Tehnopol Startup Inkubaatoris on avatud kandideerimisvoor Filmi- ja multimeediakiirendisse, kuhu on oodatud alustavad ettevõtted, kelle eesmärgiks on viia oma tehnoloogiapõhiste ideedega edasi filmitööstuse valdkonda. Kiirendi on loodud multimeedia, virtuaalse ja täiendatud reaalsuse ning nendega kaasuvate valdkondade iduettevõtetele.
Erinevalt teistest kiirenditest keskendub programm spetsiaalselt filmi- ja multimeediavaldkonnale – tehnoloogia idufirmad saavad kasvamiseks tuge, aga lisaks sellele viiakse neid kokku ka valdkonna ekspertidega, mis tagab neile otsese ligipääsu filmitööstuse võtmeisikutele, turule ja investoritele.
Mõelda tuleb laialt
Filmi- ja multimeediakiirendi üks mentor on Delfi tehisintellekti ja innovatsioonijuht Ivar Krustok. Krustok ütles, et meedia valdkonna idufirmade puhul otsib ta peamiselt lahendusi, mis aitaks automatiseerida loomisprotsessi suuremas mastaabis.
“Kiirendisse kandideerivad ettevõtted peaksid mõtlema oma süsteemi laiemale mõjule partnerettevõtete jaoks, selle asemel, et keskenduda vaid ühe väikese probleemi lahendamisele. Sama kehtib ka B2C ettevõtete kohta, kus ühefunktsioonilised tööriistad ei paku enamasti piisavalt väärtust, et kliente pikemalt hoida,” sõnas Krustok. Ta lisas, et omalt poolt panustab ta sellesse, et aidata ettevõtetel töötada välja tootearenduse plaani, leida viise, kuidas lahendust mitmes suunas eskaleerida ja presenteerida oma ideid esinduslikult.
Kuus kuud kestvasse kiirendisse pääseb kümme hoolikalt valitud ettevõtet. Programmi on võimalik osaliselt läbida ka hübriidformaadis. Kandideerida saab kuni 13. oktoobrini.
Otsitakse tõeliselt uuenduslikke ideid
Kiirendi programmijuht Olga Kurdovskaja sõnul on eesmärk leida üles need alustavad idufirmad, kes toovad filmi- ja multimeediatööstusesse midagi tõeliselt uuenduslikku.
“Otsime ideid, mis mitte ainult ei täiustaks juba olemasolevaid lahendusi, vaid mis muudaks seda, kuidas filme ja meediat toodetakse, levitatakse ning kogetakse. Olgu tegemist uute tootmistehnoloogiate, turundusplatvormide või tehisintellekti lahendustega – tahame töötada idufirmadega, kel ei pea veel olema valmis toodet, kuid kes on jõudnud prototüübi või MVP-ni, kellel on motiveeritud tiim ja soov muuta tehnoloogia kaudu filmi- ja multimeediamaastikku,” selgitas Kurdovskaja. Tema sõnul ühtib kiirendi eesmärk Tehnopoli eesmärgiga toetada maailmamuutvat tehnoloogiaettevõtlust ja innovatsiooni.
Filmi- ja multimeediakiirendi on osa IDA Hub filmi ja multimeedia innovatsioonikeskusest, mille asutajateks on IVEK, IVIA ja Tehnopol. Unikaalse innovatsioonikeskuse eesmärk on toetada filmitalentide ja nutikate tulevikutegijate arengut ning aidata elavdada ja mitmekesistada Ida-Virumaa majandust. Kiirendatud ettevõtete loodud lahendused toovad innovatsiooni nii regiooni kui ka laiemalt kogu filmitööstusesse.
Filmi- ja multimeediakiirendi tegevust rahastab Euroopa Liit.