Aina olulisem nii tarbijate kui investorite silmis. Kuidas roheteemaga sammu pidada?

Et olla roheline, ei pea ainult muru sööma – on ka innovaatilisemaid viise.Foto: Shutterstock

Eesti ettevõtted on üha enam hakanud pöörama tähelepanu keskkonna-, sotsiaal- ja juhtimistavade (ESG) tähtsusele, mis on oluline nii jätkusuutlikkuse edendamisel kui ka investorite ja tarbijate usalduse võitmiseks. Üheks innovaatiliseks viisiks, kuidas Eesti ettevõtted saavad oma ESG-alaseid püüdlusi demonstreerida, on roheliste virtuaalserverite ja S3 andmelahenduste kasutamine. Need tehnoloogiad mitte ainult ei aita vähendada ettevõtete ökoloogilist jalajälge, vaid pakuvad ka tõhusaid ja turvalisi viise andmete haldamiseks.

Rohelised virtuaalsed serverid

Rohelised virtuaalsed serverid on virtuaalserverid, mis töötavad taastuvenergiaallikate toel või on optimeeritud minimaalse energia tarbimise jaoks. Eesti, olles üks Euroopa Liidu liikmesriike, on seadnud eesmärgiks saavutada 2030. aastaks 40% taastuvenergia osakaal oma lõpptarbimises. Ettevõtted, kes kasutavad rohelisi servereid, aitavad kaasa selle eesmärgi saavutamisele, samal ajal vähendades oma süsinikdioksiidi heitkoguseid ja energiakulu.

ESG eelised

Kasutades rohelisi servereid, saavad ettevõtted tõsta oma ESG reitingut, mis on oluline investoritele, kes üha enam hindavad jätkusuutlikkust oma investeerimisotsuste tegemisel. Lisaks parandab see ettevõtte mainet tarbijate silmis, kes eelistavad üha enam ökoloogiliselt teadlikke brände.

S3 andmelahendused

S3 (Simple Storage Service) on objektipõhine andmeladustamise teenus, mis võimaldab salvestada suuri andmehulkasid internetis. S3 lahendused pakuvad mitmeid võimalusi andmete jätkusuutlikuks haldamiseks, sealhulgas andmete automaatne arhiveerimine madalama energiatarbega süsteemidesse, mis vähendab energiakasutust ja kulutusi.

S3 andmelahenduste kasutamine võimaldab ettevõtetel vähendada oma andmekeskuste füüsilist jalajälge, kuna andmed salvestatakse pilves, mis on sageli optimeeritud energiakasutuse efektiivsuse jaoks. See aitab vähendada üldist energiatarbimist ja süsinikuheitmeid, mis on oluline osa ettevõtte ESG strateegiast.

Pilvio pakub lahendust

Eesti ettevõtted, kes kasutavad Pilvio.com virtuaalservereid ja S3 andmelahendusi, saavad olla kindlad, et nende andmed majutatakse keskkonnasõbralikult. Pilvio kasutab oma serverite asukohana Greenergy andmekeskust, mis on ehitatud uusimate roheliste tehnoloogiate järgi. See tähendab, et energia, mida kasutatakse andmete töötlemiseks ja hoidmiseks, on suures osas pärit taastuvatest allikatest, vähendades seeläbi ettevõtete ökoloogilist jalajälge veelgi.

Eesti ettevõtted, kes soovivad oma ESG eesmärke täita ja parandada mainet jätkusuutlikkuse valdkonnas, peaksid kaaluma roheliste virtuaalserverite ja S3 andmelahenduste kasutamist. Need tehnoloogiad mitte ainult ei aita vähendada keskkonnamõju, vaid pakuvad ka tõhusaid, turvalisi ja kuluefektiivseid viise andmete haldamiseks. Selliste lahenduste rakendamine näitab ettevõtte pühendumust keskkonna kaitsmisele ja sotsiaalse vastutuse võtmisele, mis on üha olulisem nii kodumaiste kui ka rahvusvaheliste tarbijate ja investorite silmis.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.