Excel tundub tüütu? Mobiilirakendus aitab rahaasju paremini juhtida

Foto: Tehnopol

Tehnopol Startup Inkubaatori kasvuprogrammiga liitus automaatset personaalsete rahaasjade juhtimise äppi arendav ettevõte Bilance. Bilance’i tegemisi tutvustas tegevjuht ja kaasasutaja Mihkel Vetemaa.

Kuidas sündis idee luua oma startup?  

Ma olen enda kulutusi Excelis üles märkinud ja neid seal analüüsinud juba aastaid. See on alati olnud minu jaoks hästi ebamugav, manuaalne ja tüütu protsess. Ma ei ole selle aja jooksul endale sobivaid rakendusi leidnud ja siis tekkiski mõte, et teeks siis ise lahenduse, mis oleks täiesti automaatne. 

Mis on seni olnud suurim väljakutse/ebaõnnestumine ja suurim võit?  

Suurim väljakutse on olnud alustamine. Leida meeskonnakaaslased, idee paberil defineerida  ja rakenduse esimene versioon valmis saada. Suurim võit on olnud töökindla ja võimeka esimese versiooni valmis saamine.  

Miks just Tehnopol Startup Inkubaator? 

Tehnopol sattus täpselt õigel ajal õigete inimestega meie ette. Me tundsime, et vajame tugevat mentorit ja juriidilist nõu ning Tehnopol pakkus meile mõlemat. 

Kus näete oma startupi 1 aasta pärast? Ja kus 5 aasta pärast?  

Ühe aasta pärast tahame olla enamuste tehnoloogiasõbralike eestlaste telefonides ja viie aasta pärast oleme parandanud kogu Euroopa finantskäitumist ning aidanud teha inimestel paremaid valikuid. 

Kes on järgmine Eesti ükssarvik?  

Ei oska öelda, seda on alati väga raske ette näha.  

Milliseid raamatuid, podcaste või väljaandeid ja oma valdkonna tegijaid jälgite ning soovitaksite ka teistele alustavatele iduettevõtjatele?  

Raamat: The Lean Startup, podcast: Masters of Scale ja väljaanne: TechCrunch

Kui istuksite laua taga Elon Muski, Mark Zuckerbergi ja Steve Jobsiga, siis mida neilt küsiksite?  

Millist nende intervjuud, esinemist või kirjutamist peaksin kindlasti vaatama või lugema. 

Tehnopol Startup Inkubaatori idulugude sari tutvustab programmi pääsenud ettevõtteid, kelle kasvus näeme tugevat potentsiaali ja kelle ettevõtmistel tasub silma peal hoida. Idulugude sarja lood leiad siit. 

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.