Innovatsiooniliidrite Klubi hooaja avaüritusel võetakse luubi alla tehnoloogia arendamine ja teaduse rakendamine ettevõtluses

Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol ning SEB Innovatsioonikeskuse koostöös loodud Innovatsiooniliidrite Klubi hooaja avasündmus toimub sel reedel, 23. septembril, Tartu Ülikooli Delta majas. Hooaja avakohtumise teemaks on “Tehnoloogia arendamine ja teaduse rakendamine – ettevõtete kogemus”.

Sündmusel jagavad oma kogemusi ja parimaid praktikaid tehnoloogia ettevõtted ning teadusasutused. Peamine eesmärk on toetada teaduse ja arendustegevuse kasvu, sellesse investeerimist ning ettevõtete omavahelist koostööd.

Päevakava

13.45-14.00 Kogunemine

14.00-14.10 Tervitus ja avakõne: Kristjan Järvan, ettevõtlus- ja infotehnoloogia minister, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium. TAIE toetusmeetmed ettevõtetele, teekaardid, T&A koostöö

14.10-14.30 Ülevaade algavast hooajast, Merilin Varsamaa (Tehnopoli innovatsioonijuht) ja Martin Goroško (Tehnopoli äriarendusjuht)

14.30-15.00 T&A koostöö ja innovatsiooniprojektid, Priit Salumaa (Better Medicine’i tegevjuht ja asutaja)

15.00-15.30 Innovatsiooniprotsess LightCode Photonics näitel, Heli Valtna (LightCode Photonics’i asutaja ja tegevjuht)

15.30-16.00 Teaduspõhine tootearendus ja innovatsioon Bercmani näitel, Mart Suurkask (Bercman Technologies’i tegevjuht)

16.00-16.45 Paneeldiskussioon: Kuidas toetada T&A ettevõttes – praktilised näited ning panelistide kogemus

  • Moderaator: Mart Maasik (UniTartu Ventures)
  • Mart Suurkask, Bercman Technologies tegevjuht
  • Priit Salumaa, Better Medicine tegevjuht ja asutaja
  • Heli Valtna, LightCode Photonics tegevjuht ja asutaja
  • Kristel Reim, Tartu Ülikooli Ettevõtlus- ja Innovatsioonikeskuse juhataja

16.45-… Networking

Huvi korral saab end sündmusele kirja pannaveebilehel https://innovatsiooniliidrid.tehnopol.ee/event/2022-2023-hooaja-kick-off-tartus-tehnoloogia-arendamine-ja-teaduse-rakendamine-ettevotete-kogemus/ 

Tehisintellekt aitab muuta meditsiini paremaks

Better Medicine’i eesmärk on muuta meditsiin paremaks kõigile, kasutades selleks tehisintellekti. Ettevõte on loonud intelligentsed tööriistad, mis aitavad arstidel oma patsientidele paremat ravi ja võimalusi pakkuda.

Better Medicine AI (BMAI) on tehisintellekt, mis vähendab aega, mille radioloogid peavad CT-skaneeringute analüüsimiseks kulutama. Hinnanguline aja kokkuhoid on 40–60% vähijuhtumi kohta. Lisaks ajasäästule on hinnanguliselt võimalik AI abil röntgeni-, CT- ja MRI-skaneeringute analüüsimiseks säästa 36 000–41 000 inimelu aastas.

Läbimurdeline – tehnoloogia intelligentne taju

LightCode Photonics on teadusmahukas süvatehnoloogiaettevõte, mis arendab läbimurdelist tehnoloogiat mobiilsuse valdkonnas.

Ettevõte muudab ümber piltide hankimise ja lahendab 3D-kujutist täiesti uuel viisil – intelligentse taju kaudu. LightCode Photonics muudab 3D-kujutise inimese sarnasest tajust robotnägemiseks, ehitades maailma esimest tarkvarapõhist 3D-kaamerat (SD3D-kaamera).

Ettevõtte uuenduslik lähenemine võimaldab olemasolevaid andureid kasutada tarkvarapõhiselt ja pakkuda Lidari jõudlust, kasutades juurdepääsetavaid COTS-i komponente taskukohase hinnaga. 3D-pildistamise mõju on nagu majanduse globaalne ümberkujundamine paberipõhiselt digitaalseks.

Ennetame välditavaid liiklusõnnetusi

Bercman Technologies on Eesti kapitalil põhinev 2016. aastal asutatud ettevõte, mille eesmärk on ennetada välditavaid liiklusõnnetusi ning aidata kaasa isejuhtivate sõidukite levikule liiklusturvalisust suurendavate toodete arendamise ja kasutuselevõtu kaudu.

Ettevõtte tooteportfellis on nutikas ülekäigurada, nutikas mobiilsuse sõlmpunkt, liikluse tuvastamise seade, automaatne tee andmise tuvastaja ning raudtee juhtimise süsteemid. Ettevõte teeb koostööd TÜ isejuhtivate sõidukite labori ja Boltiga.

Sündmus on suunatud kõikidele innovaatilistele ettevõtetele ja organisatsioonidele. Üritus toimub eesti keeles.

Mis on Innovatsiooniliidrite Klubi?

Innovatsiooniliidrite Klubi on kogukond, mille ühistegevused, innovatsioonialane koostöö ja tihe ideede vahetus sillutavad teed uudsete tulevikulahendusteni, mis viivad Eesti ettevõtted innovatsiooni eesliinile maailmas.

Toetades innovatsiooni siiret ettevõtlusesse, antakse oma panus Eesti majanduskasvu ja kestlikkuse tagamisse. Klubi on ellu kutsutud Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol ja SEB Innovatsioonikeskuse koostöös. Innovatsiooniliidrite klubiga on oodatud liituma nii suured kui väikesed tegijad.

Rohkem infot klubi tegemiste ja liitumise kohta leiab: innovatsiooniliidrid.tehnopol.ee.

Mis on DigiPRO ja kes seda teevad? Loe siit

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Kolm korda nädalas

Telli DigiPRO uudiskiri

Kolm korda nädalas spetsiaalne DigiPRO liikmetele tehtud uudiskiri, et sa midagi olulist maha ei magaks.