Sisuturundus

Webqueri hankeplatvorm muudab IT-alaste arendustööde hangete korraldamise tõhusamaks ja mugavamaks

Foto: Shutterstock.

Aeg-ajalt tekib vaat et igas ettevõttes olukord, kus on vaja sisse osta mingisugune IT-alane arendusteenus. Põhjuseks on siin tihti asjaolu, et ettevõttes napib IT valdkonnale spetsialiseerunud tööjõudu.

Sellest tulenevalt ongi paljud ettevõtted, kes soovivad arendada näiteks infosüsteeme või luua veebilehte, sunnitud pöörduma mõne IT-alaseid kogemusi ja oskusi omava teenusepakkuja poole. Ent, nagu teada, võib sobiva teenusepakkuja leidmine osutuda omajagu peavalu tekitavaks ning ajamahukaks protsessiks. 

Kuidas see teekond märgatavalt mugavamaks ja kiiremaks muuta?

Platvorm, kus kohtuvad hankija ja mitmed teenusepakkujad

Hankeprotsessi muudab ajaliselt mahukaks tavaliselt see, et teenust otsiv ettevõte peab päringu esitama korraga mitmele teenusepakkujale ning samaaegselt ka suhtlema nende kõigiga. 

Sellisel puhul võivad ajahätta jääda nii suurettevõtte IT-juhid, kelle igapäevaste tööde vastutusala hõlmab niigi laia spektrit, kui ka väiksemad ettevõtted, kus on vaid mõned töötajad ning neilgi igaühel nii-öelda mitu ametit pidada. Seetõttu võib ka juhtuda, et valik tehakse kiirustades ja läbi mõtlemata ning lõpptulemus ei vasta ootustele. 

Märgatavalt lihtsamaks ja tõhusamaks muudab kogu hankeprotsessi keskkond, kus juriidilised isikud saavad korraldada hankeid, et leida õige teenusepakkuja IT arendustööde teostamiseks.

“Webqueri näol on tegemist platvormiga, millele on arendusprotsessis käe külge pannud sellised ettevõtted nagu OKIA ja vDisain. Ei oma tähtsust, kas otsid abimeest veebilehe loomisel või infosüsteemi arendamisel, vajad pädevat UX/UI disainerit või ajutist tööjõudu mõnes suuremamahulisemas projektis – kasutajasõbralik platvorm toob hanke esitajale mitu pakkumist korraga,” rääkis Webqueri asutaja Helena Nuut.

Kuidas leida sobiv teenusepakkuja?

Sobiva teenusepakkuja leidmine käib kergelt: esmalt tuleb lisada keskkonda enda hange, pärast mida saavad hangetel osalejad teha soovitud arendustööle hinnapakkumisi. Lõpuks valid sina kui hankija välja parima teenusepakkuja ning koostöö võibki alata. 

Ent isegi pealtnäha kõige lihtsakoelisema veebihanke koostamine võib tekitada raskusi. Eriti kui tellijal puudub varasem kogemus hanke tegemisel. Niisugustel puhkudel võib abi saamiseks alati pöörduda Webqueri meeskonna poole, kes aitab koostada korrektse sisendi, et vältida näiteks hilisemaid lahkhelisid oodatud töötulemuste suhtes. 

Mida teha aga siis, kui hankele laekub hulk pakkumisi, millest parima välja valimine osutub oodatust keerulisemaks? Ka siin saab Webqueri tiim abikäe ulatada. Nimelt kuulub Webqueri teenuste hulka laekunud tulemuste analüüs, kus vaadatakse põhjalikult üle kõik pakkumised ning seeläbi valitakse tellija poolt paika pandud hindamiskriteeriumitele vastav sobivam teenusepakkuja.

Soovid hankest osa võtta?

Webqueri platvorm pakub suurepärast võimalust endale uusi koostööpartnereid leida ka IT arendustöid teostavatele ettevõtetele. Tuleb vaid silmad-kõrvad lahti hoida ja valida sobiv hange, millest osa võtta.

Kui sinu ettevõttel tuleb tegemist teha mõnda IT valdkonda puudutava arendustööga, millega päris igaüks hakkama ei saa ja nõuab teatud ala asjatundjat, siis lisa enda hange ning vali pakkumine, mis ka reaalselt sinu vajadustega ühildub.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Telli Geeniuse kõige hinnalisemad lood oma postkasti

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate DigiPRO ja Ärigeeniuse olulisematest lugudest.