud Directori uuendused alati kohe kasutusele võtnud ning panustanud ka selle edasi arendamisse. Seda kõike puhtalt selleks, et pakkuda olemasolevatele ja uutele klientidele parimat võimalikku teenust, mugavamat haldust ning uut funktsionaalsust. 

Praegu on WaveComil juurutamise lõppjärgus Dell EMC Avamari pikaajaline varundus ja NSX-T võrgu backend-tugi. Käesoleva aasta teiseks pooleks lisandub veel Kubernetes’i haldus ja App Launchpad.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.