KUULA IT-TUNDi Digitaliseerimine: kuidas organisatsioonis uusi tehnoloogiaid rakendada ja mis on suurimad küberohud?

IT-tunni podcasti salvestus. Pildil vasakult Toomas Polli (Elisa), Kaarel Kook, Lauri Tankler (RIA)Foto: Geenius

Aprillikuise “IT-tunni” podcast’i fookuses on digitaliseerimine ehk see, kuidas organisatsioonis uusi tehnoloogiaid kasutusele võtta, kuidas neid rakendada ja millised on sellega seotud suurimad küberturberiskid. Saates on külas Elisa tehnoloogiaüksuse juht ja juhatuse liige Toomas Polli ning Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) teadus- ja arendusjuht Lauri Tankler.

Saatekülalised tõdesid, et esmalt tuleb alustada protsessist ehk mõista, kas organisatsioonis on mingi tegevus, mida saaks paremini lahendada digitaalsete vahenditega. Seejärel saab hakata mõtlema, kuidas seda teha ning läbi viia vajalikud tasuvusarvutused. Samas tuleb arvestada, et kõiki asju ei saa mõõta rahas.

Küberturbe poole pealt on oluline aru saada, millised on organisatsiooni tuumsüsteemid ja millised mitte. Digitaalseks tasub minna alguses lihtsamate asjadega, kuna nende puhul ei ole kaotus nii valus, kui need peaksid sattuma küberpättide hambusse.

Lisaks räägime saates 9. mail toimuvast IT- ja juhtimiskonverentsist Elisa TechDay 2024, kus Toomas Polli ja mitmed teised valdkonna eksperdid oma teadmisi jagavad.

Uudisteplokis arutame hiljutist ühiskatsete tõrget eksamisüsteemis, tehisintellekti valdkonna mullistumist, kus pealtnäha igale tootele lisatakse juba juurde tehisintellekti ning samuti jagavad saatekülalised mõtteid kübersõja kohta Ukrainas, mis on toonud valdkonda palju uut teadmist.

Saatejuht on Kaarel Kook.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.