Tallinna linn ja teadus- ning ärilinnak Tehnopol algatasid kevadel innovatsioonikonkursi Tallinnovation, kuhu oodati augusti lõpuni ettepanekuid uute targa linna lahenduste loomiseks või olemasolevate paremaks muutmiseks, kirjutab Smartcitiesworld.
Nüüdseks on tööd komisjonile saadetud ja jääb üle vaid oodata, millised innovaatilised lahendused sel aastal läbi murdsid.
Lootus leida uusi innovatiivseid lahendusi
Ettepanekuid uute targa linna lahenduste loomiseks või olemasolevate paremaks muutmiseks sai esitada 23. augustini. Tööde hindamine toimub kahes osas: esmalt vaadatakse taotlused läbi, küsitakse ideede esitajatelt lisateavet ja seejärel võetakse taotlejaga ühendust, et leida koos parim lahendus.
Teises osas esitatakse valitud lahendus selle valdkonna ekspertide komiteele. Tervitatud on ideed, mis nõuavad nii rahalist kui mitterahalist panust, näiteks elektrooniliste lahenduste testimine ja andmete kogumine. Ideede esitajatel on võimalus saada rahalist tuge, kasutada Tallinna linna kontakte, nõuandeid, vahendeid ja tuge Tehnopoli ärilinnakult. Innovatsioonifondi suurus on 50 000 eurot.
Rõhk teadmistele põhineval arengul
Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu sõnas, et Tallinnast võiks kujuneda Põhja-Euroopa nutikas ja roheline majanduskeskus, kus on hea elukeskkond ja kiire ning mugav ühendus.
“Meie heaolu põhineb teadmistemahukal majandusel, heal elukeskkonnal ja tasakaalustatud arengul, mis toetub nutikatele ja loomingulistele inimestele.”
Varasemalt leiti mitu nutikat ideed
“Võimalus reaalses keskkonnas loodavat innovatsiooni testida on hädavajalik vaheetapp jõudmaks esimeste klientideni turul, mistõttu oleme otsustanud toetada ettevõtteid testimiskeskkonna pakkumisega,” märkis Tehnopoli juhatuse liige Indrek Orav.
Orava sõnul on ettevõtete toetamine toonud Tehnopoli linnakusse suurel hulgal innovatsiooni. Sellised lahendused on näiteks nutikad ülekäigurajad ja tänavavalgustid, päikesepaneelidega teesillutis, joonimis- ja pakirobotid, nutikad mesitarud ning iseteeninduslik minipood.
Eelmisel aastal osales konkursil 12 tööd ja komisjon valis välja viis kõige lootustandvamat ideed. Nende hulka kuulusid näiteks Bikeep’i nutikas jalgrattagaraaž, autonoomne mini-ilmajaama lahendus ja võimalus ühendada hooned virtuaalsete elektrijaamadega.